Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Документи за завършен груб строеж

Публикувано от Slade 
Тинки,
Май съм пропуснал, кой са тези "Цариградски", но това не е чудно, защото от много време не съм търсил подобна информация.
Както и да е, написаното от тебе подсказва, че вероятно си говорил със строители (инвеститор).

И доколкото в тази тема ставаше дума и за алтернативата :
- само право на строеж и
- идеална част от парцела заедно с ПС,

Любопитен съм, как точно са скроени договорните отношения с тези от "Цариградски".
Ако правилно съм те разбрал, след плащането на 45 % получаваш ПС+собственост.

Въпросът е : Към момента на сключването на договора (вероятно и плащане на нещо ??) прехвърлят ли ти въобще нещо ?
Какво се случва в онзи промеждутък от време, когати имаш някаква договореност, но още не си платил 45 %, а по-малко?
Само предварителен договор ?
Анонимен потребител
Re: Документи за завършен груб строеж
13-10-2005 - 11:50:07
Става въпрос за това
[www.sof-build.com]

Или още по-точно за това:
[www.sof-build.com]

При платени 45% ДСК отпуска останалите 55%, като за да ти ги отпусне иска да имаш право на строеж, за което пък са се уговорили с "София Билдинг Къмпани" да ти го прехвърли.

Схемата работи на 100%, защото познавам човек купил там по този начин.
Mimi прехвърлиха ми го на 90% от стойността, но става въпрос за строеж малко преди заверка на кота било, така че не е съвсем в началото.
Често се случва сроковете предвидени в договора да не се спазват от строителя...в Бургас излъгаха хора, като по договор трябваше хората да влязат в апартаментите си на 26.11.2005г. а сега са им казали че ше влязат в апартаментите си най- рано след година тъй като са започнати да се строят още два обекта и ще пускат трите обекта едновременно!
И сигурно ще продължава да се разширява новия квартал и хората ще си газят в калища като ще са набутани минимум една година, еми ако хората закупили бъдещите си апартаменти живеят и под наем и ще се прецакват да плащат наем докато строителя си строи трите обекта!
Какви клаузи могат да се предвидят в договора така че, при неизпълнение на срока на завършване да има някакво обезщетение или пък каква е вероятността да си търся правата с успех в съда!?
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
30-01-2006 - 11:04:01
Ivo, ако имаше начин да се гарантират правата на закупилите, както ти казваш, жилищата на зелено нямаше да струват с 20-30 % по-евтино от готовите. Тази разлика в цената отразява точно риска предприемачът да ти вземем предварително парите и с тях, вместо да довърши твоето, да започне друг строеж.

Ако искаш да си сигурен, че това няма да ти се случи, просто си купи жилище с РП.

Предполагам, че в договора "на зелено" има неустойки за закъснение и че можеш да си търсиш правата в съда, но стигнеш ли до съд, те чакат години дела и съмнителен резултат, според мен.
Има ли наредба която да уточнява какво е " Груб строеж" ?
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
28-02-2006 - 10:04:55
Понятието "груб строеж" е дефинирано в Закона за устройство на територията, раздел "Допълнителни разпоредби"
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
28-02-2006 - 10:13:42
Да не караме момичето да търси

46. (Предишна т. 42 - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Груб строеж" е сграда или постройка, на която са изпълнени ограждащите стени и покривът, без или със различна степен на изпълнени довършителни работи.
Анонимен потребител
Re: Документи за завършен груб строеж- срокове
28-02-2006 - 10:17:45
Re: Документи за завършен груб строеж
17-11-2007 - 20:38:06
Здравейте!
Сключих предварителен договор за покупка на апартамент на зелено, т.е. сега се строи, като ще ми бъде превърлен нотариално след А14 и след това трябва да дам останалите 40% пари като през това време трябва да е завършен и готов за живеене. Това добре ли е и много голям риск ли съм поел?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход