Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на НИ се раздвижва...

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 11:10:23
Quote
Svetlio
Ае само глупости ръсите. Кой не е заинтересован от каквото и да е днес, свързано с бизнес... Брокси са посредници и имат желанието естествено една сделка, независимо дали "далаверска" за единя или другия по нея, да се осъществи!! За 100-ен път го пиша. Дали сделката ще е надолу или нагоре за тях няма значение еййййй колко акъл ви трябва за да захапете тази елементарналогика. Нали ако прекалят в която и да е посока сделката просто няма да стане... Когато отидеш с брокер на оглед - тогава си пиши глупостите тук!
Иначе батка да се върнем на заинтересоваността. Та кой каза, че не е заинтересован да ти продаде нещо - бакалина, магазинера, лелката на пазара, дилъра, застрахователя... и се в перьод... бахти измамниците са всички а?!
А бе ти що се правиш на улав.Остави лелката стрината каката и тетката.Никоя от тях не е излязла да си плати на би ти ви то за да облъчва хората как зарзавата ще поскъпва за да купуват.И такива специалисти като теб да твърдят че тяхната информация е по вярна от тази на националната статистика.И не ме лъжи че за брокера нямало значение посоката.Тъпия си мисли че колкото по нагоре отива сделката толкова повече комисион за него.Затова и вдигаха цените заедно с банкери строители и нотариуси.надуха балона а сега ......голям и дебел.Брокерите трябва да осъзнаете че източник на вашите доходи е купувача щото той има кинти.Няма сделка няма папо нито за вас нито за купувача нито за банкерите нито за нотариусите.Колкото по ниски са цените толкова повече сделки ще имате.Толкова повече работа за строители и банкери и нотариуси ще има.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 11:19:42
Действително не си наясно.. Вземи изгуби малко време и се направи на купувач. Отиди на няколко огледа с различни брокера и ще видиш как се държат. Аз нали точно за това се бях нервирал преди - че се държат супер пасивно и не вземат страна. После осъзнах, че просто няма как да направят това, защото наистина могат да изпуснат сделката. И двата вида - продавач/купувач са доста своенравни и когато осетят, че 3ти се меша, освен че им бега сделката, си го изкарват подобаващо на този 3тия - мешащият се. Стига сте правили митове - баш вие по цел ден надувате балони секакви.

И баш ме боли кой колко сделки ще има - не съм брокер бре балонопукач! А теорията за понижаващите се цени и положителните последствия от което, съм я бутнал много отдавна, но също така отдавна съм наясно, че не всеки може да го разбере и осъзнае... особено когато има за компания толкова ограничени посредственици
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 11:33:02
avatar
Quote
dicho
dodo2 , успя да докажеш, че си на нивото на клубния любимец радослав, има нещо недовършено в развитието ти, след като на можеш да схванеш нещо толкова елементарно. За пореден път ще ти светна -
1. Няма други , освен брокерите, които да знаят на какви цени се търгуват имотите. Съгласен ли си ?
2. Факта, че брокерите не се задържат по офисите , защото бръмчат по цял ден по огледи , показва, че пазара се е раздвижил. Съгласен ли си ?
3.Моята информация за движението на пазара идва от общуването с всички, които участват в него, съгласен ли си ?
4. Моята работа не е да правя анализи и прогнози, нито да сравнявам някакви цифри, това е работа на други институции, а да посреднича при покупко-продажба на имоти, съгласен ли си ?
5. Изброих ти всички участници на пазара, попитах ти от коя група си, ти нито ги отхвърли, нито добави нещо, нито ми отговори, защо ?

dicho, пести си нервите. Сега аз мога да напиша същото, копирам те:

dicho , успя да докажеш, че си на нивото на клубния любимец xxx, има нещо недовършено в развитието ти, след като на можеш да схванеш нещо толкова елементарно. За пореден път ще ти светна -
1. Колкото и да бръмчиш по "огледи", колкото и сделки да имаш, колкото и познати да имаш, ти нямаш данни за 100% от сделките на пазара. Съгласен ли си?
2. При това положение, на базата на частичната информация, която имаш, се опитваш да мислиш и казваш нещо за пазара като цяло и то е плод на догадки (защото от елементарна математика нищо не разбираш). Съгласен ли си?

При това положение обърни внимание още веднъж на това:

* при N=1000 се получава 3.1%
* при N=100 се получава 10%
* при N=5 се получава 44.7%
(N е броят сделки, за които имаш информация)

и така ще знаеш до каква степен можеш сам да вярваш на себе си и дали евентуално не се самозаблуждаваш (съответно и клиентите си, когато ги облъчваш).

С точка 4 по-горе не съм съгласен, защото хем твърдиш, че не ти е работа, хем се напъваш да правиш заключения за пазара, при това твърдиш, че имаш достатъчно данни, за да го правиш, а това изобщо не е истина. На точка 5 ти отговорих. За точка 2 и миналата година беше същата история - погледни графиката на сделките и ще видиш, че 4то тримесечие има сезонен ръст, за сметка на това ти гарантирам, че следващото тримесечие брокерите ти няма да бръмчат толкова усилено (не защото пазарът е замрял, а защото 2/3 от бръмченето в първо тримесечие се изнася в четвърто и така отношението между двете става 5 към 1).
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 12:02:33
Посъветва ли ги ? Каза ли им пак да сметнат... колко е лихвата колко ще платят как се движат имотите?
или ... го направи по твоя мироглед? Супер изгодно? Страхотна инвестиция! перфектно капиталовложение с оглед на очаквания ръст след ... 20 години ?
-------------------
Заради такива тъпи писаници отдавна казвам, че и ти , и много други тук нямате никаква представа от това що е то брокер, затова и те пращам на лекар. Разбери го най сетне, ние не сме съветници, не сме представители, ние сме посредници, толкова ли ти е трудно да го разбереш? Дай ми съвет - когато се обади клиент да предложи имоти са за продаване, освен цената, какво друго да обсъждам с него ? Когато се обади клиент, решил да купува и иска да му търся имот с определени параметри ,какво да му кажа , да се стремя да го откажа ли ? Когато се обади клиент, който се интересува от имот, който рекламирам, да го откажа ли ? Ако ми отговориш с ДА , то кажи ми - аз какво работя ?
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 12:08:30
1.додо, нямам никаква нужда да знам колко и какви сделки са се случили, нима толкова не можеш да разбереш, че имам достатъчно информация, че пазарът се е раздвижил ?
2.Това, което пиша додко, не е плод на догадки, а на допира ми с действителността, ти можеш да гадаеш, а дали разбирам от математика нито знаеш, нито е твоя работа, нито е предмет на темата, разбирам неистовото ти желание да блестиш на фона на незнаещите брокери, ама ти отдавна се излагаш достатъчно с тия напъни, няма нужда от повече. Самият факт, че твърдиш, че облъчвам някого, показва колко не си в час.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-03 12:26 от dicho.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 12:19:26
avatar
Прочети пак точка едно, явно си я пропуснал. Винаги, когато имаш частични данни, а се интересуваш от цялото (ти казваш "пазарът"winking smiley се правят догадки. Има два варианта - обосновани (налага се да са математически, защото се работи с числа) и необосновани (плод на хвърляне на боб, шесто чувство и т.н.) - ти конкретно залагаш на второто, видно от нещата, които пишеш.

Според теб пазарът се беше раздвижил и миналата година по това време. Какво стана междувременно, че пак се налага да се раздвижва? Или сега е раздвижване на раздвижването? Комедия.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...*bow*
03-12-2010 - 12:27:15
avatar
Quote
dodo2

Е па като съм прав, прав съм, да не би да си измислям. А брокери достатъчно съм виждал, ако не бях, нямаше да ми е такова отрицателно мнението (иначе просто нямаше да имам мнение).


Да преговорим, че спирам:

запомнете тези числа и имайте едно наум при N=1000, много наум при N=100, а при N=5 - за нищо не ставате.

*beer*

Благодаря ти от сърДце, о, премудрий и великий!!!!!!!
И не спирай, моля те!!!!!!!!
Продължавай да пръскаш светлина в непрогледната тъма!!!!!!!!
Продължавай да ни учиш,че как ли ще живеем, ако спреш да ни напътстваш?
Какво ще правим, ако спреш да имаш мнение по всички въпроси?
До кого ще се допитваме????eye popping smiley
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 12:29:30
avatar
Quote
valsodar
Ками, драго ми е да те видя отново, редом с дежурните идиоти на форума - твоето присъствие определено подсилва групата им, която е доста унила напоследък :}

Щом ти си тук, Радко, страшно няма- идиотизмите няма да спрат. А на теб и сие, това ви пълни душата. Така че, дерзай..........:]
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 12:31:33
додко, великий, след страхотния напън да се купуват имоти на кило, последва спад, пазар за известно време замря, след което започна бавно съживяване, от началото на тази година има сериозно раздвижване. Въпреки величието ти, послушай нещичко от обикновен брокер - каквито и да са цените, хората няма да спрат да купуват/продават имоти.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 12:33:03
батенце глупаво, щом не си разбрал едно от най - елементарните неща за нашата работа, а именно - няма брокер, който да иска високи цени, що щеш тука ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход