Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Документи за завършен груб строеж

Публикувано от Slade 
Re: 4ovek, пак нови въпроси...
29-09-2005 - 11:45:02
Значи искаш от мен да изгоня хората дето ми бутат парите в ръцете срещу обещанието да им построя жилище? И да го направя само заради това, че има икономически принципи?
Другарче, ти в Карлуково ли искаш да ме пратятsmiling smiley
Re: 4ovek, пак нови въпроси...
29-09-2005 - 11:49:00
Еее, не така, де ! Нали и аз това казах - в условията на дефицит ик. принципи се изкривяват до неузнаваемост - до 180 градуса - нали затова дадох примера със соц. действителност. Соц. принципите също са икономически принципи - породени от друга ик. среда.

Естествено, че като ти бутат пари в ръцете, ще ги вземеш - още повече, че поне разбираш от тази работа и имаш реални шансове все пак да им построиш жилище (ако искаш winking smiley.



Re: 4ovek, пак нови въпроси...
29-09-2005 - 11:53:20
Когато пазарът потърси готови жилища и не ще "на зелено" и аз ще взема кредит от банка.
Другия вариант да взема кредит е ако преценя, че рискът да не намеря клиенти за съответния проект е прекалено голямsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: 4ovek, пак нови въпроси...
29-09-2005 - 12:02:26
Quote

Другия вариант да взема кредит е ако преценя, че рискът да не намеря клиенти за съответния проект е прекалено голям

Е тогава защо изобщо ще го реализираш този проект - паметник ли ще си строиш confused smiley confused smiley
Re: 4ovek, пак нови въпроси...
29-09-2005 - 12:11:44
Не - или печеля много или губя съвсем малко. Е, след това кредити ще видя през крив макарон - ама рискът с изаслужаваsmiling smiley
Re: 4ovek, пак нови въпроси...
29-09-2005 - 12:22:55
Всъщност загубата с еизразява в това инвестираните от мен средства да се забият в непотребен (непотребни) жилища. Което, като се замисля не е съвсем загуба.
4овек, имай милост ..... не съм юрист ...... ама май нон-стоп все пиша договори :-)))) по отколешна традиция да правим това дето .....

По казуса : Ами, моя си е къщата и понеже нищо не споменаваш за договор между мене (собственик на парцела) и тебе (строител и "инвеститор"winking smiley, единственото обяснение е, че си искал да ми направиш подарък, за каето ..... поклон доземи.

Горното го пуснах съзнавайки, че има разлика в случаите, но все пак присъства едно важно доизясняване (защо го пропускаш ?) :

"Така че едната възможност да придобиете в собственост апартамента, за който сте платили, е строителят предприемач да ви прехвърли с нова сделка вече правото на собственост върху построеното жилище при спазване на законовите изисквания. Иначе трябва да изчакате да минат 10 г., за да придобиете имота по давност, след което да се снабдите с НА по обстоятелствена проверка. Но всичко това може да стане само със съгласието на предприемача, който като собственик на терена е станал собственик на построената върху него сграда и всички обекти в нея."

кето за мене (субективно) изяснява нещата.
Казва "нова сделка". Първата очевидно е : отстъпено право на строеж,
втората : прехвърляне на собственост върху имот.

Така че - забрави първата част - когато някой нотариус е подписал прехвърляне право на строеж, при условие, че вече е имало сграда. Явно е сбъркано (волно или неволно).

Аз пледирам за убеждението си, че прехвърлянето на право и после на собственост, става с два отделни акта.

Re: Право на строеж и собственост
29-09-2005 - 13:00:34
Начев, това е по конкретния случай. Прехвърлянето на право на строеж е било нищожно и затова изходът е да има нова сделка.
По принцип сделките с право на строеж са сделки със земя. Дори данъчните не искат да се начислява ДДС при тези сделки.
Абе в крайна сметка, който иска да си има нотариален акт да тича при нотариуса с правото на строеж да плаща такси и ще си извади нотариален акт, сам без продавачаsmiling smiley
И аз не съм юрист и аз пиша договориsmiling smiley
Re: Право на строеж и собственост
29-09-2005 - 13:06:59
Точно това си мислех и аз - какво толкова - който е подозрителен (като мен smiling smiley ) и иска да се подсигури - ами тича с тези документи там - правото на строеж и разните за удоствоеряване, че има сграда, и си вади нот. акт за жилището.

Ако нотариусът склони да го направи без продавача - добре. Ако ли не - ще вика и продавача.
Re: Право на строеж и собственост
29-09-2005 - 13:15:47
Тази твоя подозрителност не кореспондира с веселия ти и оптимистичен нравsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход