Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на НИ се раздвижва...

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 23:07:24
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
Стамат. Стамат Икономов, приятно ми е.

Лошото е, че колегите ти са толкова неграмотни, че мислят примерно, че има 1000 обяви в София и на базата на тази информация са давали съвети на клиентите си "купувай, че утре ще е двойно, един път се живее, тук метрото минава, нищо че е панелка".

Както винаги, си прав, о велики и премъдри Стамате! Нищо, че не си купувал, нищо че жив брокер не си виждал- ти си медиум и нищо казано и помислено дори, не ти обягва.
Учи ни, великий и всезнаещи, ти си нашата надежда и светъл лъч в тъмата!!!!!!!!*bow*

Е па като съм прав, прав съм, да не би да си измислям. А брокери достатъчно съм виждал, ако не бях, нямаше да ми е такова отрицателно мнението (иначе просто нямаше да имам мнение).


Да преговорим, че спирам:
* при N=1000 се получава 3.1%
* при N=100 се получава 10%
* при N=5 се получава 44.7%
запомнете тези числа и имайте едно наум при N=1000, много наум при N=100, а при N=5 - за нищо не ставате.

*beer*
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 23:08:57
avatar
Ками, драго ми е да те видя отново, редом с дежурните идиоти на форума - твоето присъствие определено подсилва групата им, която е доста унила напоследък :}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 23:15:35
Каква информация те гони бре.. и ти ли си завършил за таен агент :] Хората купуват имоти щото имат нужда от това, а не шото нямат информация.. оле майко, колко сте зеле! Какви заблудени, какви филми пак прожектираш. Купили са тогава - набутали са се, купили са 2000 - на далавера са, купили са сега - НЕ СЕ ЗНАЕ нали?? Утре ще купят - знае ли се а агенте? Това е идеята, че тези хора не въртят бизнес за да имат толкова "важна" информация - на тях просто им се налага да направят това - да купят.. По твойта железна логика всички който имат нужда от таката покупка трябва да чакат задължително Х време нали :ami: Аз защо настоях куку да каже кога точно ще е неговата прогноза - за да не тормози хорицата излишно, ама нали го чакаме "когато има време" :} Ходи стани бизнес консултант :] - не се занимавай с "прости" неща като имотите... Всъщност с какво каза ти е свързана професията... в крайна сметка всеки който дава толкова категорични мнения и поуки трябва да загатне поне с какво се занимава... иначе става фалсодарска работа - "пишем, щото съм прочел" winking smiley
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 23:29:16
avatar
Ако информацията беше без значение, нямаше да намалее в пъти броят на сделките. Т.е. информацията, че на инвеститора му излиза 300 евро квадрата (било то вярно или не), че цените падат, че банките имали и малки букви в договорите си, карат хората да се замислят и да отлагат. Разбира се някои си купуват. Информацията, че цените растат, че София е европейска столица, че на панелките животът е не 50, а 500 години, че банка X дава кредит с "фиксирана лихва", кара хората да купуват. Ти изкара купувачите зомбита.

Всички хора са любознателни и са жадни за информация, просто някои са глупави, не могат да я разбират и падат в капанчета. Поносимо е и с не толкова големи последствия да си купиш електроуред NEO - малка грешка. Но да се прецакаш с 5-6 цифрена сума за имот (защото по телевизора хубава кака казва "па-па-па"winking smiley при положение, че заплатата ти е трицифрена в долната половина, си е кофти грешка за цял живот.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 23:59:55
Ето, виде ли що те питах с кво се занимаваш... щото пишеш глупости smiling smiley "Ако информацията беше без значение, нямаше да намалее в пъти броят на сделките." Е как може да го изтърсиш това как *yes* Намалели сделките щото нямало адекватна информация така ли ?? А нещо криза, това-онова. То сел свет се одърви, заради хамериканският "начин на живот" - ти специалиста го докара до липса на "реална" информация..

Па основете си клуб "ванга" и го узаконете.. после всеки купувач абсолютно задължително трябва да искара 3 месечен курс преди да купи, независимо от личните желания, предпочинания, или тези на жената, децата и тн smiling smiley

Те точно заради тази ИНФОРМАЦИЯ във всичките и форми страда целият свят и разбира се производните на нея - най-големи жертви, зомбита - като фалсодар winking smiley

Инфото по принцип е измислено точно с целта да дезинформира, а не да информира и ако ти си мислиш, че до като се дзвериш в капитал (съвсем например) да се информираш, всъщност губиш връзката на реалната ситуация (информацията), тоест се дезинформираш...

Ауе момчета кога се научите да имате собствено мнение - стиа прелиствахте новинарските сайтчета.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 00:04:33
avatar
Светльо, да не би да те е притеснил нещо развоя на пазара, че така си се изнервил?

Имотите си вдигат цените постоянно, твоят също, утре цяла манифестация от купувачи ще наддава под прозореца ти, а ти кротко ще се усмихваш с мисълта - Дано не е сън! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 00:12:07
Когато няма какво да напишеш (а всъщност и НЕМОЖЕШ), по-добре не продължавай да се излагаш.. но всъщност за твоя садомазохизъм отдавна целият форум знае winking smiley То... пък и на нас взе да ни харесва да те "тъпчеме" :]
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 10:09:16
ASSETION, за първи път купуват, мъжът е работил известно време в една арабска страна, сега има доста прилични доходи.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 10:13:32
avatar
Ами супер, дай боже повече такива хора!
Просто лошото е че са малко такива вече останали...
Добре де... не ти ли тежи на съвеста като набуташ така клиентите?
Верно ли не се чустваш че си ги прекарал?
Не се заяждам питам?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
03-12-2010 - 10:18:01
dodo2 , успя да докажеш, че си на нивото на клубния любимец радослав, има нещо недовършено в развитието ти, след като на можеш да схванеш нещо толкова елементарно. За пореден път ще ти светна -
1. Няма други , освен брокерите, които да знаят на какви цени се търгуват имотите. Съгласен ли си ?
2. Факта, че брокерите не се задържат по офисите , защото бръмчат по цял ден по огледи , показва, че пазара се е раздвижил. Съгласен ли си ?
3.Моята информация за движението на пазара идва от общуването с всички, които участват в него, съгласен ли си ?
4. Моята работа не е да правя анализи и прогнози, нито да сравнявам някакви цифри, това е работа на други институции, а да посреднича при покупко-продажба на имоти, съгласен ли си ?
5. Изброих ти всички участници на пазара, попитах ти от коя група си, ти нито ги отхвърли, нито добави нещо, нито ми отговори, защо ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход