Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

новина ...........като НОВИНА ,ВЕЧЕ се случи с имотите , ха да ви е чеситто ! *ok*

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:43:55
avatar
Quote
dodo2
Някой като напише "графиките на додо2", друг реагира все едно е някакво мое нещо, от завист с "говори само за потенциала и разбирането му", а най-вероятно си няма представа какво има на тях.

Та на тях има единствено систематизирани данни от двата сайта - imoti.net и imоt.bg. Те не може да са грешни, те са си просто факт, представен графично и явно неудобен някому. Хистограмите пък показват простички неща като "5000 обяви на цена 500-700 евро в София" и тъй като човек трябва да е много претенциозен, за да не може сред 5000 обяви да си намери нещо, което да му допада, набълбуканите пишман инвеститори с по 2 апартамента "на инвИстиция" за по 1200 евро/м2 най-много ги е яд на тези картинки.

Единствено на тях се вижда брой обяви в София и други градове, нито някъде другаде я има тази информация, нито самите сайтове я предоставят. До 2009та една видна брокерка във форума си мислеше, че в София има кръгло точно 1000 обяви.

Същото се отнася и за другите стойности, като на този сайт imoti.net на първа страница даже са грешни и не са никакви "средни цени". От там започна всичко.

Мислех да не ти отговарям,но простотията дразни.
Щом си допрял до там да вярваш на средни цени и графики в тези 2 сайта си много зле...
Всеки нормален човек знае,че около 30% от обявите са фалшиви или т.н."набирателни" оферти.няма да те "светна" какво значи това,ако не знаеш...Около 15% са "полуфалшиви"-един апартамент се предлага няколко пъти,често дори и под цената ,която иска собственика...Мога да ти кажа още неща,но ...и това ти е много...Рови се в нета и вярвай ...

Поетът е казал-
"Народът прост,
животът-тежък ,скучен...
Живот без маска и без грим...
Озъбено,свирепо куче...:]
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:46:33
Перловец, като те гледам, баш на човек от народа ми приличаш, баце. Така ли е?
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:50:00
avatar
Quote
Перловец
Quote
dodo2
Някой като напише "графиките на додо2", друг реагира все едно е някакво мое нещо, от завист с "говори само за потенциала и разбирането му", а най-вероятно си няма представа какво има на тях.

Та на тях има единствено систематизирани данни от двата сайта - imoti.net и imоt.bg. Те не може да са грешни, те са си просто факт, представен графично и явно неудобен някому. Хистограмите пък показват простички неща като "5000 обяви на цена 500-700 евро в София" и тъй като човек трябва да е много претенциозен, за да не може сред 5000 обяви да си намери нещо, което да му допада, набълбуканите пишман инвеститори с по 2 апартамента "на инвИстиция" за по 1200 евро/м2 най-много ги е яд на тези картинки.

Единствено на тях се вижда брой обяви в София и други градове, нито някъде другаде я има тази информация, нито самите сайтове я предоставят. До 2009та една видна брокерка във форума си мислеше, че в София има кръгло точно 1000 обяви.

Същото се отнася и за другите стойности, като на този сайт imoti.net на първа страница даже са грешни и не са никакви "средни цени". От там започна всичко.

Мислех да не ти отговарям,но простотията дразни.
Щом си допрял до там да вярваш на средни цени и графики в тези 2 сайта си много зле...
Всеки нормален човек знае,че около 30% от обявите са фалшиви или т.н."набирателни" оферти.няма да те "светна" какво значи това,ако не знаеш...Около 15% са "полуфалшиви"-един апартамент се предлага няколко пъти,често дори и под цената ,която иска собственика...Мога да ти кажа още неща,но ...и това ти е много...Рови се в нета и вярвай ...

Поетът е казал-
"Народът прост,
животът-тежък ,скучен...
Живот без маска и без грим...
Озъбено,свирепо куче...:]

Тогава научи какво е "медиана", как фалшивите обяви почти не и влияят и гледай само нея. Изпадаш малко в ролята на "такова животно няма". Още малко ще кажеш, че не трябва да се обръща внимнание на 25те хиляди обяви за София в imоt.bg? Много умно. Друг път като отговаряш и намекваш за простотия, се постарай сам да не изпадаш в простотия, само за да има какво да напишеш.
ss7
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:56:49
Перла 05 пак се изложи smiling smiley
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 18:57:49
avatar
Quote
Panther1
Перловец, като те гледам, баш на човек от народа ми приличаш, баце. Така ли е?

Бай Тошо беше човек от народа...баце:}При него двустайна панелка беше 8000 лева...Чакат го някои да се върне,явно:}
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 19:05:09
Quote
dodo2
Quote
Перловец
Оставяме настрани,че парите ,дадени за наем просто са пари на вятъра...

Това е най-голямата самозаблуда и причина за неразумни покупки 2008ма. Например тогава:
85 квадрата, 1200 евро = 102000 евро
20% самоучастие = 20400 евро
кредит = 81600 евро

за 25 години при 11% ГПР, само лихвите са 158335 евро, или 527 евро на месец средно.

Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра.

P.S. Между другото, ако ГПР падне до 7.5% (събитие, при което ипотекарите ще се посерат от кеф), пак на практика имат собствен дом, а плащат на банката наем, по-висок от нормалния.

Т.е. при очевиден спад на цените (и лихвените нива в момента), за живота под наем хич не са хвърлени пари на вятъра, тъкмо обратното.

А когато някой ден се обърне тенденцията, спокойно могат да си купят нещо, опашки от чакащи няма да се извият, нито пък ще има ръст от 30% за 1 месец, както предвиди един форумен ерудит преди време.

айде едно пояснение към поредният " специалист "
Ипотекираният имот не е на банката, той само обезспечава кредита към банката. Имота си е собствен на човека, който може да го дава под наем, да го заменя, да го продава и т.н.
Мисля, че няма смисъл да обяснявам, че с 153000 Е след 25 год. ще можеш да си купиш един кенеф в Люлин само.
Незнам кой е по прецакан, този който е теглил кредит про 10 - 11 % лихва, при годишна инфлация от 20 - 30 % илии този " умник " който си е депозирал парите на лихва от 6 - 7 % при 30 % годишна инфлация
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 19:09:09
avatar
Quote
broker112
Quote
dodo2
Quote
Перловец
Оставяме настрани,че парите ,дадени за наем просто са пари на вятъра...

Това е най-голямата самозаблуда и причина за неразумни покупки 2008ма. Например тогава:
85 квадрата, 1200 евро = 102000 евро
20% самоучастие = 20400 евро
кредит = 81600 евро

за 25 години при 11% ГПР, само лихвите са 158335 евро, или 527 евро на месец средно.

Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра.

P.S. Между другото, ако ГПР падне до 7.5% (събитие, при което ипотекарите ще се посерат от кеф), пак на практика имат собствен дом, а плащат на банката наем, по-висок от нормалния.

Т.е. при очевиден спад на цените (и лихвените нива в момента), за живота под наем хич не са хвърлени пари на вятъра, тъкмо обратното.

А когато някой ден се обърне тенденцията, спокойно могат да си купят нещо, опашки от чакащи няма да се извият, нито пък ще има ръст от 30% за 1 месец, както предвиди един форумен ерудит преди време.

айде едно пояснение към поредният " специалист "
Ипотекираният имот не е на банката, той само обезспечава кредита към банката. Имота си е собствен на човека, който може да го дава под наем, да го заменя, да го продава и т.н.
Мисля, че няма смисъл да обяснявам, че с 153000 Е след 25 год. ще можеш да си купиш един кенеф в Люлин само.
Незнам кой е по прецакан, този който е теглил кредит про 10 - 11 % лихва, при годишна инфлация от 20 - 30 % илии този " умник " който си е депозирал парите на лихва от 6 - 7 % при 30 % годишна инфлация




Ти на ДОДО ли отговаряш?!Това са думи хвърлени на вятъра...:]
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 19:14:31
avatar
Quote
broker112
Quote
dodo2
Quote
Перловец
Оставяме настрани,че парите ,дадени за наем просто са пари на вятъра...

Това е най-голямата самозаблуда и причина за неразумни покупки 2008ма. Например тогава:
85 квадрата, 1200 евро = 102000 евро
20% самоучастие = 20400 евро
кредит = 81600 евро

за 25 години при 11% ГПР, само лихвите са 158335 евро, или 527 евро на месец средно.

Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра.

P.S. Между другото, ако ГПР падне до 7.5% (събитие, при което ипотекарите ще се посерат от кеф), пак на практика имат собствен дом, а плащат на банката наем, по-висок от нормалния.

Т.е. при очевиден спад на цените (и лихвените нива в момента), за живота под наем хич не са хвърлени пари на вятъра, тъкмо обратното.

А когато някой ден се обърне тенденцията, спокойно могат да си купят нещо, опашки от чакащи няма да се извият, нито пък ще има ръст от 30% за 1 месец, както предвиди един форумен ерудит преди време.

айде едно пояснение към поредният " специалист "
Ипотекираният имот не е на банката, той само обезспечава кредита към банката. Имота си е собствен на човека, който може да го дава под наем, да го заменя, да го продава и т.н.
Мисля, че няма смисъл да обяснявам, че с 153000 Е след 25 год. ще можеш да си купиш един кенеф в Люлин само.
Незнам кой е по прецакан, този който е теглил кредит про 10 - 11 % лихва, при годишна инфлация от 20 - 30 % илии този " умник " който си е депозирал парите на лихва от 6 - 7 % при 30 % годишна инфлация


Къде я видя тая инфлация бе, икономиста???
С такива измислени примери и баба ми може...
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 19:22:32
това е реалната инфлация мойто момче, храни, услуги, здравеопазване, и т.н., а ако ми говориш са статистическата демек виртуалната инфлация си сбъркал човека. Обърни е към " великият " икономист Георги Ангелов, на който пак сега му слушах глупостите по телевизията за любимата му Гърция и реформа на пенсионната им система. И това при минимална пенсия в Гърция от 650 Е. Пълен идиот и пълен смях.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 19:25:14
Цял ден чета тази дискусия и накрая реших и аз да изокам. Всички проблеми в Бг са породени от алчност и простотия. Понякога тези две понятия толкова се покриват, че стават синоними. Ако се върнем назад във времето - имаше период на пирамиди и фараони, имаше период на хазартни трески - бинго, ротативки и т.н., имаше период на обръщане на левовете в долари при курс 3000:1, имаше период на закупуване на имоти с инвестиционна цел на цена от 1800 Евро/м2, сега е периодът на инвестициите в депозити. Кога най-сетне ще ни дойде акъла и ще почнем да си изкарваме парите с работа, с производство? Кога ще разберем, че банката не ни е приятел? Преди две години гордо ни обясняваха колко си на далавера ако купиш сега, щото утре ще бъде по-скъпо, сега гордо ни обясняват колко е на далавера да си държиш парите на депозит. Някой вижда ли някаква разлика? Аз не. Виждам само простотия и алчност.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход