Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на НИ се раздвижва...

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 18:31:56
Quote
dicho
батенце глупаво, щом не си разбрал едно от най - елементарните неща за нашата работа, а именно - няма брокер, който да иска високи цени, що щеш тука ?
Ма ти вярваш ли си?То всички сме глупави само брокерите умни и знаещи.Ама гладни
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 18:37:47
avatar
Quote
dicho
...Сега отивам да похарча някой лев от тия, дето хората са ми ги давали през годините...

ахаха ти почна като мене а smiling smiley
Още малко и в джакузито ще легнеш smiling smiley
ИЗЛЪГА ХОРАТА НАПРАВИ ЕДНА ПРОДАЖБА И ТИ ДОЙДЕ САМОЧУВСТВИЕТО tongue sticking out smiley

Ибавам се, да не се засегнеш...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 18:38:50
Quote
Svetlio
Действително не си наясно.. Вземи изгуби малко време и се направи на купувач. Отиди на няколко огледа с различни брокера и ще видиш как се държат. Аз нали точно за това се бях нервирал преди - че се държат супер пасивно и не вземат страна. После осъзнах, че просто няма как да направят това, защото наистина могат да изпуснат сделката. И двата вида - продавач/купувач са доста своенравни и когато осетят, че 3ти се меша, освен че им бега сделката, си го изкарват подобаващо на този 3тия - мешащият се. Стига сте правили митове - баш вие по цел ден надувате балони секакви.

И баш ме боли кой колко сделки ще има - не съм брокер бре балонопукач! А теорията за понижаващите се цени и положителните последствия от което, съм я бутнал много отдавна, но също така отдавна съм наясно, че не всеки може да го разбере и осъзнае... особено когато има за компания толкова ограничени посредственици
Боже не ми се говори но специално за теб.Звъня по обява в която няма нито снимки нито описание.Отсреща женски глас ми казва ми незнам за какъв имот става дума и неможем да направим оглед защото собственика е в чужбина.От една имаща големи претенции агенция ми казаха след като се бяхме разбрали за оглед и отидох там че днес не можело.Едно пише в обявата друго е в действителност.Казах им квартали етаж размери.Те ми звънят намерили ама в друг квартал и друг етаж.Това е сбъркано е всичко.Отвори един сайт и виж че ако има снимка са снимали хладилника масата а не жилището.Ако има скица няма квадратурите.Не се знае на колко етажа е сградата има ли гаражи магазини.Не може да се намери нито една професионална обява в която всичко да е описано.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 19:33:50
Всичко това е много хубаво.. и в някои случаи е истина, но я кажи сега специално за мен, каква връзка всъщност имаше с това което съм ти написал smiling smiley

Ето за това говоря от доста време - пишете глупости!
Нема да се разбереме то е ясно - в повечко ви идва нета, това е истината за мен. Човешкият мозък все още не е достигнал нивото да може да асимилира толкова информация *angel*
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
04-12-2010 - 04:31:06
avatar
Quote
dicho
Зад всяка наша сделка стои труд, положен в името на Негово Величество Клиента , който взима решения, които са негова отговорност ! Ама ти няма как да го схванеш.

Не си споменал вида на бизнеса и предмета на сделката - абсолютно същото без промяна и на една дума може да го каже и дълърът на хероин.

Няма лошо в "бизнеса" ви по принцип, но всички, които сте били причина за поне 95% от сделките през 2008ма, сте си пикали на съвестта мощно. Пък си харчете сега с удоволствие натрупаното тогава.

(Ако има някой от вас, който се е специализирал в продажба единстено на скъпи имоти на богати хора с излишък на капитал, само той може да ходи по улиците с чиста съвест. На другите затова са ви изгърмяли нервите, а Камелия изглежда съвсем е откачила.)
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
04-12-2010 - 08:07:58
Quote
dicho
Зад всяка наша сделка стои труд, положен в името на Негово Величество Клиента , който взима решения, които са негова отговорност ! Ама ти няма как да го схванеш.

Дичо, Дичо ... отдавна стана ясно, че негово Величество е гол. Гол, бос, тъп и упорит! Не те обвинявам, че си прибирал тлъста комисионна от баламурниците щото не е луд този дето яде зелника. В този смисъл е вярно, че всеки си носи отговорност за решнията и в слдващите години е редно тази отговорност да бъде понесена, а не разни ипотекари да плачат напевно, че лихвите били високи, че нямало работа, че държавата видиш ли нещо трябвало да направи, щото частните съдебни изпълнители били лоши чичковци.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
04-12-2010 - 08:47:28
avatar
Quote
Шльокер и 3/4
Quote
valsodar
Тъпичката лелка внесе свежа нотка, сега ако Пунди и Турбозола се завърнат - програмата ще е вече пълна! *angel*

Остави лелката, тя толкова си може, ама Пунди и Турбо ако се завърнат форумът пак ще стане No:1.

Пунди, Пунди, Пунди!!!
:]
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
04-12-2010 - 11:01:51
Батенце, понеже явно ти е трудно, сега ще ти дам пример с цифри, ако пак не схванеш, марш и ти при валси, да си чупите заедно тъпометъра.
Ако един имот се продаде за 50 000 евро, комисиона на брокера е най - много 450 евро, ако се продаде за 45000 евро, комисиона му би бил 405 евро, как мислиш, за 45 евро би ли изпуснал сделката ? И кога според теб има повече сделки - при по-високи, или при по-ниски цени , та в тая връзка в кой от двата случая брокерите взимат повече ?
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
04-12-2010 - 11:14:59
avatar
Quote
dodo2

(Ако има някой от вас, който се е специализирал в продажба единстено на скъпи имоти на богати хора с излишък на капитал, само той може да ходи по улиците с чиста съвест. На другите затова са ви изгърмяли нервите, а Камелия изглежда съвсем е откачила.)

Опаааааааааааа, Господ изръси поредната си мъдрост!
Продължавай, не спирай, с трепет чакам бисерите ти. :]
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
04-12-2010 - 11:55:10
О Ками, как сме. Онези доволни клинети дето купиха по 1000 евро в Люлин продължават ли да те търсят за безценните ти брокерски услуги. Или те търсят ама за друго ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход