Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Писмена гаранция от брокер при покупка на имот

Публикувано от opalaopa 
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
12-10-2009 - 21:43:33
ужас ! и това е форум в които пишат хора които се занимават с имоти
п.с. и аз искам брокера да поема някаква отговорност , но засега само запознават купувач и продавач
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
12-10-2009 - 21:46:59
avatar
Барбата бе дал един интересен линк, който така си мина и замина, без никой да обърне особенно внимание на застраховката професионална отговорност - за щети причинени вследствие на брокерска некомпетентност или недоглеждане.

Ама явно там доста дела са се водили, че да опрат до подобни застраховки?
Парен - каша духа. *write*
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
12-10-2009 - 21:54:08
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ужас ! и това е форум в които пишат хора които се
> занимават с имоти
> п.с. и аз искам брокера да поема някаква
> отговорност , но засега само запознават купувач и
> продавач

Дивале, срамота е да го казваш, защото ти поне имаш представа от нещата. Ако е за да си към групата и приказка да става, ще те разбера.
Но, не им правиш услуга- остават си заблудени относно отговорността на брокера, на продавача и на купувача. А от това, ползата е никаква.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
12-10-2009 - 21:57:38
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Това, че един имот няма "тежести", не значи че е
> безпроблемен, май всички брокери го знаят, но го
> премълчават?


Нищо подобно- прочети още веднаж що е то "тежести". От купувачът зависи, дали ще приеме тежест, която не пречи сделката да бъде изповядана. А тежестите се проверяват- колко пъти е писано какви може да бъдат и къде да се проверят- що не провериш?
И това са го разяснявали брокерите, ама кой да чете, вместо да се драчи за комисиона.......
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
12-10-2009 - 22:12:05
avatar
Какво се има предвид под "тежести" и в коя институция се проверяват, за да кажа след това, какво имам предвид от практиката, че може да се разминаваме в понятията.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
12-10-2009 - 22:20:42
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво се има предвид под "тежести" и в коя
> институция се проверяват, за да кажа след това,
> какво имам предвид от практиката, че може да се
> разминаваме в понятията.


Е, след толкова обяснения, да питаш пак, значи че просто не те е интересувало, а си следвал линията на заяждането.
Върни се по постовете и ще намериш всички отговори.
Ако все още нещо не ти е ясно, питай и ще ти отговоря.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
12-10-2009 - 22:35:03
avatar
Под "тежести" се има предвид нещо записано в АВ ли?

За да не е дълга дискусията ще пиша за двата варианта:

а) ако е "да", то съм виждал пример, където има някакво дело, а нищо в АВ няма по въпроса. В ГИС уж има регулация, а се оказва че заради делото това не е така. Делото е някакво влачено 10 години за някакви 30 квадрата в единия ъгъл, но е факт, че в АВ нямаше нищо.

б) ако е "не", тогава ще се радвам да разбера как и дали е възможно да се проверява за един парцел или съседните му има ли някакво висящо дело. Съвсем конкретно - чудя се дали да купя един парцел, за който със сигурност знам че за съседния е водено дело и не знам дали по някакъв начин не касае и този, за който също в АВ няма нищо.

Предполагам се сещаш, че и двата са в Малинова Долина winking smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 08:12:15
Как стана така, че едно елементарно изискване за носене на отговорност се тълкува като заяждане?
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 09:23:59
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> п.с. и аз искам брокера да поема някаква
> отговорност , но засега само запознават купувач и
> продавач

Абсолютно вярно, по скоро приличат на агенция за запознанства

smiling smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
13-10-2009 - 10:06:23
Редно е когато купуваме имот да ни се дава гаранция.
-----------------
Що се пънеш, опахлопа, след десетки написани страници още не си разбрал какво работим ние, какъв е пътят за финализиране на сделка с НИ и кой и каква отговорност носи, така и не уточняваш точно какви отговорности искаш да поемем ?!
-------------------------
Ако се окаже, че след покупката (със съдействие на брокер) имота има проблеми, за които не сме били предупредени писмено преди сделката - брокерът трябва да компенсира загубите ни.
------------------------------
След като пред нотариуса надлежно са представени всички изискуеми от закона документи и той е изповядал сделката, за какво точно брокерът не те е предупредил писмено, искрено и лично ?



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход