Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Писмена гаранция от брокер при покупка на имот

Публикувано от opalaopa 
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 11:54:25
avatar
Турбозоле, а сега внимателно, бавно и спокойно мини през цялата тема и ми кажи, къде съм казал нещо различно от казаното и от тебе
Quote

съгласно ДЕЙСТВАЩОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО ...,брокера и сега носи отговорност..
??!

И погледни и репликите на "опниращите" ми първосигнално брокери.
Кой е заядливеца в случая?!

А?!

Или вече не можеш да си безпристрастен? winking smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 12:12:54
дичууууууууууу блььокиии
бях се затъжил за теб smiling smiley
Как е квадратурата? Ще смятаме ли покриви и стени към ОЧ?
*ok* *ok* *ok* *ok* *ok* *ok*


Обаче в цялата тема (а и форум) бльокитата за 1 са прави: Бг-ееца е тъп и наведен. И докато е такъв, всички тарикати ще му застават отзад. Ето затова се навъдиха толкова тарикати.

Има и по-лоши неща обаче. Докато общувам с бльокита, започвам да мисля като тях (демек пад в духовното ниво).
Преди малко ми хрумна гениална идея в брокерски стил.
Да патентовам човешката зигота.
Така всички вие ставате плод на мой патент и започвате да ми дължите ежемесечни такси.
Не си правете труда да спорите с мен, на всички въпроси ще отговоря "Очевидно е че нищо не разбираш, бла-бла, бла-бла...."


smoking smiley


А по темата:
Ако брокерът не желае да поема отговорност в/у сделката, какъв максимален комисион може да му дадем?
20 лв е добре на първо време.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 12:15 от opalaopa.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 12:22:40
Ами Валсодаре-Прочетох темата внимателно,но не виждам каккъв ти пролема..

Каква отговорност търсиш по конкретно и за какво ..?А И ОПОНИРАЩИТЕ същото ти казват ,но кой го разбира..или не иска да го разбера.Казвай кака гаранция търсиш!!КОНКРЕТНО!!
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 12:26:41
Опалопа или си луд и неграмотен или се правиш на такъв...Абе човек прочети ЗЗД..и после навлизай в спорове и давай мнения...В една сделка има страни ..КОИТО НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ..брокера не е страна !!!Брокера е посредник нает от страната !!Това не му дава право да ...заблуждава и да крие информация ..НО СЕ УТОЧНИ И ТИ КОНКРЕТНО ..каква отговорност ти лично би потърсил..!!
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 12:47:34
avatar
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------
> Редно е когато купуваме имот да ни се дава
> гаранция.
> Ако се окаже, че след покупката (със съдействие на
> брокер) имота има проблеми, за които не сме били
> предупредени писмено преди сделката - брокерът
> трябва да компенсира загубите ни.
>
> Все пак и при другите стоки е така.


=============================================

Тоя пък гаранции иска ... а не искаш ли брокера да ти даде гаранция и за това,
че жена ТИ утре нЕма да врътне бибитка на Негър или пък, че нЕма да ТИ падне тухла на главата.

Брокерът респ. Агенцията, Уважаеми отговаря, че имотът е ЧИСТ ДЕ ЮРЕ, т.е документите са му изправни и че той (имотът) може да бъде Обект на прехвърлителна сделка, както и че ще бъде прехвърлен на трети лица
СВОБОДЕН от вещни тежести, ипотеки, възбрани, реститутц. претенции, наемни или арендни договори, съдебни и/или извънсъдебни спорове и т.н и т.н.

Не искаш ли Нотариусът също да ТИ даде Гаранции относно скрити конструктивни недостатъци на имота или други подобни?!? Дай да задължим и него.

Съвет и то безплатен: Имаш ли съмнение относно конструктивна част на Имот, наеми си строителен инженер, архитект и прочие. Ако те Подведе, Дръж го отговорен.

Агенция, Нотариус, Брокер, Адвокатин МОЖЕ да държиш ОТГОВОРНИ само ако ти ПРЕХВЪРЛЯТ ПРОБЛЕМЕН (откъм документи) ИМОТ. За другото ТЕ не отговарят!

п/п Разбирам ТЕ, плащаш комисион за посредничество, НО това не включва и свирка от 20-годишната секретарка на Управителя На Агенцията ... Освен ако ТЯ самата не пожелае, но и тогава ще се наложи да договаряш, като там ако те хареса може да минеш и по тънката лайсна, ДЕМЕК безплатно ... макар че пак ще плащаш ... по барове и ресторанти, а това понякога излиза по-скъпо от Комисиона ...


*ok* *angel*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 12:55 от Wilson.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 13:15:02
Опалопа........Технополис продават бойлери..НО ГАРАНЦИЯТА СЕ ДАВА ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ ...!!!!!!!!!!!!!!Брокера продава имот отговорността за собствеността носи собственика на имота..Така по -простичко ти го обяснявам.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 13:27:11
"Тоя пък гаранции иска ... а не искаш ли брокера да ти даде гаранция и за това,
че жена ТИ утре нЕма да врътне бибитка на Негър или пък, че нЕма да ТИ падне тухла на главата.

Брокерът респ. Агенцията, Уважаеми отговаря, че имотът е ЧИСТ ДЕ ЮРЕ, т.е документите са му изправни и че той (имотът) може да бъде Обект на прехвърлителна сделка, както и че ще бъде прехвърлен на трети лица
СВОБОДЕН от вещни тежести, ипотеки, възбрани, реститутц. претенции, наемни или арендни договори, съдебни и/или извънсъдебни спорове и т.н и т.н."


Аз мисля, че точно за това става въпрос!
Какви са гаранциите (отговаря) за по-горните?? След като "отговаря", значи трябва да има и "гаранции" - нали така..


...в тебе е топката
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 13:30:07
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Опалопа........Технополис продават бойлери..НО
> ГАРАНЦИЯТА СЕ ДАВА ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ

> ...!!!!!!!!!!!!!!Брокера продава имот
> отговорността за собствеността носи собственика на
> имота..Така по -простичко ти го обяснявам.

-------------------------------------------------------------------------

Абе Що ли се АБИШ да му обЕснЕваш ...

Технополис давали гаранция, още като го прочетох ми стане меко
казано смешно ...

Да дават Технополис гаранция ..... за Дедовия ...

..... макар че и затова не съм сигурен, че дават


winking smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 13:30:47
Е ПИСНА МИ ВЕЧЕ ЕЙ.учи ............учи ..............ни научено ни ..................О
Абе пак ти Вие не разбрахте ли и ли се правите на ненормални. *book* Прочетете ЗЗД ....да ви ...
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 13:39:54
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> "Тоя пък гаранции иска ... а не искаш ли брокера
> да ти даде гаранция и за това,
> че жена ТИ утре нЕма да врътне бибитка на Негър
> или пък, че нЕма да ТИ падне тухла на главата.
>
> Брокерът респ. Агенцията, Уважаеми отговаря, че
> имотът е ЧИСТ ДЕ ЮРЕ, т.е документите са му
> изправни и че той (имотът) може да бъде Обект на
> прехвърлителна сделка, както и че ще бъде
> прехвърлен на трети лица
> СВОБОДЕН от вещни тежести, ипотеки, възбрани,
> реститутц. претенции, наемни или арендни договори,
> съдебни и/или извънсъдебни спорове и т.н и т.н."
>
>
> Аз мисля, че точно за това става въпрос!
> Какви са гаранциите (отговаря) за по-горните??
> След като "отговаря", значи трябва да има и
> "гаранции" - нали така..
>
>
> ...в тебе е топката

---------------------------------------------------------------------------------

Гаранциите са:

1. В изричното упоменаване на Агенцията като Посредник по сделката в Предварителния договор, като и ясното дефиниране на нейните права и задължения в Същия и какво се случва ако те НЕ бъдат изпълнени - т.е връщане на полученото.
2. В изричното упоменаване на Агенцията като Посредник по сделката в Възложителския (Комисионен) договор като и ясното дефиниране на нейните права и задължения в Същия и какво се случва ако те НЕ бъдат изпълнени - т.е връщане на полученото, тук може и неустойка.
3. В издаването на валидни платежни документи - фактури, фискални бонове, ако щеш и приходни касови ордери и обикновени разписки, които надлежно Удостоверяват какво плащане и за какво е направено. Иначе без документ, които да удостовери твоето плащане НЕ можеш да заведеш дело за обезщетение, неустойки, вреди, пропуснати ползи и т.н и т.н

Та накратко ТОВА са гаранциите, другото се осъществява по законов ред - иск, т.е конституираш се като ИЩЕЦ, наемаш си Адвокатин и завеждаш дело!

п/п Дано съм ти БИЛ полезен ...


winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 13:40 от Wilson.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход