Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 10:59:16
Какви 140 години те тресат бе човек:




??? *tired*
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 11:18:10
Е, всяко правило си има и някое и друго изключение!Виждаш обаче на долната снимка ,че дори паднал от 7-я етаж панела остава цял. Причините панела да падне не са в бетона и винаги могат лесно да се проследят и отстранят в подобни конструкции проблемни метални връзки.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 11:32:10
Quote
фло
Причините панела да падне не са в бетона и винаги могат лесно да се проследят и отстранят в подобни конструкции проблемни метални връзки.

Напълно съм съгласен, но дали и кога някой ще го направи това?
Аз съм връстник на повечето панелки и знам много добре за какво става въпрос. Навремето панелите се правеха в едно соц. предприятие, дето се казваше ЗСК /Заводски Строителен Комбинат/. После се товареха на едни камиони по 2-ки и се караха на обекта за монтаж. Поне 20% си бяха брак, но понеже се гонеше ПЛАН всичко минаваше през ОТК-то. Аз имам един вуйчо, който беше заварчик в СП /Строително Предприятие/ - та те сглобяваха панелите. Та той ми е разправял - кранът качва панелата и те я почват с електрожените. Ама 1-2 арматури са по-къси и няма как да се заварят добре. Викат бригадира и го карат да нареди на краниста да я сваля панелата пак долу. Отговорът бил:

Ти луд ли си бе, човек? Идва 1-ви Май, бригадата ТРЯБВА да вземе премии!

Та соц. панела и 140 години е абсурд. Ами дано да няма някое по-сериозно земетресение.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 11:59:21
Соц.панела е френско изобретение.В България са въведени около 20 конструктивни панелни варианта.Възможно е на места да е имало и недобросъвестен монтаж,но това не значи ,че навсякъде е било така. По отношение на силно земетресение,вероятно е само панелите да останат здрави и прави.Несравнима е работата от последните 20 г. на бригадата на бай Мангал със заводско изработените конструктивни елементи.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:03:47
Quote
Тинки Уинки

Какво ще стане в бъдеще.
Ами единственото сигурно, с което надявам се ще се съгласиш, е че лихвите по депозитите ще падат.
Т.е. купувача под наем ще започне да губи от спестяванията си.
За него въпросът става горе долу такъв: печалбата ми от падане на цените на имотите ще компенсира ли загубата ми от живот под наем?

Т.е. ако в един момент цените спрат да падат в абсолютни стойности (според мен поради зараждаща се инфлация това се случва в момента) излиза че купувачът, живееш под наем започва да губи.

Това почерненото изобщо не ми звучи като "единственото сигурно". А дори и да падат, цените на имотите падат също - според теб самият "само" с 10-12%. Депозитите са паднали с 1%. Значи идва 1:10. сметни като паднат депозитите с 3%, с колко ще са паднали имотите.

Мнението ми, разбира се, е хумористично настроено, но дава някой насоки относно тенденциозните разсъждения.

И за 15 път да потретя - в България НЯМА инфлация. Има спекулативно вдигане на цени. Ще има инфлация, когато вземат да скачат заплатите. Това в отговор на Bah, който твърди, че цени от 600Е скоро щели да ни се виждат детска игра. Да, ще се смеем дружно, ама когато заплати от 1500Е станат базови за продавачките в хранителните магазини.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:36:41
Quote
moskvi4
Да, ще се смеем дружно, ама когато заплати от 1500Е станат базови за продавачките в хранителните магазини.


Само за протокола - очаквания за "базови" заплати от 1500Е на продавачките в хранителните магазини могат да имат единствено хора, които нямат и най-малка представа за нивото на заплатите в ЕС.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:38:38
Quote
ivorad
Quote
moskvi4
Да, ще се смеем дружно, ама когато заплати от 1500Е станат базови за продавачките в хранителните магазини.


Само за протокола - очаквания за "базови" заплати от 1500Е на продавачките в хранителните магазини могат да имат единствено хора, които нямат и най-малка представа за нивото на заплатите в ЕС.

Същото може да се каже и за хората, очакващи 1000Е за метър панел в Люлин, от позицията, че София се намирала в ЕС.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:42:42
Quote
moskvi4


И за 15 път да потретя - в България НЯМА инфлация. Има спекулативно вдигане на цени.....


В българия ИМА инфлация противно на всякаква икономическа(пазарна) логика. Даже и ти си го казал "вдигане на цени"=инфлация. И това е така понеже в БГ пазар НЯМА и няма пазарни принципи, имаме си само мутри, монополи и секс и бой на "раята" на голо и без вазелин.
Само един пример = Олио - почти навсякъде в Европа има олио по 1,5 лева, тука е 3-3,5лв. ама ,а внеси олио от чужбина?
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:45:10
Quote
Seira
. Ами дано да няма някое по-сериозно земетресение.


Господин Експерте - панели в България се строят от началото на 50-те години на миналия век. За тези близо 60 години са се случили няколко доста силни земетресения на наша територия.
Колко панелни блока са паднали при тях? Колко панелки на по над 50 години са били напуснати от собствениците си, защото са над 35г. възраст?
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 12:48:27
Quote
moskvi4

И за 15 път да потретя - в България НЯМА инфлация. Има спекулативно вдигане на цени.

Драги Москвич, правилото за хилядата повторения на едно нещо, за да се превърне то в Истина важи само за лъжите. Не и за явните глупости.
Съобразявайте се с това и не прекалявайте.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход