Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 13:06:13
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Би ли споделил ти от кой град си и защо реши, че
> 500-600 е едва ли не средната заплата във Варна?
>
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 03/03/09
> 10:52PM от Zrfv.


Защото 90 % от хората в Варна работят по 8-10 часа на ден, шест дни в седмицата и взимат 500-600 а някой дори и по малко.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 13:22:32
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Зрфв , миналото лято повечето ми отпуска мина в
> огледи в района за който пишеш(МВР)..
> Играх го компания , но ми стигна да се ориентирам
> добре в цените и предлагането в хубавите
> махали...

За ново строителство ли става дума само?

@d_petrov

Не става дума за официалната статистика, а за реални заплати. В момента не мога да се сетя за някой мой близък или познат, който да получава под 800-1000 лв., но нека се придържаме към темата
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 13:27:19
А аз си мисля,че Варна беше хубав град преди 15 год. И тенденцията не е добра за развитието. Новите квартали над почивка, бриз, траките- горна, долна и др. изглеждат като строени без градоустроиствен план. Струва ми се всеки строи къде му е кеф и както...А това са бъдещи активни квартали на града и никаква инфраструктура, паркове, общетвени сгради и т.н. Ми на село е същото , но там хората са с по-малко претенции и селата не се назовават-"морска столица".
Аз също искам да има повече пешеходни зони в тоя град, щото една морска градина за огромен вече град малко е тясна. А за велоалеята а ? :} :} :} Вие карате ли колелета? или вашите деца? Това не е темата ,за което се извинявам,но имат право емигрантите по-горе.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 13:37:08
За ново строителство ли става дума само?


Не сме подбирали.Но предпочитахме старо.Предимствата предполагам че няма нужда да ти ги казвам.
Иначе на съм противник на новото.Но в райони с много скъпа земя апартаментите се получават доста стеснени.За двор или маза там въобще не се пита.... smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 13:46:54
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
...Но в райони с
> много скъпа земя апартаментите се получават доста
> стеснени.За двор или маза там въобще не се
> пита....

Точно това е беше абсурда - двустаен 60-70м2 с общите части - 2500-2700 Е/м2...айде няма нужда.
Когато навремето строиха кооперацията на ъгъла на 'Граф Игнатиев' и 'Сан Стефано' (на мястото на бившата детска градина), помня как се чудих на цените на мезонетните етажи, които бяха 'немислимите' 1000/Е/м2 на зелено тогава (преди 4-5 години, може и повече да беше). Етажът под мезонетите се продаваше по 700 Е/м2, а по-долните за 400-500, ако не се лъжа.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 22:07:04
ами липсата на канализация в някой квартали?

а за вилната зона с напрежение 140 волта където едно кафе да свариш ти трябва 1 час?

Европа? дрън-дрън че пляс.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-04 22:08 от kuku987.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 22:09:09
За щастие, в центъра има както електричество с нормално напрежение, така и канализационна система
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 22:10:42
в кой център, идеалният или широкият?
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 22:22:35
Идеалния. 'Широк център' винаги ми се е струвало несериозно широко понятие smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 22:31:56
помня като почваха да КОПАЯТ на мястото на бившата гарнизонна фурна(предполагам знаете от КОЙ..?!!!! )....До чаталджа
Почваха да копаят когато познат(брокер) ,отиде да пита дали има свободни единици.....
Казаха че няма...!!!!!
Цените започвали от 1200-1300е...още не бяха разкъртили асфалта..Информацията е от уста но цифрите впоследствие се убедих че не са фантазия.......
С очите си видиах и гарантирам че строителството беше наистина КА¬ЕСТВЕННО....
Не само в довършителните работи.......а дори и в основите.....
Там например дори и криза не вярвам да падне под 1400-1500е/м2....
Отделно че там живеят по-заможни люде.......предполагам.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход