Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 14:19:12
Quote
moskvi4

Вдигане на цени + вдигане на заплати = инфлация.

Драги Москвич, понеже искахте конкретно говорене, нека кажа - горната дефиниция е пълна идиотщина.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 14:28:58
Като жител на София, живеещ във висок ЕПК блок, аз доста се тревожа за своята безопасност. Обмислял съм и да сменя жилището с такова ново строителство (по документация строителството след 1987 г. трябва да издържа 9 по Медведев или около 6 по Рихтер - ако епицентъра е точно под София), но не съм сигурен дали новото строителство наистина е по-сигурно. Не разбирам от строително инженерство за да знам, кой е по-добрият вариант.
Имам приятели физици (ама не са все пак сеизмолози), които ме плашат, че земетресение под София било неминуемо и щяло да стане доста скоро. Никога досега в историята в София не е имало толкова дълъг спокоен период (в моята тема цитирах пасажи и от една историческа книга). Следователно очакваният трус щял да е 6.5-7.0 по Рихтер (10 степен по Медведев). Вероятният епицентър щял да е или по линията Драгалевци-Бояна-Княжево, или по течението на Владайска река в Княжево и Овча купел.
Дали са прави - не съм компетентен да преценя.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 14:46:21
Стане ли земетресение.6.5-7.0 по Рихтер в София не ми се мисли какво мазало ще е...
Аз на панела не бих заложил, макар че сигурно има и читави панелни блокове. По мои лични наблюдения най-здрави са тухлените блокове до 8 етажа, строени в периода 1973-1988г.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:04:13
Quote
Seira
Стане ли земетресение.6.5-7.0 по Рихтер в София не ми се мисли какво мазало ще е...
Аз на панела не бих заложил, макар че сигурно има и читави панелни блокове. По мои лични наблюдения най-здрави са тухлените блокове до 8 етажа, строени в периода 1973-1988г.

Пак да попитам - в какво се състоят "личните наблюдения"?
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:18:50
Те затова са лични, защото не ги споделям по форумите. Всеки си има негови критерии за това кое е качествено и кое не. Аз имах "щастието" да живея близо 15 години в панелка, строена през 1981-а. Никога няма да си купя панел повече, които иска да купува.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:40:38
Мъка, мъка сривльовска, само ревете и чакате апокалипсиса.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:46:19
Хубав щеше да е форума, ако никове, дето един имот не са ни продали ни построили не учасваха.

На тия дето дрънкат ще им напомня само че днешните "паднали" цени са ТРИ пъти по-скъпи поне от

тези преди 5 години. И съм убеден, че нямат собствен ни имот, нито кеш. Айде да бачкаме!
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:47:58
Ако говорим за нещо струващо 80к евро, то според статистиката на имоти.нет това нещо трябва да се дава под наем за 350 евро на месец.
това прави годишно 4200 евро.

Лихва от 7% в лева и то такава, давана обикновено за едногодишни депозити си е бая голям риск според мен и голямо треперене ще падне.
Средната лихва към Декември за левовите депозити е 5.79, като спада за последната година е 1.46% [bnb.bg].

Т.е. към момента би извадил от лихви в лева - 4632 евро без да броим превалутирането.
Е, печалбата към момента би била - 432 евро годишно.

Обаче ако лихвите по депозитите продължат да падат???
Както отбелязах за миналата година лихвата е намаляла с 1.46%, какво правим?
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:54:01
Това почерненото беше в смисъл че всички са съгласни с него.
За останалите неща има различни виждания.

Колкото и да си повтаряш, че няма инфлация то като се иде в магазина, на бензиностанцията или на гишето за плащане на ток и парно се вижда каква е истината.

Относно заплатите - погледни данните от НСИ
[www.nsi.bg]
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
24-02-2011 - 15:56:22
avatar
Quote
landstar
Хубав щеше да е форума, ако никове, дето един имот не са ни продали ни построили не учасваха.

На тия дето дрънкат ще им напомня само че днешните "паднали" цени са ТРИ пъти по-скъпи поне от

тези преди 5 години. И съм убеден, че нямат собствен ни имот, нито кеш. Айде да бачкаме!

Кои са тези имоти, които в момента струват ТРИ пъти повече от 2006-а?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход