Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 00:50:08
Quote
greenbul
Quote
valsodar
Срив е когато в рамките на полугодие, загубят повече от 30%, за момента подобно чудо още не се е случвало, но... поживьом-увидем! winking smiley

Това не е възможно докато с имотите се разпореждат смозваните собственици - ипотекарите, а не реалните такива - банките. Когато лошите кредити ударят 30% ще намажат само първите продали, а другите ще гризнат дръвцето. Банките стоят на нисък старт и чакат денят Х да си приберат вересиите. Това иманно е фактор 16 описан от имотко, като "не е задължително всеки да има собствено жилище", един ще има собствено, друг ще му го прибере банката и ще го пусне под наем вътре!

Абе айде ходете да прочетете какъв процент от имотите са ипотекирани и тогава пишете глупости. Банките няма да ви помогнат на сривльовските мечти. От това, че трябва да се чака банките и ЧСИ-тата да сдобият всеки български тарикат с жилище по-голяма глупост не съм чувал.
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 01:20:46
Хайде, стига с тези клишета. Аз също съм кибик, както се изрази някой преди мен, но кибича не защото съм от сривльовците, а защото няма какво да купя. Просто няма. За какво свръхпредлагане става дума? Следя обявите в нета сигурно от близо година. Не ми е чак толкова спешно, затова и не избързвам, гледам да се ориентирам в цени, да сондирам мнения, да огледам..Офертите, които ме интересуват ги събирам в така нар.бележник. Стоят си с месеци едни и същи. Тъкмо някоя оферта изчезне, изписва ми ,че вече не е актуална и аз решавам,че това се е продало и след седмица, две или месец тя е цъфнала отново, но вече с по-друга цена...Предлагат се боклуци и цените за тези боклуци наистина са много високи. Старите жилища са в окаяно състояние, за да си купя и да го оправя ми са нужни пари, колкото за два апартамента. Новите, имам чувството,че само първи и последни етажи се продават, а и квадратурата е трагикомична. То бива" маломерно" но да ми представят кутия разграфена на две за двустаен апартамент, много моля. Точно в такава кутия живея в момента и втора не ми е нужна...И не, не съм капризна, искам двустайно жилище със стаи, които по възможност да нямат размера на кучешка колибка. Блок и вход в прилично състояние,независимо от типа конструкция. Добри транспортни връзки. Да не е първи или последен етаж.Нямам претенции дали кварталът е "престижен" или не чак толкова...Е, много ли искам?!
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 07:40:18
avatar
Quote
др. Иванов
Аз бих казал, че бабата може да няма много акъл, но има огромен жинейски опит.

Иванов, тук грешиш тотално. Баба Пена има огромен житейски опит по други теми.
За икономика и световна криза, тя е като абориген. Цял живот е работила и спестявала при планова социалистическа икономика,............. аванс, заплата, аванас, заплата, .......... и така до пенсия.
Баба Пена най-много пострада, когато вашите хора преди 15 години си направиха немъчени пачки чрез играта с валутния курс на долара. Сега опитни световни икономисти се страхуват да дадат някаква прогноза, а пък какво остана бабата да предвиди нещо разумно и да действа - абсурд. Баба Пена ше чака да и кажат по тиливизията: дъното е опряло, сега е моментът да се купи имот, защото цената му ще расте с по-бързи темпове от лихвътъ в банкътъ и едва тогава след селско съвещание на мегдана дали наистина е така, то тя ще сложи пачките в бухчите и ше иде у големия град да земе гарсионеръ на унучето.
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 07:47:21
avatar
Quote
др. Иванов
Близо 40 млрд. висят в банки и чакат "удара", а потреблението в някой сектори се е свило 50%, всичко е оскотяло от пестене, а заплатите са 60% от времето на бума.

Е тези пари трябва да се размърдат, ама как ................
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 08:29:17
Моите наблюдения са, че парите в банките са в огромната си част на баби, нежели на прочути икономисти, чиито пари дадоха фира по фондови борси и акции в автомобилни и други браншове. А парите са основно от парцелите които бабите продадоха, които така или иначе не обработват по биологични причини, а внуците им, които могат да ги обработват, предпочитат да вадят повече пари седейки на бюро. Няма инвестиции без строителство, дори на теория не е възможно. Един чужд инвеститор като купи акции на дадено предприятие не строи, но парите влезнали в предприятието отиват в определена част за строителство. Строителството е в основата на всички икономики, без нито едно изключение. Тук строителството беше обявено за елемент от държавната измяна, строиш ли значи си обществен враг и МЧС. Така се загърби най-доходният за държавата бизнес, носещ на държавите десетки пъти повече пари от всичките върхови технологии взети заедно.Напр. печалбите от целият космически сектор в САЩ бяха 4 млрд/по спомени/., а сигурно толкова взима бюджетът от строителството в Малибу.

Как ще се размърдат парите? Кучета ги яли! Казах преди време какъв е развоят на параноята. Парите ще седят в банките и ще се стапят, защото без работа хората започват да ги теглят. Парите в банки не са това, което се пустослови тук. Имало 37,7 млрд. влогове, но 50 млрд. дългове, следователна пари няма, даже са на минус. Не бе, Чунчо, едни имат влогове за 37,7 млрд., а други имат дългове срещу направени от тях покупки. Тези с влоговете не са длъжни да плащат дълговете на другите. Отделно тези които увеличават парите по влоговете, което значи, че нямат зор да влагат в нищо при криза и откачено правителство, а другите ги намаляват, т.е. имат належаща нужда от тях и пак няма да ги теглят в криза, за да ги рискуват при управлението на малоумници, които казват: Абе то всичко им е законно, ама ние ще им наверим цаката.
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 08:59:27
Quote
др. Иванов
Строителството е в основата на всички икономики, без нито едно изключение.

Изключението сме ние,защото в нашето строителство само пясъка и чакъла са от местен произход и всичко останало е от внос,така подържаме чуждите икономики!Заравяйки неликвидни вносни материали в земята за милиарди без ревалентни приходи от нещо собствената ни икономика се сгърчва!Освен това близо 1/10 от здравите и прави хора,вместо да се включат в нещо полезно за добавената стойност на производството и износа са заети със закопаването на българската икономика!
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 09:07:29
avatar
Quote
TZARS
Quote
др. Иванов
Аз бих казал, че бабата може да няма много акъл, но има огромен жинейски опит.

Иванов, тук грешиш тотално. Баба Пена има огромен житейски опит по други теми.
За икономика и световна криза, тя е като абориген. Цял живот е работила и спестявала при планова социалистическа икономика,............. аванс, заплата, аванас, заплата, .......... и така до пенсия.
Баба Пена най-много пострада, когато вашите хора преди 15 години си направиха немъчени пачки чрез играта с валутния курс на долара. Сега опитни световни икономисти се страхуват да дадат някаква прогноза, а пък какво остана бабата да предвиди нещо разумно и да действа - абсурд. Баба Пена ше чака да и кажат по тиливизията: дъното е опряло, сега е моментът да се купи имот, защото цената му ще расте с по-бързи темпове от лихвътъ в банкътъ и едва тогава след селско съвещание на мегдана дали наистина е така, то тя ще сложи пачките в бухчите и ше иде у големия град да земе гарсионеръ на унучето.

Да живеят бабите и лелите.
Хората които оцеляват, независимо от световните икономически експерименти.
Скачайте в обувките и отидете да чуете истината от народните експерти.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 10:02:49
avatar
Quote
TZARS
Quote
др. Иванов
Аз бих казал, че бабата може да няма много акъл, но има огромен жинейски опит.

Иванов, тук грешиш тотално. Баба Пена има огромен житейски опит по други теми.
За икономика и световна криза, тя е като абориген. Цял живот е работила и спестявала при планова социалистическа икономика,............. аванс, заплата, аванас, заплата, .......... и така до пенсия.
Баба Пена най-много пострада, когато вашите хора преди 15 години си направиха немъчени пачки чрез играта с валутния курс на долара. Сега опитни световни икономисти се страхуват да дадат някаква прогноза, а пък какво остана бабата да предвиди нещо разумно и да действа - абсурд. Баба Пена ше чака да и кажат по тиливизията: дъното е опряло, сега е моментът да се купи имот, защото цената му ще расте с по-бързи темпове от лихвътъ в банкътъ и едва тогава след селско съвещание на мегдана дали наистина е така, то тя ще сложи пачките в бухчите и ше иде у големия град да земе гарсионеръ на унучето.

Стига с тази баба пена!

Банките на хора над 50 години, кредити НЕ ДАВАТ. Бабите...,разчитат на пенсия от 200-300 лв. и ако се поболеят всичко отива за лекарства. Освен това се страхуват да купуват или продават, дане ги преметне някой мошенник, като пишештите тук!
За това 99% са пас и гледат филма (сапунката) и само си лафят на пейката пред блока smiling smiley
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 10:43:57
Егати ...как ви се пише при 40градусова жега ......отивам на плажа и ще изпия по една бира и заради вас *beer*
Анонимен потребител
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
16-08-2010 - 11:07:16
ти ли беше с фотоволтаизите?

Иди помогни на д-р Иванов с тока.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход