Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Тинки,
Май съм пропуснал, кой са тези "Цариградски", но това не е чудно, защото от много време не съм търсил подобна информация.
Както и да е, написаното от тебе подсказва, че вероятно си говорил със строители (инвеститор).

И доколкото в тази тема ставаше дума и за алтернативата :
- само право на строеж и
- идеална част от парцела заедно с ПС,

Любопитен съм, как точно са скроени договорните отношения с тези от "Цариградски".
Ако правилно съм те разбрал, след плащането на 45 % получаваш ПС+собственост.

Въпросът е : Към момента на сключването на договора (вероятно и плащане на нещо ??) прехвърлят ли ти въобще нещо ?
Какво се случва в онзи промеждутък от време, когати имаш някаква договореност, но още не си платил 45 %, а по-малко?
Само предварителен договор ?
Анонимен потребител
Re: Документи за завършен груб строеж
13-10-2005 - 11:50:07
Става въпрос за това
[www.sof-build.com]

Или още по-точно за това:
[www.sof-build.com]

При платени 45% ДСК отпуска останалите 55%, като за да ти ги отпусне иска да имаш право на строеж, за което пък са се уговорили с "София Билдинг Къмпани" да ти го прехвърли.

Схемата работи на 100%, защото познавам човек купил там по този начин.
Mimi прехвърлиха ми го на 90% от стойността, но става въпрос за строеж малко преди заверка на кота било, така че не е съвсем в началото.
Често се случва сроковете предвидени в договора да не се спазват от строителя...в Бургас излъгаха хора, като по договор трябваше хората да влязат в апартаментите си на 26.11.2005г. а сега са им казали че ше влязат в апартаментите си най- рано след година тъй като са започнати да се строят още два обекта и ще пускат трите обекта едновременно!
И сигурно ще продължава да се разширява новия квартал и хората ще си газят в калища като ще са набутани минимум една година, еми ако хората закупили бъдещите си апартаменти живеят и под наем и ще се прецакват да плащат наем докато строителя си строи трите обекта!
Какви клаузи могат да се предвидят в договора така че, при неизпълнение на срока на завършване да има някакво обезщетение или пък каква е вероятността да си търся правата с успех в съда!?
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
30-01-2006 - 11:04:01
Ivo, ако имаше начин да се гарантират правата на закупилите, както ти казваш, жилищата на зелено нямаше да струват с 20-30 % по-евтино от готовите. Тази разлика в цената отразява точно риска предприемачът да ти вземем предварително парите и с тях, вместо да довърши твоето, да започне друг строеж.

Ако искаш да си сигурен, че това няма да ти се случи, просто си купи жилище с РП.

Предполагам, че в договора "на зелено" има неустойки за закъснение и че можеш да си търсиш правата в съда, но стигнеш ли до съд, те чакат години дела и съмнителен резултат, според мен.
Има ли наредба която да уточнява какво е " Груб строеж" ?
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
28-02-2006 - 10:04:55
Понятието "груб строеж" е дефинирано в Закона за устройство на територията, раздел "Допълнителни разпоредби"
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
28-02-2006 - 10:13:42
Да не караме момичето да търси

46. (Предишна т. 42 - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Груб строеж" е сграда или постройка, на която са изпълнени ограждащите стени и покривът, без или със различна степен на изпълнени довършителни работи.
Анонимен потребител
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
28-02-2006 - 10:17:45
Re: Документи за завършен груб строеж
17-11-2007 - 20:38:06
Здравейте!
Сключих предварителен договор за покупка на апартамент на зелено, т.е. сега се строи, като ще ми бъде превърлен нотариално след А14 и след това трябва да дам останалите 40% пари като през това време трябва да е завършен и готов за живеене. Това добре ли е и много голям риск ли съм поел?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход