Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

Публикувано от zingiber 
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
28-09-2010 - 23:52:06
Quote
Marin4oPen4ev
Започва да ми става интересно да гледам как се перчите един пред друг. Миналата година беше същото само че героите са се сменили ако не сте с нови никове. Тогава бяха Пунди, Камелия, Барбарон, Иванов, Валсодар и т.н.

Между другото да ви разкажа нещо интересно.

Септември 2009 дадох 300 евро капаро за апартамент в ето тази сграда в имот.бг /pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b127901936828102&f1=details


Тогава цената беше 64 000 евро за 75 кв.м. Понеже ме хвана параноята (и аз като Асешън не обичам да давам пари за нищо още повече, че съм беден заплатаджия с 20 дена отпуск) и потърсих съвет в този форум.

Тогава Валсодар ми каза да се отказвам от сделката докато мога и че до 6 месеца (март 2010) цената ще е 30 % надолу. Ако не бил прав ще ми плати моите 300 евро капаро!:ami:


Дай на Валси 1300 евро хонорар, по изключение е бил прав. Кажи ми поне квартала, че не мога да го отворя.
Ето днес офертата е 56 000 за 72 кв.м., т.е. цената не е 30% надолу. Искам си капарото, да пусна ли IBAN?
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
29-09-2010 - 00:20:57
Quote
ASSETION
Виж аз как виждам нещата.

Парите които изкарвам все пак се въртят.

Ако дам 100 000 сега за апартамент ? какво ще имам догодина? апартамент за 100 000 ? или за 110 или за 80? нали?
Ако ги вкарам в бизнес догодина ще имам 150 - 200 на тяхно място ?не вярвам да скочат толкова цените че да не мога да си позволя същия апартамент?
просто в момента ми останаха свободни пари от които нямам нужда. Получиха се след години работа и превъртане. останалите си работят но тези свободните си стоят. и ето имам свободни пари ида бих ги вложил в къща и апартамент има и за двете, лошото е че няма и за трета на морето. но пък до другото лято има време?
та тези свободни пари си стоят свободни - но това не означава че съм идиот и ще ги дам за нещо което не струва толкова?
Те февруари пак ще са си толкова ама не съм сигурен че апартамента и къщата няма да са с 10% по евтини тогава нали ?
Не вярвам да мухлясат smiling smiley
И пак ти казвам познавам хора които печелят повече от мен дори, но не са луди за да дадат 800 евро за дупка

Съгласен съм, че би дал толкова пари, колкото си преценил че ще е на далавера. Все пак си търговец - от това "няма отърване" smiling smiley А може би и добър търговец (съдейки по дохода) - още по-зле по отношение на каквато и да е "невъртяша се" покупка - така ли е
В такива случаи винаги казвам, че покупките ги правят хората, които имат нужда от тях. Тоест, ти все още не си сред тях (явно ламята е само змейче) smiling smiley
Другото е да попаднеш на по-добър търговец, който да те убеди, че си го наиграл самият него (любимата ми двойна тривръкция), тоест да си легнеш вечерта мирен, че си купил добра стока... познавах един такъв брокер едно време - сега няма такива
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
29-09-2010 - 07:44:39
Quote
Imotko
Кажи ми поне квартала, че не мога да го отворя.

Сухата река. Ето обявата.
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
29-09-2010 - 08:42:49
Мерси. Още му е много, а преди е било безумно.
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
29-09-2010 - 09:20:52
Да, аз затова се отказах като преспах една седмица. Да си призная честно се отказах и заради влиянието на форума.
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
04-10-2010 - 17:44:22
Quote
Dimitar.
Quote
Imotko
Кажи ми поне квартала, че не мога да го отворя.

Сухата река. Ето обявата.

Това вероятно е опит за реклама, но освен посещения на обявата едва ли ще доведе до някакъв резултат.
Информацията за имота, поднесена за потенциалните клиенти в обявата е пълна и изчерпателна, няма нужда и на оглед да се ходи, направо може парите да се превеждат.
А, и атрактивна - топ квартал, топ цена к'во повече искат клиентите?
Липсва само сметката на продавача:
ама има телефон:
"От строител, с разрешение за ползване! Тел. 847 41 94, GSM 0889 715 214"
.......за контакти
"Частно лице, Тел.: 028474194"

Яко, Жестоко, Невероятно, Аааашколсун, Мааашалла, Еееевала!

kasak
==============================
Да ставам ли брокер на НИ или не!??
[monitori.start.bg]
[projektori.start.bg]
[blog.kasakov.com]
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
15-10-2010 - 16:32:52
М-да-а-а...А в сайтовете за НИ на мода излязоха с пълна сила "имотите с падащи цени"...
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
25-03-2011 - 10:58:45
--------------------------------------------------------------------------------

Честита пролет!
Щъркелите отново се върнаха,а с тях и надеждите при брокерите,че "по-евтино няма да стане.Ясно е,че цените ще скачат."Това ми бе заявено ноември 2009г...По-късно / август 2010г./ имотът падна от 37 000 до 28 000 евро и бе продаден...
Предлагам Ви да сравним показателите при различните ик.фактори с тези преди 7 месеца.
1.Внос-износ.Износът п/з януари 2011г. е скочил с цели 74% спрямо януари 2010г.Какво стои зад тези цифри? Страните,за които изнасяме са Турция /единствено ток/,Русия,Китай.Няма нито една държава от ЕС...Ще рече,че там кризата все още не е е отминала,а тези държави са нашия икономически двигател.
2.Съотношение цена имот/доход на населението.Тук новините са добри.Но само за онези,които ВСЕ ОЩЕ НЕ СА КУПИЛИ ИМОТ.Заплатите растат/по данни на НСИ с 10 % за 2010/,а цените на имотите са се понижили с 10% за година.
3.Отпускането на ипот.кредит.Като изключим някои новогод.промоции,промяна при този фактор няма.
4.Безработицата.Основен фактор.През февруари е без промяна от тази преди година-около 10%.Всички знаем,че е по-висока,но това не може да се докаже.Всъщност...След преброяването стана ясно,че сме с 600 хил.по-малко от очакваното.Следователно?!?
5.Ръст на БВП.БВП е нарастнал с...0,2 спрямо 2009г.Показателят е без промяна.Обективно обаче,посл.тримесечие на 2010г. бе силно-ръст от 2,1%.
6.Лошите кредити.Продължават да нарастват и от 15 вече са 18-19%.Побързаха да ни успокоят,че "големите банки могат да издържат и на 20% проср.кредити".Затруднението на фирмите и гражданите да връщат взетото говори красноречиво.Но пък банките печелят...Малцина знаят,че само от лихви всеки месец на 2010г. те прибираха по...120млн.лева!!!
7.BGREIT-Индексът стартира от базовите 100 пункта септември 2007г. В момента е 45 пункта...Т.е. дружествата,инвест. в НИ са загубили повече от половината от стойността си спрямо 2007г.Все пак,обективно погледнато,индексът се стабилизира последните 6 месеца.
8.Предлагането продължава да превишава търсенето многократно.Агенциите за НИ твърдят,че има повишен интерес.Ще говоря с факти:Реализираните сделки за 2009г бяха 200 хил.,за 2010г.-182 хил.
9.Правителството намери 2 млрд.лева за бюджетната дупка от 2010.Вярно-не изтегли кредит,но преля от резервни пера.Лошото е,че се задава нов дефицит за 2011г.
10.Без промяна последните 7 месеца.
11.Ситуацията в останалия свят. В САЩ продължава да е зле/по техните критерии/.В ЕС също.Китай ще бори имотния балон със 124 млрд!!! за новопостроени жилища за бедните.Либия-една голяма тема.Операцията там повишава цената на петрола до мин.115 д./барел.И добивът от Северно море /извършван от западни компании/ става изгоден...Япония.Произвежда /ше/ и изнася/ше/ какво ли не. Например части за автомобили.Сега не го прави. В резултат GM обяви затварянето си.Десетки хиляди американци остават на улицата.Все негативни новини,които ще забавят възстановяването в св.мащаб.
12.Брокерите ще кажат "Сега е моментът за покупка".Направило ли ви е впечатление сходството в прогнозите за 2011 с тези за 2010г.?Направо са досадни с повтарянето на едно и също.Факт е обаче,че Лиъм Нелсън /Междузв.войни/ си купи имот в Манхатън за 1,2 млн евро.Подобен имот се рекламира в Докторската градина за...2млн!?!Хора,следете цените и тенденциите,за да не зеленеете от яд като закупилите 2007 и 2008г.А и петимата през 2010г.
13.Брой сделки.Вече споменах-за 2009г-200хил.,за 2010-182 хил./макар че страшно трудно се добрах до тази информация!!/Да припомня-за 2008г. бяха 300хил....
14.Обем на чуждестр.инвестиции /в недв.имоти/.Няма ги никакви.Нито англичани,за гърци пък да не говорим.Няма и да се върнат,защото бяха спекуланти.По някое русначе се излъже от време на време.
Брутния доход на гражданите в Берлин и Виена им стигат за 3 год. да си купят ново жилище.В София и Букурещ са необх. 8години.Нормализирането ще продължи.Позволете да повторя-за 2010г. имотите паднаха с още 10%.От изброените 14 икономически фактора влошаване наблюдаваме при 5.Подобрение бележат износът и ръстът на БВП.Следователно:В МОМЕНТА СМЕ НА ДЪНОТО / както и прогнозирах агуст 2010г/.Спадът в цените ще продължи поне до 2012г.Стабилизиране очаквам за кратко през лятото.Признавам-в първия си анализ говорех за изгодна покупка в късната есен на 2011г. Всъщност нещата се случват малко по-бавно от очакванията ми.Помнете думите на единствения брокер ,който не е излъгал досега /Страхил Иванов,шеф на "Явлена"/-"Който бърза-бърка"...
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
25-03-2011 - 11:15:27
avatar
Добър обзор на ситуацията - поздравления.
А инак за покупката - да, с цел инвестиция в момента не е удачна покупка на НИ.
С цел първо жилище - там винаги е била точката на баланс м/у потребност и възможност.
Цените все още не са изчерпали спада си. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?
25-03-2011 - 11:20:33
Quote
zingiber
М-да-а-а...А в сайтовете за НИ на мода излязоха с пълна сила "имотите с падащи цени"..
Всъщност нещата се случват малко по-бавно от очакванията ми....

И още по бавно ще се случват. И аз имах такива очаквания - 2-3 години спад и после ще се нормализират нещата.
Имахме и исторически пример - 96-2008г - 12 години от пик до пик.
Но сега ситуацията като че ли е друга и аз съм все по-скептично настроен и все повече си мисля че гоним Японския сценарий - 20 години СПАД. Засега са само 3. Когато СПРАТ брокерите да опяват непрекъснато че сме стигнали дъното, че ще има движение нагоре, тогава наистина ще сме го стигнали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход