Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

новина ...........като НОВИНА ,ВЕЧЕ се случи с имотите , ха да ви е чеситто ! *ok*

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Анонимен потребител
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 16:15:16
Ами сметнах го на текущите % на които се кредитира:
[www.moitepari.bg]
Ти какво си помисли, че гледам в тавана и пиша ли?

А парите за лихвата, те къде са хвърлени?
Анонимен потребител
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 16:37:05
Сметката не е за една година наем и после "атака".
Сметката е за да покаже, че при падащи цени няма смисъл да се бърза с покупката.
По-добре да се стои под наем и да се чака на "гюме" да падне нещо с 25-30% надолу от средните цени и тогава да се отстреля, отколкото да се хвърляме ей сега за един месец задължително да купим.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 16:48:19
avatar
Quote
Тинки Уинки
Сметката не е за една година наем и после "атака".
Сметката е за да покаже, че при падащи цени няма смисъл да се бърза с покупката.
По-добре да се стои под наем и да се чака на "гюме" да падне нещо с 25-30% надолу от средните цени и тогава да се отстреля, отколкото да се хвърляме ей сега за един месец задължително да купим.

Първо-или получавам халюцинации ,или ми триеш постове...Ако е второто-защо?
Второ-25-30% ще паднат ,както се казваше в един филм-"Мама ще ми купи колело,ама друг път..."winking smiley
Трето-Знаеш ли защо твърдя това? Защото го знам. Кой както иска да го тълкува и ако искат да бълват огън и жупел...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 16:49 от Перловец.
Анонимен потребител
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 16:58:53
Перловец, Перловец ...
Не мама, а татко smiling smiley
Къде съм казал, че цените ще паднат с 25-30%?
Казах, че на пазара може да се появи нещо единично с 25-30% надолу поради много причини. Е тогава ако чакаш на "гюме" ...
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 17:14:24
avatar
Quote
Тинки Уинки
Перловец, Перловец ...
Не мама, а татко smiling smiley
Къде съм казал, че цените ще паднат с 25-30%?
Казах, че на пазара може да се появи нещо единично с 25-30% надолу поради много причини. Е тогава ако чакаш на "гюме" ...

Тинки,Тинки...
Мама,татко-все тая...winking smileyНали ...колелото го няма ...:]
...ако чакаш на "гюме" ... Може изведнъж-БУМ и ловният сезон да мине:]
А за триенето какво ще кажеш?
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 17:46:26
Перловец,
Аре на бас че ще паднат с 25-30%?
Приемаме че сега нивата са 850 - Додо графики, че няма никаква друга читава статистика. Ще станат 600 евра. по графика на Додо2
ТИ определяй залога. Аз съм навит да дам 2 пъти повече на твоето (все пак имам само 2 хапартамента в Софето) ..

Додо2 - гледам, че си прихванал от мене smiling smiley
"Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра. "
ТОЧНО ТОВА СА ПАРИ ХВЪРЛЕНИ НА ВЯТЪРА.
И при такова съотношение е НЕВЪЗМОЖНО да се повишават цените, в дългосрочен план.
Ако се почишават 2-3 години. следва бързо спихване на балона. (не може цяла нация да действа ирационално и да взема и пилее пари от нищото - бъдещо потребление.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:01:38
avatar
Quote
bota156
Перловец,
Аре на бас че ще паднат с 25-30%?
Приемаме че сега нивата са 850 - Додо графики, че няма никаква друга читава статистика. Ще станат 600 евра. по графика на Додо2
ТИ определяй залога. Аз съм навит да дам 2 пъти повече на твоето (все пак имам само 2 хапартамента в Софето) ..

Додо2 - гледам, че си прихванал от мене smiling smiley
"Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра. "
ТОЧНО ТОВА СА ПАРИ ХВЪРЛЕНИ НА ВЯТЪРА.
И при такова съотношение е НЕВЪЗМОЖНО да се повишават цените, в дългосрочен план.
Ако се почишават 2-3 години. следва бързо спихване на балона. (не може цяла нация да действа ирационално и да взема и пилее пари от нищото - бъдещо потребление.


Има читава статистика..Това,че някой не знае къде да я търси и е опрял до някаква Додо:] такава говори само за потенциала и разбирането му. Несериозно е да се спори с такъв човек,имайки предвид и опита за "изнасилване "на българския език с употребата на 2 хапартамента в Софето) .. :]
Като имаш...2 хапартамента в Софето) .. ти къде живееш?Въпросът ми не е подвеждащ... Питам,защото цитирам:"не може цяла нация да действа ирационално и да взема и пилее пари от нищото - бъдещо потребление"
Та...Ти къде живееш?Не знаеш ли,че това отдавна е станало?!:]Затова питам-да не падаш от Марс?!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 18:03 от Перловец.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:26:31
avatar
Някой като напише "графиките на додо2", друг реагира все едно е някакво мое нещо, от завист с "говори само за потенциала и разбирането му", а най-вероятно си няма представа какво има на тях.

Та на тях има единствено систематизирани данни от двата сайта - imoti.net и imоt.bg. Те не може да са грешни, те са си просто факт, представен графично и явно неудобен някому. Хистограмите пък показват простички неща като "5000 обяви на цена 500-700 евро в София" и тъй като човек трябва да е много претенциозен, за да не може сред 5000 обяви да си намери нещо, което да му допада, набълбуканите пишман инвеститори с по 2 апартамента "на инвИстиция" за по 1200 евро/м2 най-много ги е яд на тези картинки.

Единствено на тях се вижда брой обяви в София и други градове, нито някъде другаде я има тази информация, нито самите сайтове я предоставят. До 2009та една видна брокерка във форума си мислеше, че в София има кръгло точно 1000 обяви.

Същото се отнася и за другите стойности, като на този сайт imoti.net на първа страница даже са грешни и не са никакви "средни цени". От там започна всичко.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:36:40
avatar
Додо, не се ядосвай.
В тази наша държава, все някой трябва да е крив и да обира луфтовете.

Твойте графики, както и на Барбарон-а са едно отлично мерило за състоянието (цените) на пазара.
Има графики и на НСИ и на БНБ и други.

Просто всеки трябва да ги "прочита" внимателно.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:38:11
Пуснах темата сутринта от скука и определено с цел "закачка" с друга тема и нейния понякога малко краен в тона си автор. Тази тема обаче вече я няма ...

Изненадан съм приятно, че се е завързала някаква дискусия, при това без обиди (освен ако не са били модерирани де ) smiling smiley Поздрави на всички въздържали се grinning smiley

Quote
broker112
А, кой беше ТИ

застаряващ неуспял френски емигрант, или канадски, или американски, или цървулко с 5 лв в джоба, или комплексар на заплатка някъде, или поредният нещастник, избиващ комплекси по форумите

боли го някой за теб и твоите желания

вярно и невярно. Както казах - темата беше с цел закачка (ако щеш - провокация) затова и наблегнах на аз-ът. Все пак какъвто и да съм - аз си оставам средностатистическият (това е доста условно, но не ми се навлиза в подробности) потенциален купувач с хоризонт 2-5 години winking smiley

Quote
Mamsi
Което пък е интересно-предпочита да дава 600 лева на хазяи, но да не дава 800 лева ипотека. Абе всеки си има логика.

Лично за себе си имам категорични изисквания към евентуалния заемен капитал:
- категорично против анюитетни вноски
- да мога да погасявам минимум 2% от главницата месечно
- вноската да не надхвърля 60% от дохода на скромното ми домакинство smiling smiley
- предвид нестабилните икономически условия не мога да си позволя да смятам за доход нещо различно от ~80% от СРЕДНАТА заплата за бранша в който се подвизавам. Т.е. заплатата, която бих взел при евентуална спешна необходимост (ипотечния кредит с просрочка би бил точно такава) да си намеря работа веднага.

Казано с прости думи- мога да си позволя да плащам наем без да се обвържа с нищо. Ако утре не мога да си го позволя ще коригирам разходите си и ще продължа да спя спокойно. Искренно съжалявам тези, които тепърва ще си учат урока, и то във времена когато толкова много са заети с "обучението" си.

П.С. Ако подобна логика на някого се струва пресилена - изчакайте известно време и се огледайте сред всички опарени. Аз съм готов да заложа дребна/символична сума, че мислещите така ще стават все повече и че поне следващите 10-15 години опашките за кредити няма да са същите ако ще и да са "па-па-па" smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 18:39 от lamiata_spaska.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход