Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 21:09:10
Quote
Тинки Уинки
Колкото и да си повтаряш, че няма инфлация то като се иде в магазина, на бензиностанцията или на гишето за плащане на ток и парно се вижда каква е истината.

Относно заплатите - погледни данните от НСИ
[www.nsi.bg]

А като вляза в агенция за НИ - какво ще видя? А там цените са да си ... сравнено с магазина и бензиостанцията.

И специално за теб една задачка - щом инфлация се мери с цени - трябва ли курортите по морето, като вдигнат цената тройно август, спрямо февруари, да ги пишем с инфлация 300%? Или викаш там е друга работата? А доматите лятото като поевтинеят спрямо зимата - дефлация, предполагам, отчиташ. А кака Стефка от кварталната бакалия като надуе цената на дъфките Орбит - и... инфлация.

А за хиперинфлацията - какво недоволстваш? Заплата в стотици хиляди не е ли повишение?
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 10:43:05
Quote
Тинки Уинки
brotarius не се затормозявай с глупости.
Само виж това чудо дето си го цитирал на колко езика го има в Уикипедията.

Айде сега виж примерно това на колко езика го има:
[bg.wikipedia.org]

Тинки, вместо да сравняваш едно нещо на колко езика е преведено, спрямо друго ( тук искам да подчертая, че wikipedia далеч не е единствения източник на информация за бифлация) по-добре ще е да се опиташ да го обориш съществуването на бифлацията с доводи, защото според мен точно това се случва в България.
Или ти отричаш факта, че цените на стоките от първа необходимост и енергия растат, докато тези на НИ, автомобили и други луксозни стоки падат. Това явление как се нарича няма никакво значение, важното е, че е доста логична неговата поява.
При повишаваща се безработица и падащи доходи (може би не по НСИ), но виж тук е естествено да остават по-малко пари за луксозни стоки и стоки, които не са от първа необходимост, а още повече за стоки, чиято покупка обикновено е обвързана с вземането на кредит. Колкото по-малко разполагаем доход, толкова по-малко потенциал за вземане на кредит. След като сме в толкова силна инфлация, производителите и вносителите на автомобили как не са се усетили още да индексират цените, а и на пазара на НИ и най-вече на наеми не се наблюдава някакво покачване. Това как ще го коментираш?
Само ще те помоля да не ми показваш пак колко много са депозитите и как растат. Те реално си растат от години, а и ми е интересна тезата те като влезели в пазара на НИ какво щяло да се случи.
Първия въпрос, който ми хрумва е продавачите толкова ли са прости та да продават при тая инфлация имоти срещу обезценяващи се хартийки? А ако случайно заменят имота за хартийки, какво ще ги направят повечето от тях, може би пак ще ги върнат в банките и нищо няма да се промени.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:09:33
1. НИ и автомобилите не са луксозни стоки. Не знам в кое време живееш, но автомобила е необходимост не лукс.
2. Цените на НИ падаха заради балона, който се създаде.
3. Цените на автомобилите не виждам да са паднали - да можеш да ми предложиш БМВ под 50 000 лева?

Работната заплата се увеличава - погледни данните на НСИ, това, че те не пасват на теорията ти, си е твой проблем.
Защо автомобилите не са скочили - ами защото сме във валутен борд и курса към еврото е вързан, а автомобилите ги внасяме за разлика от имотите.

Относно поведението на продавачи и купувачи всеки си прави някаква сметка.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:16:31
Цените на всички НИ са в ЕВРО - много хора се правят, че не забелязват това, а си чешат езиците как след 1-2 години 60000 ЕВРО щели да бъдат еда ли не джобни пари. Гладна кокошка - просо сънува smiling smiley
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:25:49
Quote
Тинки Уинки
1. НИ и автомобилите не са луксозни стоки. Не знам в кое време живееш, но автомобила е необходимост не лукс.
2. Цените на НИ падаха заради балона, който се създаде.
3. Цените на автомобилите не виждам да са паднали - да можеш да ми предложиш БМВ под 50 000 лева?

Работната заплата се увеличава - погледни данните на НСИ, това, че те не пасват на теорията ти, си е твой проблем.
Защо автомобилите не са скочили - ами защото сме във валутен борд и курса към еврото е вързан, а автомобилите ги внасяме за разлика от имотите.

Относно поведението на продавачи и купувачи всеки си прави някаква сметка.

Имотите и автомобилите не са, но, виж, синьото сирене и зехтина са луксозни стоки.

И, викаш, 2008, кога осъдиха олио-производителите за картелно споразумение - тогава цените не бяха балон? Бяха си, но това не попречи днес олиото да качи над 3 лева. А това, че БМВ за 50 бона няма - без коментар. Страшен пример. Ми и за 5 милиона няма - значи не им се качват цените. Тва хилядите много свободно боравиш с тях.

Вместо да ми цитираш НСИ(щото тия от НСИ може и да виждат покачване, ама и аз виждам сини жаби като се напия, но не го обявявам в пресата.) - кажи нещо по фундаменталните въпроси, които ти зададох - като скочат, на лято, цените на стаите в черноморските хотели - обявяваме ли 300% инфлация?
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:29:06
Quote
Тинки Уинки
1. НИ и автомобилите не са луксозни стоки. Не знам в кое време живееш, но автомобила е необходимост не лукс.
2. Цените на НИ падаха заради балона, който се създаде.
3. Цените на автомобилите не виждам да са паднали - да можеш да ми предложиш БМВ под 50 000 лева?

Работната заплата се увеличава - погледни данните на НСИ, това, че те не пасват на теорията ти, си е твой проблем.
Защо автомобилите не са скочили - ами защото сме във валутен борд и курса към еврото е вързан, а автомобилите ги внасяме за разлика от имотите.

Относно поведението на продавачи и купувачи всеки си прави някаква сметка.

1. Първо не съм казал, че НИ и автомобилите са луксозни стоки, изредил съм НИ, автомобили и луксозни стоки. Единствено луксозните автомобили и луксозните НИ са луксозни стоки. Обаче НИ и автомобили спадат към стоките, които често се купуват с кредит.
2.Тук спор няма, въпросът е дали този процес е приключил.
3.Аз няма да ти намеря и Бугати Вейрон за под 1 милион, но това какво точно показва. Не си обърнал внимание може би, че масовите коли струват доста по-малко от преди 2-3 години и през цялото време имат промоции с отстъпки от по 20-30%?

Личното ми мнение е, че според НСИ, отбелязвам дебело СРЕДНАТА РАБОТНА ЗАПЛАТА, а не заплатите като цяло, се е повишила, защото голямо количество от хората загубили работата си през последните години, бяха от най-ниско платения сегмент и статистически в момента средна заплата се изчислява сред по-малко на брой хора като добре платените от тях допринасят за разтежа на средната заплата.
Очевидно от линка, който дадох е, че доходът от заплати е спаднал с 6-7% за 2010-та и това съвсем точно пасва на теорията ми.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:32:54
Въпросът пред купувача не е дали 60 000 евро ще станат джобни пари, а дали може да си позволи да ги даде за конкретен имот.

Цената на имота е по-скоро вързана с цената на млякото и сиренето отколкото с еврото.
Цената на вносните стоки е вързана с еврото. Примерно: една кола в Европа струва 20 000 евро, ако някой тук се опита да я продаде 25 000 евро защото видите ли имало инфлация в Бг, то хората ще идат до Европата и ще я купят от там.
Този номер обаче не върви за НИ. Затова и цената им изобщо не е вързана за еврото, а просто е представена в евро.
Поради тази причина и инфлацията в Бг влияе на цената на НИ, а не влияе на цената на новите коли.

П.С. 2000 година мисля беше когато всички се чудеха на "прогимназията" на Христо Бисеров за $120 000. Пък после какво стана - а иди сега си купи прогимназия за $120 000.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:41:20
Преди време бях гледал едно изследване за пазара на луксозни стоки в Бг.
Та извода беше - ако искате да правите бизнес - правете го с луксозни стоки.
Българинът винаги се опитва да се представи за нещо повече и налита на всякакви луксозни джунджурийки.
Та ако по "нормалния" свят хората се ограничават откъм луксозни стоки по време на криза, в Бг не е така.

Това, че живееш в свой собствен свят отричайки всичко не пасващо на теориите ти за "сини жаби" си е твой проблем.
В момента в Бг има инфлация, а не сезонни цени на стоки.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:44:17
Нафтата отива към 3 лв/л
Сиренето вече мина 10 лв/кг
Хлябът и млякото постоянно поскъпват
Глобите на КАТ скочиха 2 пъти
Заплатите почти не са мърдали от 2 години
Безработицата расте ли расте...

Айде отивайте да изкарате 60000 Еврака за Люлинска паналка - good luck winking smiley
bah
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
25-02-2011 - 11:46:53
avatar
Quote
Тинки Уинки
П.С. 2000 година мисля беше когато всички се чудеха на "прогимназията" на Христо Бисеров за $120 000. Пък после какво стана - а иди сега си купи прогимназия за $120 000.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход