Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 12:30:07
avatar
Quote
batko
Повече ако си посмяла да коментираш нещо написано от мен ще те псувам постоянно.Или спираш или....Избора е твой

Аз мисля, че форума е място за поставяне на теми и тяхното обсъждане от всички с мнение по материята.
Достатъчно е да се поддържа културен и възпитан диалог.

Нещо намаляха участниците напоследък, защо ли?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 12:33:32
avatar
Quote
batko

Повече ако си посмяла да коментираш нещо написано от мен ще те псувам постоянно.Или спираш или....Избора е твой

О, я не се излагай!
Аз обяснявам защо хората не могат да поддържат всички имоти, които имат, качествено, а ти ехидничиш и остроумничиш на тема " столичани".
Научи се какво значи коментар- псувните и цинизмите си изучил и са ти първа природа.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 12:37:54
Quote
камелия
Quote
batko

Повече ако си посмяла да коментираш нещо написано от мен ще те псувам постоянно.Или спираш или....Избора е твой

О, я не се излагай!
Аз обяснявам защо хората не могат да поддържат всички имоти, които имат, качествено, а ти ехидничиш и остроумничиш на тема " столичани".
Научи се какво значи коментар- псувните и цинизмите си изучил и са ти първа природа.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Tъпа простакесо ще спреш ли най накрая
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-11-2011 - 12:41:37
avatar
Quote
batko

Tъпа простакесо ще спреш ли най накрая



Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
30-12-2011 - 13:06:16
Тъжни коледни демографски новини:

[www.focus-news.net]

[bnt.bg]

Демографският мини-бум от 2005-2010 явно приключи преждевременно и броят родени деца (основно от българския етнос) рязко пада.
До голяма степен поради некадърна социална и демографска политика, България пропилява уникален демографски момент - част от многобройното поколение жени във фертилна възраст родени 1973-1980 се обезкуражава да има деца или намалява броя планирани деца. Биологичното им време бързо изтича. Една добра про-наталистична политика за периода 2010-2015 можеше да осигури за България до 60000 деца от българския етнос допълнително за този период.
Вместо това, правителството унижава по всевъзможни начини българските майки и реже непрекъснато от техните социални помощи (които и без друго са крайно мизерни). Отделно, родилките са приемани като най-доходоносният вид пациенти в държавните/общински/частни болници и ако семействата им не развържат широко кесиите си, животът им целенасочено е подлаган на риск за "наказание" и "назидание" на останалите родилки. Като добавим и икономическата криза...
Случващото се е просто отвратително национално предателство и чиста идиотия!

Когато във фертилна възраст попаднат малобройните кохорти от 1994-2004 и най-добрата демографска политика няма да има кого да стимулира.

Тъй като форума е имотен:
Последиците за имотния пазар?
Появата на деца изостря жилищните нужди на техните родители и вероятно стимулира търсенето на жилища. От друга страна раждаемостта е индикатор за обществената нагласа за бъдещето. Явно нагласата за бъдещето е мрачна.
Отделно поради малкото родени деца сега продавачите и брокерите на НИ след 2030 г. ще имат по-малко клиенти - това едва ли интересува някого във форума.

Демографска прогноза:
през 2012 година раждаемостта ще е много близка до рекордно ниската си стойност от 1997 г., а през 2013 ще имаме нов рекорд по ниска раждаемост (не изключвам рекорд да бъде поставен и през 2012).
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
30-12-2011 - 15:18:03
avatar
Не се притеснявай демографе, ша додат китайци, гърци, араби, марсианци и прочее паплач, а те се размножават бързо. Ако не вярваш питай ОунъраБГ.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2012 - 17:52:52
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2012 - 22:13:18
avatar
Quote
големо жувотно
Не се притеснявай демографе, ша додат китайци, гърци, араби, марсианци и прочее паплач, а те се размножават бързо. Ако не вярваш питай ОунъраБГ.

Ти па. Що мене да ме пита. Я да мръдне по Видинско.
Ама да вземе и онзи синия Китайско-Български разговорник.
Добре вървели напоследък.
*pardon*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2012 - 22:18:14
Сигурно искаш да кажеш циганско-български речник.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-02-2012 - 13:55:03
Quote
OwnerBG
Quote
големо жувотно
Не се притеснявай демографе, ша додат китайци, гърци, араби, марсианци и прочее паплач, а те се размножават бързо. Ако не вярваш питай ОунъраБГ.

Ти па. Що мене да ме пита. Я да мръдне по Видинско.
Ама да вземе и онзи синия Китайско-Български разговорник.
Добре вървели напоследък.
*pardon*


Разсмивате ме. Отново отваряте темата за някакво "китайско нашествие", което уж щяло скоро да ни залее, че и да оправи почти умрелия имотен пазар в България.
По-нагоре в тази тема (може би преди година) моите опоненти ме убеждаваха, че откриването на завода в с. Баховица, Ловешко ще доведе в България хиляди китайци, ще настъпи невиждан демографски бум и имотните цени ще ударят небето.
Ето какво се случва година по-късно:
[www.dnes.bg]

"Точно след една седмица "Литекс моторс" ще открие официално завода за автомобили Great Wall край ловешкото село Баховица, съобщиха от компанията.

Специално за събитието в страната ще пристигне Ван Фън Йн, президент и изпълнителен директор на автомобилния гигант Great Wall Motor (GWM) – партньор на българската компания.

Веднага след откриването започва и серийното производство на първите няколко модела български автомобили за пазарите в страната и чужбина.

Изграждането на завода започва с подписването на договор за сътрудничество между "Литекс моторс" и китайската автомобилна компания Great Wall Motor през есента на 2009 г., като основната инвестиция е предимно на българската компания.

Две години по-късно, през ноември 2011 г., в завода се произвежда и първият автомобил от тестовата серия.

В съоръжението край Ловеч екип от млади и квалифицирани българи ще произвежда автомобили с марката Great Wall, покриващи всички изисквания на ЕС.

Продукцията на „Литекс Моторс“ ще бъде предназначена за националния и европейските пазари. Това е първият завод за автомобили с марката Great Wall в рамките на Европейския съюз.

В завода към момента са заети над 120 души, като средната възраст на операторите е 19 години, а на инженерите е 25 години. В ръководния екип участват чуждестранни консултанти и мениджъри с дългогодишен опит в производството и продажбите на водещи световни автомобилни марки.

При пълен капацитет на завода от 50 000 автомобила годишно в него се очаква да бъдат заети близо 2 000 души.

GWM е най-големият частен производител на автомобили в Китай и износител от азиатската страна. Компанията оперира на най-големия автомобилен пазар в света, като реализира автомобилите си Great Wall в над 120 страни по целия свят – Европа, Близкия Изток, Африка, Централна и Южна Америка, Азия, Австралия и др."


Подчертал съм интересните моменти - излиза, че инвестицията е май българска, работниците са само 120 човека и то основно българи.

Стискам палци за имотните ъпъри от село Баховица - дано инвестицията да е била достатъчна да раздвижи поне тамошните цени на имотите. Може появата на завода дори да предотврати изселването в София на няколко десетки местни младежи.

Забележка: Не ме разбирайте погрешно - горещо приветствам тази инвестиция в икономиката на Ловешкия край. Присмивам се единствено на отчаяно очакваното от моите опоненти "китайско демографско спасение" за българския имотен пазар.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход