Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 16:05:42
Quote
UP dal
София е като транзитна зона на летище.
Едни идват от провинцията, заживяват, често стават столичани завинаги.
Други идват от провинцията, задържат се няколко години и "отлитат" навън.
Някои (кореняци столичани) също отлитат навън.
Емигранти се връщат отвън и заживяват в София, въпреки, че са родени в провинцията.
Като цяло всички са все млади хора, често доста образовани.
В зависимост от стандарта на живот тук, ще се определя и броя на "отлитащи" и "пристигащи".
Всичко това поражда трудности при определянето на баланса на жилищата.

Точна оценка никога не можем да направим. Опитвам се грубо да скицирам картината. В идните години рязко ще падне броя на заселващите се в София, но ще падне и броя на изселващите се (в по-малка степен). Много е сложно да се направи прецизен анализ. Какъв дял формират ромите в това Тмакс? Какъв е процентът на НАИСТИНА търсещите жилище? Колко е истинското предлагане? Нямам идея.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 16:09:30
Quote
drakkar
Quote
demograph
Quote
drakkar
Демограф,
в тия 616 384 жилища влизат ли и тези без акт 16 ? Аз мисля, че статистиката не ги отчита, а има много такива готови, на които умишлено не се издава акт 16. Това е много важно да се уточни.
Доколкото знам не влизат.

И аз така мисля. Това коренно променя картинката. Излиза, че новопостроените чакащи акт 16 жилища са ИЗЛИШНИ. Те хич не са малко, запали колата и направи една обиколка към 22,00 часа да видиш колко много прозорци не светят.

Това е един от въпросите ми. Колко са построените жилища, чакащи АКТ 16?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 16:09:33
avatar
Quote
drakkar
Излиза, че новопостроените чакащи акт 16 жилища са ИЗЛИШНИ. Те хич не са малко, запали колата и направи една обиколка към 22,00 часа да видиш колко много прозорци не светят.

По това време средностатистическото българско семейство често е на театър, опера, кино, заведение, на гости в приятели, някои са на работа, други са на морски круиз или опознават родината.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 16:34:10
avatar
Много филми си гледал нещо?

Ако съдиш само по сапунките на ТВ-то за средностатистическото българско семейство... то си много, много далеч от него и от реалноста winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 20:05:23
Quote
UP dal
Quote
drakkar
Излиза, че новопостроените чакащи акт 16 жилища са ИЗЛИШНИ. Те хич не са малко, запали колата и направи една обиколка към 22,00 часа да видиш колко много прозорци не светят.

По това време средностатистическото българско семейство често е на театър, опера, кино, заведение, на гости в приятели, някои са на работа, други са на морски круиз или опознават родината.

Като средностатистически българин, кажи колко и какво от горното прави последния месец.

Само да не се окажеш под средностатистическото ниво.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 21:06:21
Quote
UP dal
Quote
drakkar
Излиза, че новопостроените чакащи акт 16 жилища са ИЗЛИШНИ. Те хич не са малко, запали колата и направи една обиколка към 22,00 часа да видиш колко много прозорци не светят.

По това време средностатистическото българско семейство често е на театър, опера, кино, заведение, на гости в приятели, някои са на работа, други са на морски круиз или опознават родината.

2/3 от българите признават, че едва свързват двата края

Е как ще свързват двата края, то не беха театри, опера, кино, заведения, гости в приятели и морски круизи ... :]

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 21:34:35
E, какво искаш, само да ръгат в банката на депозит ли?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 22:49:20
avatar
Quote
javcho
Quote
UP dal
Quote
drakkar
Излиза, че новопостроените чакащи акт 16 жилища са ИЗЛИШНИ. Те хич не са малко, запали колата и направи една обиколка към 22,00 часа да видиш колко много прозорци не светят.

По това време средностатистическото българско семейство често е на театър, опера, кино, заведение, на гости в приятели, някои са на работа, други са на морски круиз или опознават родината.

Като средностатистически българин, кажи колко и какво от горното прави последния месец.

В моето градче, няма кино, театър, опера. Опознавам родината лятото.
Морските круизи ги гледам по филмите.
Аз като не се развличам с горните, то хората си "живеят".
Гледах по телевизията опашка за билети за театър - значи има живот в София.
Заведенията и гости - това го практикувам.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 23:29:53
Quote
UP dal
По това време средностатистическото българско семейство често е на театър, опера, кино, заведение, на гости в приятели, някои са на работа, други са на морски круиз или опознават родината.
ХИХИХИХИ, ХАХАХАХААХА ... Е посмях се, честно. Айде, ставам че самолета към следващия круиз ме чака. *angel*
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-04-2011 - 23:30:43
Quote
UP dal
Quote
drakkar
Излиза, че новопостроените чакащи акт 16 жилища са ИЗЛИШНИ. Те хич не са малко, запали колата и направи една обиколка към 22,00 часа да видиш колко много прозорци не светят.

По това време средностатистическото българско семейство често е на театър, опера, кино, заведение, на гости в приятели, някои са на работа, други са на морски круиз или опознават родината.

Абе Up dal, ти си бил голям Абдал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход