Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

новина ...........като НОВИНА ,ВЕЧЕ се случи с имотите , ха да ви е чеситто ! *ok*

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 23:49:03
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2

Това е много разумен подход, ................Но няма нищо шизофренно.

Обстоятелството, че за пациентите на психодиспансерите лекуващите им лекари там са стопроцентово луди, е много отдавна известен феномен.

Това как следва да се изтълкува - ти започна да говориш, че lamiata_spaska бил шизофреник, значи си пациент н завдението ли?

Наистина нивото ти е паднало доста - или си на градус, или нервите ти съвсем са изпуснали.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 23:52:35
Quote
dodo2
Не съм модератор, под името пише дали е модератор някой или не. Аз ако бях модератор щях да трия всяко мнение, което има нападки или глупости в него, т.е. 90% от мненията тук и щеше да цари много по-нормална и тематична обстановка. :]

Сега за инфлацията и защо broker112 изпусна глупост - за ипотекаря не е важна инфлацията, пък било тя и 30%, а с колко му се е качила заплатата. Сега ако някой каже, че заплатите са се качвали с по 30% на година след 2008ма, значи бълнува, по-скоро са намалявали или още по-лошо - занулявани.

Ако един ипотекар, който е отделял 70% от доходите си за вноски 2008ма, ако е имало инфлация 30% (точно за най-употребяваните продукти както били според broker112), той през 2010та трябва вече да е на фотосинтеза или да е рефинансирал на ипотека за 50 години за 50 лева по-малка вноска.

Т.е. тезата на broker112 за "инфлация" 30% и лихва 10% - следователно голям кеф, е неизгодна за ипотекаря (беше само популярна сред зомбираните през 2008ма като един добър аргумент за отиване на гости при госпожа "па-па-па" - тогава наистин инфлацията беше по-висока от лихвата). Ипотекарят се интересува от повишаване на заплатата спрямо инфлацията плюс повишаване на лихвата по кредита, за да бъде относително по-ниска вноската му спрямо заплатата. За всеобщо съжаление след 2008ма това не може да се наблюдава, даже въпреки ниската инфлация.

Днес беше показан един нов метод набълбукан през 2008ма да постига душевен мир, чрез самоубеждаване в небивалици като "НСИ лъже, инфлацията е 30%, по-висока е от лихвата, значи всичко е прекрасно" smiling smiley

практически 95% от подписаните договори с банките са от сорта на "имотът е мой, но банката може да ми го отнеме, стига да пожелае, както може да отнеме и всички останали имоти, които имам; през това време съм задължен да и плащам наем, в размер, какъвто банката определи; дата, собственоръчен подпис". .

Пич, както се изразих по - горе ти си просто пълен ИДИОТ. Даже за момент си помислих, че " икономиста " от Отворено общество Георги Ангелов си е смиенил ника. Но уви. Не ми отговаряй, моля те, не коментирай постовете ми. Пиши си, мечтай си и т.н.
За твое най - голямо разочарование нямам кредити
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 23:59:51
Quote
dodo2
Quote
ivorad
Quote
dodo2

Това е много разумен подход, ................Но няма нищо шизофренно.

Обстоятелството, че за пациентите на психодиспансерите лекуващите им лекари там са стопроцентово луди, е много отдавна известен феномен.

Това как следва да се изтълкува - ти започна да говориш, че lamiata_spaska бил шизофреник, значи си пациент н завдението ли?

Наистина нивото ти е паднало доста - или си на градус, или нервите ти съвсем са изпуснали.

Не, друже, никъде не съм казал, че въпросната Ламя е шизофреник, попитах за шизифренните елементи в първия пост.
Факт е, обаче, че почитатели на този тип изказ не липсват......Както и мераци за едноклетъчни обиди.
Е, въпрос на възможности!
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 00:08:25
avatar
Quote
ivorad
Не, друже, никъде не съм казал, че въпросната Ламя е шизофреник, попитах за шизифренните елементи в първия пост.
Факт е, обаче, че почитатели на този тип изказ не липсват......Както и мераци за едноклетъчни обиди.
Е, въпрос на възможности!

Quote
ivorad
Шизофренните изяви ... този очевиден потенциален купувач

Не, ти не говориш за него?

И пропускаш основното - важното е, че нещо там ти се е привидяло шизофренно. След което казваш: "Обстоятелството, че за пациентите на психодиспансерите лекуващите им лекари там са стопроцентово луди, е много отдавна известен феномен." Затова те попитах:

Quote
dodo2
Това как следва да се изтълкува - ти започна да говориш, че lamiata_spaska бил шизофреник, значи си пациент н завдението ли?

Наистина нивото ти е паднало доста - или си на градус, или нервите ти съвсем са изпуснали.

След като очевидно страдаш от детския синдром да кажеш последната дума, пък била тя и тъпня, както BulCan един път ти каза - мен не ми пука, предавам се.

*drink1*
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 09:45:37
Quote
ivorad
Не, друже, никъде не съм казал, че въпросната Ламя е шизофреник, попитах за шизифренните елементи в първия пост.
Факт е, обаче, че почитатели на този тип изказ не липсват......Както и мераци за едноклетъчни обиди.
Е, въпрос на възможности!

Въпросната ламя е добре, благодаря за загрижеността winking smiley Даже се радва на невероятен емоционален тонус, благодарение на неща, който не могат да се претеглят с количествени характеристики smiling smiley

А ти наистина не си прочел какво писах, затова ще се повторя, но този път по-ясно. Темата е директна реплика на темата на sahib 31, само че с обратен знак. Естествено, че не е супер оригинална особено в първия си пост - за 3-4 минутки толкова smiling smiley. И за да не си правите труда да ме нападнете, особено споменатия автор - не се дразня на ъперските теории. Дори намирам много неща в постовете му за верни. Това, което дразни е начина на изказване на повечето агресивни ъпъри ... начин който се опитах донякъде да имитирам в първия пост.

И за да ти спестя тълкуванията: донякъде съм "сривльо" по мераци, а по логика - спад или плато, като не намирам основания за покачване на цените в близките 1-3 години (аргументите са излагани многократно, няма смисъл да повтарям).

Реално обаче не ми пука колко струват имотите. Ще купя (за собствено позване) когато мога да си го позволя (няма да си повтарям предния пост - там пише кога) без значение каква е цената.

Надявам се това е достатъчно ясно формулирано, за да успокои притесненията ти относно психическото ми здраве smiling smiley
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 09:50:44
Quote
greenbul
Quote
Mamsi
А за 450 лева ще намериш нещо подобно, но не в Лозенец. Там ще е нещо доста приличащо на дупка. Да не говорим за Иван Вазов.

Бих желал да спра вниманието Ви върху следната дупка предлгана на цена 428 лева в онзи Иван Вазов за който дори и не си помисляме да говорим ....


недей да го коментираш това, защото съм работил в тази фирма макар и преди време. просто можеш да си сигурен, че няма да удариш кьоравото с тая оферта. А и това е гарсониера(поне по снимките което виждам), а не двустаен апартамент.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 10:15 от Mamsi.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 09:53:47
преместено впреглед на печата



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 09:54 от коганев.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 09:54:08
Quote
Тинки Уинки
Quote
Mamsi
Което пък е интересно-предпочита да дава 600 лева на хазяи, но да не дава 800 лева ипотека. Абе всеки си има логика.

Ами ето ти логика:
Към момента 800 лева вноска идва за заем от 45000 евро за 15 години.
Ако обаче човек реши да плаща 600 лева наем и след една година имота е паднал с 5000евро , то сметката става, че тази вноска от 800 лева вече е за 12 годишен кредит за 40000 евро.
Значи живееш една година под наем (плащаш 200 лева по-малко от вноската по кредита) и догодина си купуваш същото жилище и то с 2 години по-малко изплащане на заем със същаат вноска. Всичко естествено ако цената му се понижи с 5000 евро.

Е какво и е на сметката?
Пак повтарям - не казвам, че тази сметка върви винаги, ама за конкретния момент - върви.

Тук си ме разбрал грешно-съгласен съм, че някой може да смята, че е по изгодно така. Даже ще се коригирам-може и да е по изгодно така. Има разбира се и други варианти-например(само например) можеш да се пробваш да си коментираш сега цената и да се нанесеш сега, а не да плащаш наем. Защото колкото повече падат цените, толкова повече пада коментара.
Анонимен потребител
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 10:20:03
Така де, всеки сам си прави сметката.
При определени положения може да се окаже, че ти е изгодно да купиш, при други да живееш под наем.
Не трябва едната алтернатива да се пренебрегва без да се направи сметката.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
11-05-2010 - 10:22:10
Quote
lamiata_spaska
Пуснах темата сутринта от скука и определено с цел "закачка" с друга тема и нейния понякога малко краен в тона си автор. Тази тема обаче вече я няма ...

Изненадан съм приятно, че се е завързала някаква дискусия, при това без обиди (освен ако не са били модерирани де ) smiling smiley Поздрави на всички въздържали се grinning smiley

Quote
broker112
А, кой беше ТИ

застаряващ неуспял френски емигрант, или канадски, или американски, или цървулко с 5 лв в джоба, или комплексар на заплатка някъде, или поредният нещастник, избиващ комплекси по форумите

боли го някой за теб и твоите желания

вярно и невярно. Както казах - темата беше с цел закачка (ако щеш - провокация) затова и наблегнах на аз-ът. Все пак какъвто и да съм - аз си оставам средностатистическият (това е доста условно, но не ми се навлиза в подробности) потенциален купувач с хоризонт 2-5 години winking smiley

Quote
Mamsi
Което пък е интересно-предпочита да дава 600 лева на хазяи, но да не дава 800 лева ипотека. Абе всеки си има логика.

Лично за себе си имам категорични изисквания към евентуалния заемен капитал:
- категорично против анюитетни вноски
- да мога да погасявам минимум 2% от главницата месечно
- вноската да не надхвърля 60% от дохода на скромното ми домакинство smiling smiley
- предвид нестабилните икономически условия не мога да си позволя да смятам за доход нещо различно от ~80% от СРЕДНАТА заплата за бранша в който се подвизавам. Т.е. заплатата, която бих взел при евентуална спешна необходимост (ипотечния кредит с просрочка би бил точно такава) да си намеря работа веднага.

Казано с прости думи- мога да си позволя да плащам наем без да се обвържа с нищо. Ако утре не мога да си го позволя ще коригирам разходите си и ще продължа да спя спокойно. Искренно съжалявам тези, които тепърва ще си учат урока, и то във времена когато толкова много са заети с "обучението" си.

П.С. Ако подобна логика на някого се струва пресилена - изчакайте известно време и се огледайте сред всички опарени. Аз съм готов да заложа дребна/символична сума, че мислещите така ще стават все повече и че поне следващите 10-15 години опашките за кредити няма да са същите ако ще и да са "па-па-па" smiling smiley

ако съм ти прозвъчал грубо-извинявам се. Живота си е твой и искрено ти желая да успееш в него. Просто аз не бих избрал този вариант(аз и не го избрах, когато ми беше времето да смятам какво мога и какво не да си позволя).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход