Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Документи за завършен груб строеж

Публикувано от Slade 
Re: Моля
04-10-2005 - 10:29:39
Quote

но досега не съм виждал някоя оферта за апартамент да предлага идеални части от земята

е то това не се обявява в офертите. Просто трябва да питаш на място.

Ако строителната фирма е купила парцела на който се строи, не виждам защо не искат да ти прехвърлят и идеалните части от парцела.
Re: Моля
04-10-2005 - 11:01:38
Абе не че аз съм спец, ама......, това специално съм го питала и ровила, така се случи. Има и такива оферти за нови - но мисля, че не са масовия случай. Има и за стари - особено по центъра от преди 9-ти - ако потърсиш, ще видиш - "описание на имота: ......., таван, мазе, идеални части от земята" .

Така и не разбрах със сигурност какви точно повече права ти дава собств. в/у земята в сравнение с правото на строеж - т.е., дали си струва да се главоболи човек по въпроса. Ама при равни други условия бих предпочела варианта "земя".

Колкото до паркинга - абе и това не ми е много ясно - пример - нова сграда със заден двор - паркинг (заключва се) - собств. имат идеални части от земята под сградата, ама паркомясто в задния двор струва 6 к Евро! Който плати на предприемача- паркира, който не - няма достъп до там.
Re: Моля
04-10-2005 - 22:18:46
Точно това и мен ме притеснява, щото колата ми е удобно да си я спирам пред нас, а гараж не съм си купил, че струват по 7К евро. Площта пред блока има предвидени достатъчно паркоместа, но ако собственика (строителя) предпочете да ги продава тия места или да си спретне платен паркинг (дай Боже поне охраняем) ще ми се наложи да си плащам като поп, а не ми се иска.
Ще питам за земята, щом не се плаща отделно както казвате, а би трябвало да влиза в офертата за апартамента, ако влиза изобщо...
Re: Моля
05-10-2005 - 10:57:53
Интересно как може да ги продава - освен да ти прехвърли част от земята.
Re: Моля
05-10-2005 - 11:50:05
"Кажи ми да ти кажа" - аз като разбрах за това, щях да падна..... - ама явно всичко е възможно !

За гаражите - разбирам - те си са НИ - ама това паркомясто какво е?! И може ли да струва колкото един гараж - ама те гаражите там са по 12 К....Абе направено да ти смъкне кожицата.

Какво значи част от земята - като реална част ли? Или може задния двор да е обособен като отделен парцел - не е малък, ама не знам колко кв.м. е - нямаше ли мин. за обособяване - 300 кв.м. ? И срещу тия 6 к да ти прехвърлят идеална част от парцела "заден двор".
Re: Моля
05-10-2005 - 12:11:52
Идеална част от земята. А като имаш идална част от земята не виждам как могат да ти забранят да паркираш.
Както и да е - според мен правилното е апартамент да се продава с изричното упоменаване в нотариалния акт, че можеш да паркираш на паркоместата. ДАже трябва да го вкарат като закон. Иначе следват дребни хитринки - е не чак толкова дребниsmiling smiley
Re: Моля
05-10-2005 - 12:53:57
Ама те ВСИЧКИ собственици имат ид. части от земята (не от правото на строеж) - единственото възможно обяснение, че е отделен реален парцел задния двор. И предпр. го е купил заедно с този под сградата и после ги е делил реално.

Иначе си е пладнешки обир - к'ви то дребни хитринки!
Re: Моля
05-10-2005 - 13:20:15
И като имаш идеални части от земята какво може да бъде правното основание д ане те допуснат до твоя си имот? Едва ли е отделен в отделен имот.
Re: Моля
05-10-2005 - 13:33:51
Quote

Ама те ВСИЧКИ собственици имат ид. части от земята

не винаги. Мисля че трябва изрично да е упоменато в договора (нот. акт)
Re: Моля
05-10-2005 - 14:49:33
Ultrix - аз говоря за един конкретен случай - сигурна съм, че собствениците в този случай имат ид. части от земята. Но не допускат всички до задния двор, а само тези, които са платили отделно по 6 к за паркомясто.

Иначе си прав, че има различни случаи - и по-масовият е само ид. части от право на строеж.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход