Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Напролет нагоре !

Публикувано от bah 
bah
Напролет нагоре !
07-12-2010 - 14:04:45
avatar
Понеже всеки ден излизат по две - три теми с "песимистична тенденция за цените", аз пък ще прогнозирам:
Напролет парцелите в крайградските райони на София и Варна ще започнат плавно да се покачват.
Причини: панелите си имат своите недостатъци (като имидж), старите тухли са доста амортизирани и са малко, като оферти, новите тухли ...... предпочитам да замълча. Всеки човек търси в своя дом някаква индивидуалност, каквато апартамента не дава, но къщата (вилата) с двор - дава. Апартаментите - това са частни общежития, комуналки, ........... Все още много малко са хората усетили сладостта на свободния живот (живот в къща / вила с двор). Поради това очаквам наплив от желаещи да се откъснат от мръсния и шумен град. Естествено, че първоначално наплива няма да е стихиен. Когато стане "модна тенденция", тогава, ще се хвърли кьораво, куцо и сакато да атакува вилните зони, защото Ганьо обича да се движи с течението. Естествено първите закупили,ще имат по-голям избор на парцели и на по-добра цена.

Как може това, да го сравним с един апартамент.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-12-07 14:18 от bah.
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 14:05:50
avatar
Точно така - НАГОРЕ!
Тези, които не могат да ги съборят покрай яз.Искър , просто ще ги взривяват*angel*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 14:38:52
avatar
А разходи за охрана ?!?
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 15:12:01
avatar
Винаги напролет има лиеко нагоре за всичко smiling smiley
Който има пари напролет се отпуска, почва да мисли за градинка басейнче виличка...
Само пари да има smiling smiley

Я някой да удари едно рамо с някой селски имот де smiling smiley да преваря покачването
Да няма сигани и да не е луд курорт... 300 -500 миестно насиление ми стига smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 15:13:56
avatar
Ти си Идеалнията кандидат за къщата на наш Пунди *bow*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 15:22:28
avatar
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-07 15:28 от Шльокер и 3/4.
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 15:25:54
bah,
За София и Варна си прав, но за по-малките градове едва ли ще стане.
Причини:
-- необходими са поне две коли на семейство, а най-добре и един джип за зимата, което води до разходи, непосилни за средностатистическото БГ семейство;
-- вероятност съседа да гледа прасе или друг добитък -- миризми, животински звуци рано сутрин плюс огромно количество мухи. Възможно е да има крайградски райони, в които да е забранено отглеждането на животни, но аз не знам за такива;
-- по-високи разходи за отопление и поддръжка на самостоятелна къща;
-- накрая, но не на последно място е цената на имота -- не може да се сравнява с двустаен или тристаен апартамент, които са най-търсените жилища сега.
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 15:31:19
avatar
Изискванията ми са да няма сигани smiling smiley и комшиите да не чуват като пръцна smiling smiley и на 20 и на 100 да е от София... се ми е тая
Искам ако искам един месец да живея там, ако искам да си ходя всяка седмица за няколко дни...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 15:37:26
avatar
Нали това ти казвам идеалният кандидат си за къщата на Пунди - в район с Висока инвестиционна активност *ok* , между две магистрали, 500 души население за района , изцяло построена с антиЗеметръсни тухли, на два ката, че даже и градинка си има отпреде. Човека ръка ще ти целува, а ти ще си имаш къще в Елин Пелин, което ей го де е, на ръба на София winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
bah
Re: Напролет нагоре !
07-12-2010 - 17:54:57
avatar
Dimitar - накрая, но не на последно място е цената на имота -- не може да се сравнява с двустаен или тристаен апартамент, които са най-търсените жилища сега.

Вярно, по-скъпичко излиза покупка на крайградска собственост, но с повече търсене, може и да се намери имотец с атрактивна цена.
Погледнато дългосрочно, сегашна инвестиция, ще се "възнагради добре".



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-12-07 18:31 от bah.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход