Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

новина ...........като НОВИНА ,ВЕЧЕ се случи с имотите , ха да ви е чеситто ! *ok*

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 14:59:48
avatar
Quote
Тинки Уинки
Перловец, ти преди да пишеш четеш ли?

заем от 45000 за 15 години идва по 800 лева
заем от 40000 за 12 години идва пак по 800 лева.


Вариант едно - купуваш днеска и плащаш 15 години по 800 лева
Вариант две - живееш една година под наем за 600 лева, купуваш догодина при евентуално падане с 5000 евро със заем за 40000 за 12 години, който идва пак по 800 лева.

Келепира е - от първата година - 12 * 200 лева (разлика между заем и наем) = 2400
От разликата в годините на кредита (при първия вариант 15, при втория 12, за първата година от 3-те разлика е сметната отгоре) - 24 * 800 лева = 19200 лева

Общ келепир - горе долу 11000 евро.


Няма да споря...Аз съм слаб в четенето,а ти-в смятането...Съгласен?winking smiley
Всъщност понеже попита,и в рамките на шегата-ти след като напише,четеш ли?!Пълно е с условности,ако...Освен това,как изчисли лихвата и на какъв процент? Оставяме настрани,че парите ,дадени за наем просто са пари на вятъра...
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:10:27
avatar
Quote
2010
1 - цените в момента са "за купуване"
2 - има богат избор на жилища
3 - наема като предимство е временно явление, спрямо собствен дом
4 - защо трябва месечната вноска да е 800 лв. - това означава "голям кредит"
- защо вноската да не е 450 лв. - в момента точно около тези нива са голяма част от кредитите

Дано ник-а "Ламята", да не означава това - с един удар човек да стане собственик на супер престижен дом, без неговите възможности да позволяват това.

Защо се правят някакви теоретични тънки сметки за "наем още 1 година" и после - Атака.
В момента има избор на имоти и човек може да си направи едни 15 % отбив от първоначалната цена.
С това се печели при самата покупка - и то сега.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:19:10
avatar
Quote
Перловец
Оставяме настрани,че парите ,дадени за наем просто са пари на вятъра...

Това е най-голямата самозаблуда и причина за неразумни покупки 2008ма. Например тогава:
85 квадрата, 1200 евро = 102000 евро
20% самоучастие = 20400 евро
кредит = 81600 евро

за 25 години при 11% ГПР, само лихвите са 158335 евро, или 527 евро на месец средно.

Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра.

P.S. Между другото, ако ГПР падне до 7.5% (събитие, при което ипотекарите ще се посерат от кеф), пак на практика имат собствен дом, а плащат на банката наем, по-висок от нормалния.

Т.е. при очевиден спад на цените (и лихвените нива в момента), за живота под наем хич не са хвърлени пари на вятъра, тъкмо обратното.

А когато някой ден се обърне тенденцията, спокойно могат да си купят нещо, опашки от чакащи няма да се извият, нито пък ще има ръст от 30% за 1 месец, както предвиди един форумен ерудит преди време.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 15:26 от dodo2.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:23:08
avatar
Quote
TZARS
Quote
2010
1 - цените в момента са "за купуване"
2 - има богат избор на жилища
3 - наема като предимство е временно явление, спрямо собствен дом
4 - защо трябва месечната вноска да е 800 лв. - това означава "голям кредит"
- защо вноската да не е 450 лв. - в момента точно около тези нива са голяма част от кредитите

Дано ник-а "Ламята", да не означава това - с един удар човек да стане собственик на супер престижен дом, без неговите възможности да позволяват това.

Защо се правят някакви теоретични тънки сметки за "наем още 1 година" и после - Атака.
В момента има избор на имоти и човек може да си направи едни 15 % отбив от първоначалната цена.
С това се печели при самата покупка - и то сега.

Колко процента?!eye popping smiley Е наистина този форум заприлича на вестник "стършел" в най-хубавите му години...Разликата е,както каза Тинки Уинки
ти преди да пишеш четеш ли?
Аз допълних-след като напишеш,четеш ли?
Прави са хората да се махат от тук...Като четат безумията на едните-за АПОКАЛИПСИС и на другите-ДА КУПИШ СЕГА И ВЕДНАГА...
Не намесвам трети с по-...вулгарни изцепки...Няма ли хора за нормален диалог?!
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:25:03
Quote
Перловец
...Няма ли хора за нормален диалог?!

Що, нещо за допиване ли имаш?
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:27:04
avatar
Quote
dodo2
Quote
Перловец
Оставяме настрани,че парите ,дадени за наем просто са пари на вятъра...

Това е най-голямата самозаблуда и причина за неразумни покупки 2008ма. Например тогава:
85 квадрата, 1200 евро = 102000 евро
20% самоучастие = 20400 евро
кредит = 81600 евро

за 25 години при 11% ГПР, само лихвите са 158335 евро, или 527 евро на месец средно.

Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра.

УФ! Ти виждал ли си нотариален акт изобщо на живо ,или само си чувал,че има такава хартийка?!
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:27:43
avatar
Quote
коганев
Quote
Перловец
...Няма ли хора за нормален диалог?!

Що, нещо за допиване ли имаш?
Ти какво пиеш?
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:28:12
Ми... сипи от твойто
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:30:23
avatar
Quote
коганев
Ми... сипи от твойто

Имаш ли мезе?winking smiley
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 15:31:07
avatar
Quote
Перловец
Quote
dodo2
Quote
Перловец
Оставяме настрани,че парите ,дадени за наем просто са пари на вятъра...

Това е най-голямата самозаблуда и причина за неразумни покупки 2008ма. Например тогава:
85 квадрата, 1200 евро = 102000 евро
20% самоучастие = 20400 евро
кредит = 81600 евро

за 25 години при 11% ГПР, само лихвите са 158335 евро, или 527 евро на месец средно.

Т.е. излиза, че хем живееш в "свой" апартамент (който всъщност е на банката), хем плащаш на банката наем и то по-висок от нормалното с 50%. По-скоро това са пари на вятъра.

УФ! Ти виждал ли си нотариален акт изобщо на живо ,или само си чувал,че има такава хартийка?!

Ти да не би да си горд "собственик" на ипотекиран апартамент в България? "Собственик" нарочно е в кавички, както и нарочно е упомената държавата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход