Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 14:44:20
avatar
Quote
hala
Кой се бил оплел, казваш?:]

Quote
hala
Освен това, 1 270 284 е населението на Столична община (по данни от преброяване 2011), а Столична община включва 50-те околни села и 3 града:

Ти ще кажеш.......

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 14:49:17
За населението на София е ясно - 1 270 284 души на 01.02.2011. А можеш ли да ми кажеш колко е било през 2008 г., та толкова "елементарно" заключи, че "столицата, заедно с още 2-3 града непрекъснато увеличава населението си"? А към 31.12.2010 г. колко е било населението на София?:] Дали случайно не е било 70 000 по-малко, според "официалната стаистика"?:]

Камелия, завиждам ти за лудостта, честно! Докато хората в София са притеснени от кризата, ти живееш в една паралелна реалност, в която тук преди 3 месеца са се заселили 70000 души (така излиза, според официалната статистика, на която ни се смееш, че не вярваме - онези екстраполирани от НСИ данни, нали се сещаш :]), а безработицата е само 3,8%. Ами при такъв разцвет сигурно се чудиш за каква криза толкова говорят в този форум?!

Върви да готвиш, тук само си губиш времето :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-29 14:59 от hala.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 14:55:28
avatar
Quote
hala


Върви да готвиш, тук само си губиш времето :]

Охо! Почна да цитираш додко2!
Казах ти аз, че се оплете като патка, та вече забрави какво искаше да доказваш.
Приготвих си пуканките, може да продължиш цирка- отдава ти се:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 15:06:23
Камелия, помолих те зарзаватчийските сравнения да ги оставиш за Женския пазар - разбирам, че си сантиментална - спомени от детството сред зарзавати и патки и т.н., но ако ще използваш сравнението с "патка", използвай го за себе си - ти се оплете с неверни данни за нивото на безработицата и с неверни твърдения, че населението на София "непрекъснато се увеличава", че НСИ събира данни за безработицата от Бюрата по труда и още куп глупости.

И вместо да ти каже, че си достойна за съжаление, Додо просто ти даде мн. смислен съвет - върви да готвиш. Време е да се възползваш от съвета му
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 15:18:53
avatar
Quote
hala
Камелия, помолих те зарзаватчийските сравнения да ги оставиш за Женския пазар..............
.........................
И вместо да ти каже, че си достойна за съжаление, Додо просто ти даде мн. смислен съвет - върви да готвиш. Време е да се възползваш от съвета му

Патката е птица, не е зарзават, ама друг път ще ти обясня по- подробно, щото съвсем ще забравиш какво се беше напънала да ми доказваш.
За готвене също не ставаш- ще забравиш за какво си се построила пред печката и ще запалиш къщата.
Виж, да цитираш величайшите премудрости додкови, те бива.:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 15:22:52
Да съм казала, че патката е зарзават? Не съм. Но със сигурност е сравнение от речника на зарзаватчиите от Женския пазар, където си отрасла. :] Речникът ти говори за нивото ти!

И за готвене не съм казала, че ставам. Дори и да цитираш не те бива! Върви да готвиш!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 15:36:34
avatar
Quote
hala
Да съм казала, че патката е зарзават? Не съм. Но със сигурност е сравнение от речника на зарзаватчиите от Женския пазар, където си отрасла. :] Речникът ти говори за нивото ти!

И за готвене не съм казала, че ставам. Дори и да цитираш не те бива! Върви да готвиш!

Хи,хи!:]
Ами, да- отрасла съм в близост до Женския пазар. А той е в центъра на града.
Речникът ми е доволно богат, а само индивид с 200 думи в своя, може да се изненада от съществителното " патка" и да го сравни със зарзават.
Като И за готвене не ставаш, не се наемам да гадая за какво те бива...........

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 15:43:11
avatar
Може би някой трябва да каже на Камелия, че в сайта на НСИ има РАЗЛИЧНИ числа. Да не търси само "София" и да взима числото срещу името на града, защото става смешна.

Както беше изровила, че в Германия за 2010 има 16% лоши кредити (защото това беше единственото число с %, което е изплюл google, докато тя търсела неистово).

Та още веднъж, РАЗЛИЧНИ числа не се сравняват. В интервала между 2001 и 2010 ако НСИ публикува нещо, то е опит за доближаване до реалността. Тъй като за 10 години (особено към края на периода) се получава доста голяма вероятност за грешка (силно налучкване), се правят периодично преброявания.

През 2008 няма преброяване, затова хайде НСИ да не се цитира, когато се сравнява с данните от преброяване 2011.

Комично е само заради спора някаква лелка (която си е признала, че по математика е стигнала само до събиране и умножение) да пълни страница след страница с простотии, а когато няма какво да каже, започва със забележки по правопис (същата лелка, която не знае как се пише "комисиона" - основната дума в нейния вече бивш "бизнес" ).
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 16:31:19
avatar
Quote
dodo2
Може би някой трябва да каже на Камелия, че в сайта на НСИ има РАЗЛИЧНИ числа. Да не търси само "София" и да взима числото срещу името на града, защото става смешна.

Както беше изровила, че в Германия за 2010 има 16% лоши кредити (защото това беше единственото число с %, което е изплюл google, докато тя търсела неистово).

Та още веднъж, РАЗЛИЧНИ числа не се сравняват. В интервала между 2001 и 2010 ако НСИ публикува нещо, то е опит за доближаване до реалността. Тъй като за 10 години (особено към края на периода) се получава доста голяма вероятност за грешка (силно налучкване), се правят периодично преброявания.

През 2008 няма преброяване, затова хайде НСИ да не се цитира, когато се сравнява с данните от преброяване 2011.

Комично е само заради спора някаква лелка (която си е признала, че по математика е стигнала само до събиране и умножение) да пълни страница след страница с простотии, а когато няма какво да каже, започва със забележки по правопис (същата лелка, която не знае как се пише "комисиона" - основната дума в нейния вече бивш "бизнес" ).

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-04-2011 - 16:56:37
avatar
Аз ли не виждам или нищо не си измислила тои път в отговор? :}

Съвет 1: ако не знаеш какво е екстраполация и кога се прилага, по-добре върви да готвиш!

Съвет 2: ако нямаш какво да отговориш, по-добре върви да готвиш!

Съвет 3: ако не разбираш какво ти се обяснява, по-добре върви да готвиш!

Екстраполация 1: независимо от обстоятелствата, върви да готвиш!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход