Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

новина ...........като НОВИНА ,ВЕЧЕ се случи с имотите , ха да ви е чеситто ! *ok*

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 20:25:49
avatar
Quote
broker112
Quote
dodo2
А за неразбралите - не съм писал, че имотът е на банката, имаше едни кавички - практически 95% от подписаните договори с банките са от сорта на "имотът е мой, но банката може да ми го отнеме, стига да пожелае, както може да отнеме и всички останали имоти, които имам; през това време съм задължен да и плащам наем, в размер, какъвто банката определи; дата, собственоръчен подпис". .

извинявай, ама ти си пълен ИДИОТ, което малко ме учуди щото си бях останал с впечатлението, че такива са само българо - френско - емигриралите напъни на природата.

Какво, и ти ли си горд притежател на нотариален акт + договор с банка? Идиот може да е някой, който твърди, че инфлацията е 30%.

Тогава според теб (хем е било препоръчително да станеш ипотекар 2008ма, хем) след 2 години ипотекарите ще са на хляб и сол, а кашкавалът тук ще е 2 пъти по-скъп от EU. *xxx*

Или може би и заплатите растат с 30% годишно?
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 20:27:43
Quote
Перловец



Който разбира-тук не се спира...избъзиках се с простотиите ви и с бедняшките напъни да се купи имот на безценица......Отивам да си харча парите и да се забавлявам...Бойко да ви е на помощ:]

Единствените напъни които се наблюдават тук са опитите с приказки да се спре неизбежното.
Със заклинания да се промени факта че в България имаше имотен балон, че той се спука и че много балъци изгоряха
Радвам се че не си от тях и имаш пари.
Ако имаш и акъл може да ги увеличиш, но това разбира се не е въпрос на флуудване на форуми.

Това че има хора с акъл, които още през 2008 -а са разбрали че цени като за Париж и Рим са смешно нелепи за калните локви ,, общите части, гипсокартонените преградки, циганските околности и СРЗ 200 евро не трябва да те ядосва.
Приеми че ти имаш други качества, може например да си добър човек*ok*
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 20:32:10
avatar
Quote
Перловец
Бай Тошо беше човек от народа...баце:}При него двустайна панелка беше 8000 лева...Чакат го някои да се върне,явно:}

Перловец, само не давай за модел пазара на имоти при "Бай Тошо".
Тогава хората "чакаха" по 15 години за апартамент, по 10 години ред за кола, по 5 години за домашен телефон.
"Развеждаха се", за да запазят втори апартамент и още куп извращения.
Дано си по-малък и да не си ги изпитал "хубавото на социализъма".

Родителите ми продаваха през 1972 година нова двуетажна къща и имаше кандидат купувач за 25.000 лв., но от "Партията" решиха, че трябва да бъде купена от някакъв "червен запъртък" и той я "купи" за 14.000 лв. През 1972 год. хората работеха за 100 лв. заплата и моите родители бяха ущетени с 110 заплати ( колко години са това, а ? ). Така, че хич не ми давай за модел нещо , което е червено. Сега, дори, червена кола не искам да си купя.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 20:47:07
Quote
ilianm
Quote
Перловец



Който разбира-тук не се спира...избъзиках се с простотиите ви и с бедняшките напъни да се купи имот на безценица......Отивам да си харча парите и да се забавлявам...Бойко да ви е на помощ:]

Единствените напъни които се наблюдават тук са опитите с приказки да се спре неизбежното.
Със заклинания да се промени факта че в България имаше имотен балон, че той се спука и че много балъци изгоряха
Радвам се че не си от тях и имаш пари.
Ако имаш и акъл може да ги увеличиш, но това разбира се не е въпрос на флуудване на форуми.

Това че има хора с акъл, които още през 2008 -а са разбрали че цени като за Париж и Рим са смешно нелепи за калните локви ,, общите части, гипсокартонените преградки, циганските околности и СРЗ 200 евро не трябва да те ядосва.
Приеми че ти имаш други качества, може например да си добър човек*ok*
Перловец , озлобен си и това те заслепява! Ако си купил скъпо и си очаквал да стане още по-скъпо ,значи си поел риска !Никой не ти е крив освен собствената ти алчност! Продай , докато все още може . Наесен , на прага на ТАЗИ зима ще е късно! Всички приказки за раздвижване на имотния пазар и тренд "нагоре" говорят за пълно неприемане и непознаване на реалността .
Анонимен потребител
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 20:52:39
Аз не съм ти трил нищо.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 21:44:30
avatar
Додо, инфлацията е доста упорито нещо. Също и полезно. Инфлацията съпътства растежа и затова слава богу, че е упорита. Няма как да не е защото икономиката расте и расте и цената на всичко що е реален продукт, само стойността на кеш в дългосрочен план ще намялява винаги. Няма да ви надувам главите за обезценката на парите в исторически план повече, но мисли за нея като за константа.


П.П. Чист спам : Ти не беше ли модератор? Как всички подбрани модератори сте сривльвци? Защо от всички сривльовци модератори само един е крайно невъздържан, не търпи различно мнение и мести и трие теми на кило? Може и да не ми отговоряш и на трите въпроса от колегиалност:]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 21:56 от SAHIB 31.
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 22:07:24
Перловец,
кажи ми по читава статистика (аз това работя, е не с имотите).
Може би вписванията дето са на данъчна оценка?
Или информацията от АНИ-тата?
Може би малко по-добре е да се направи с оценката на отрасъла, БВП и т.н. ама ще е с хиляди допускания, които ще изкривят резултатите още повече, поради една простичка причина - всички допускания ще са субективни, от сорта на "Ама София не е България".
Човека си има методология, даже е дал и алтернативни методологии. Обяснил я е разбираемо за масата. И се виждат супер лесно движение, тенденции и т.н.
Не че е и нужно това - дори и пеленачетата виждат че цените на имотите падат. И няма абсолютно НИКАКВИ индикации (ик. показатели) които да дават и най-малкото съмнение че този процес е свършил ...
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 22:15:58
avatar
Не съм модератор, под името пише дали е модератор някой или не. Аз ако бях модератор щях да трия всяко мнение, което има нападки или глупости в него, т.е. 90% от мненията тук и щеше да цари много по-нормална и тематична обстановка. :]

Сега за инфлацията и защо broker112 изпусна глупост - за ипотекаря не е важна инфлацията, пък било тя и 30%, а с колко му се е качила заплатата. Сега ако някой каже, че заплатите са се качвали с по 30% на година след 2008ма, значи бълнува, по-скоро са намалявали или още по-лошо - занулявани.

Ако един ипотекар, който е отделял 70% от доходите си за вноски 2008ма, ако е имало инфлация 30% (точно за най-употребяваните продукти както били според broker112), той през 2010та трябва вече да е на фотосинтеза или да е рефинансирал на ипотека за 50 години за 50 лева по-малка вноска.

Т.е. тезата на broker112 за "инфлация" 30% и лихва 10% - следователно голям кеф, е неизгодна за ипотекаря (беше само популярна сред зомбираните през 2008ма като един добър аргумент за отиване на гости при госпожа "па-па-па" - тогава наистин инфлацията беше по-висока от лихвата). Ипотекарят се интересува от повишаване на заплатата спрямо инфлацията плюс повишаване на лихвата по кредита, за да бъде относително по-ниска вноската му спрямо заплатата. За всеобщо съжаление след 2008ма това не може да се наблюдава, даже въпреки ниската инфлация.

Днес беше показан един нов метод набълбукан през 2008ма да постига душевен мир, чрез самоубеждаване в небивалици като "НСИ лъже, инфлацията е 30%, по-висока е от лихвата, значи всичко е прекрасно" smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-10 22:24 от dodo2.
Re:
10-05-2010 - 22:25:41
Quote
lamiata_spaska
Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува


Странна склонност за бъбрене по предлагане, което не интересува бъбрещия.......
winking smiley
Re: Защо трябва и ще поевтинеят имотите и защо предлагането не ме интересува
10-05-2010 - 22:28:48
avatar
На ivorad всичко му е странно:

Quote
lamiata_spaska
Все пак какъвто и да съм - аз си оставам средностатистическият (това е доста условно, но не ми се навлиза в подробности) потенциален купувач с хоризонт 2-5 години winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход