Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-04-2011 - 00:37:04
Quote
batko
Quote
Imotko
Да, да, земеделие и скотовъдство, а? И земетресение, а? И циганите да не забравим, а? И най-вече демографията на Демографа, а?
Ще ви се, та най-накрая Батко и Валси да си купите по едно жилище.
Айде стига сте писали едни и същи глупости.
Имотко аз жилище си имам и къща си имам.На дъщеря ми трябва но не можем да си харесаме.Тъп ли си не мога да разбера?

Не съм тъп определено.
И един съвет, ако позволиш: ако не ти стигат парите за жилище на дъщерята, има четири варианта: 1. повече да поработите в семейството; 2. кредит; 3. да си снижите малко изискванията, например Обеля е хубав квартал, има и метро съм чувал; 4. да ожените девойката за младеж с жилище.
Има и 5. да си гледате здравето. Именно този вариант ти препоръчвам, защото цените на имотите няма повече да падат.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-04-2011 - 00:38:57
Quote
batko
Quote
Imotko
Да, да, земеделие и скотовъдство, а? И земетресение, а? И циганите да не забравим, а? И най-вече демографията на Демографа, а?
Ще ви се, та най-накрая Батко и Валси да си купите по едно жилище.
Айде стига сте писали едни и същи глупости.
Имотко аз жилище си имам и къща си имам.На дъщеря ми трябва но не можем да си харесаме.Тъп ли си не мога да разбера?

Ами аз ще ти кажа бе - тъп е, та чак вдлъбнат!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-04-2011 - 00:50:01
Сривленце мамино, 0,000314, защо не спиш?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-04-2011 - 13:47:24
Впечатлен съм от писанията на Демографа. Моите уважения човече!

Благодаря на Демографа за осветляването по въпроса с демографията. Това, което съм го "усещал" го видях написано много грамотно.

Моето мнение на лаик по въпроса с имотите.

Тук на едно място (да, три дни отделих за да прочета цялата тема) някой спомена за политиците като стимулатори на икономиката (а тя вече да стимулира цената на НИ). Според мен до тях опира цялата работа. Без една добре работеща държава (институции, визия и стратегия на развитие), няма начин цените на НИ да се качват.

89-та год. остави население със спестявания. Но и хора, нямащи представа какво е свобода и демокрация. Появиха се пирамидите, после мутрите, срива 97г... Политиците ни, макар и обвързани в БКП, не смятам че не са виждали какво се задава. Дори мисля, че се опитаха да направят сравнително плавен преход. Но нямаха шанс срещу масата крещяща за свобода. Щеше да стане както сега в Либия и Сирия - насилие и жертви. Е, като ще излизат от политическата власт, защо да си оставят финансовата. Куфарчета с червени пари, групировки и пр. Народа свободен, но пък в една слаба държава, без работещи институции, без последователност в политиката, в крайна сметка си загуби спестяванията. Каквото беше, беше. Преразпределяне на капитали, приватизации, заменки, бизнес - всичко това приключи. Сега някои имат сериозни финансови възможности, а болшинството трудно преживява. Сега почти няма производство, работниците в производството са с далеч по-ниско заплащане и придобивки, а хората на село са на самоиздръжка.
Какво остана от държавата България? Природа. Все още.
Е какво ще е привлекателното за да се купува имот в БГ? Какво ще е привликателното да се раждат деца в БГ? Какво ще задържи децата да не си хванат пътя?

Има сериозни проблеми за решаване и решаването им мисля съвсем няма да е безболезнено. Все пак основния капитал са хората. Ако те нямат стимул да работят, нямат ясни правила и институции на които да се опрат, перспектива за бъдещето, няма начин цените на имотите да се качват постоянно. Значи балона е тръгнал още от 89-та със спестяванията и после се е потдържал от държавните запаси и активи при преразпределянето им. И гурбетчийските субсидии. Но сега и гурбетчиите започнаха да предпочитат да се установят в по-уредена държава. И ако искат имот в БГ, ще го искат сред природата. Но пък като няма гаранция че ще намерят каквото са оставили?

Сега ще се иска много хъс, мъдрост и воля и от страна на политиците и от страна на населението.
Ако искаме да си направим държавицата привлекателна и със скъпи имоти, ще трябва работа и жертви.
Ако не стане привлекателна ... ще останат само някои (закотвени) и ще се държат като в турската баня.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-09 14:30 от карастанко.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-04-2011 - 15:01:34
Quote
Imotko
Quote
batko
Quote
Imotko
Да, да, земеделие и скотовъдство, а? И земетресение, а? И циганите да не забравим, а? И най-вече демографията на Демографа, а?
Ще ви се, та най-накрая Батко и Валси да си купите по едно жилище.
Айде стига сте писали едни и същи глупости.
Имотко аз жилище си имам и къща си имам.На дъщеря ми трябва но не можем да си харесаме.Тъп ли си не мога да разбера?

Не съм тъп определено.
И един съвет, ако позволиш: ако не ти стигат парите за жилище на дъщерята, има четири варианта: 1. повече да поработите в семейството; 2. кредит; 3. да си снижите малко изискванията, например Обеля е хубав квартал, има и метро съм чувал; 4. да ожените девойката за младеж с жилище.
Има и 5. да си гледате здравето. Именно този вариант ти препоръчвам, защото цените на имотите няма повече да падат.
Аз отдавна съм ти казал какво търся но ти не можеш да намериш щото просто си некадърен.Вместо да висиш по форуми намери каквото търся пък ще видим дали нямам пари.Нямам пари за маломерни нашарени боклуци и панелки.Това и без пари не го искам.А комшия в Обеля няма как да ти стана щото просто сме различни класи.Не живея с цигани бедняци и мизерници и не бих допуснал детето ми да живее с такива като теб.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-04-2011 - 16:45:43
Нека живее, обслужващ персонал винаги си трябва.
1.9
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-04-2011 - 17:29:51
Quote
Imotko
Нека живее, обслужващ персонал винаги си трябва.

Имотко, брокерче непоръбено, ако наистина имаш обосновано мнение по дадена тема в този или който и да било форум - добре!
Но престани, синко със злобните, обидни или безсмислени подмятания.
Вярно, форума е анонимен, но ... все пак нямаш ли инстинкт за съмосъхранение?
И точно защото е анонимен не знаеш с кой си имаш работа.
Пожелавам ти да не ти се налага да стъпиш на килимчето, синко!
Щото тогава Обеля, София, че и България ще ти се стори тясна.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-04-2011 - 19:46:57
1.9 ,
Абе педалче, ти пак ли се появи? Май ушите не ти трябват?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-04-2011 - 19:51:03
avatar
Quote
1.9
Quote
Imotko
Нека живее, обслужващ персонал винаги си трябва.

Имотко, брокерче непоръбено, ако наистина имаш обосновано мнение по дадена тема в този или който и да било форум - добре!
Но престани, синко със злобните, обидни или безсмислени подмятания.
Вярно, форума е анонимен, но ... все пак нямаш ли инстинкт за съмосъхранение?
И точно защото е анонимен не знаеш с кой си имаш работа.
Пожелавам ти да не ти се налага да стъпиш на килимчето, синко!
Щото тогава Обеля, София, че и България ще ти се стори тясна.

Не очаквах, че във форум за имоти ще се отправят лични закани и то от един анонимен към друг анонимен. Целенасочен спам или някакъв стремеж към самоизтъкване, все едно. Прозира безсилието да се прогнозира за катастрофа на имотния пазар във време, което всички сериозни икономисти сочат като време за подем.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-04-2011 - 19:53:35
avatar
Тя катастрофата се случи, какво да се прогнозира тепърва? 35% спад, но за да се върнат цените където са били (понеже се смята от по-ниска база), трябва обратно ръст от 54%. Ей го на тоя месец след поредното РАЗДВИЖВАНЕ, е на път да се случи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход