Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

(л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?

Публикувано от Любо 
Georgi
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
06-02-2006 - 12:27:01
Tozi zakon shte e protiv tezi ,koito stroiat sami....prosto shte tribva da plashtash dvoino za stroeja na kushtite si.Tezi ,koito stroiat za da prodavat ,edva li shte gi burka neshto zakona.Petre dotuk sum dal 16 000 lv i mislia she shte idat do kota nula oshte pone 10 000.V tezi pari vlizat i niakoi materiali,koito shte izpolzvam i posle .
Re: Един въпрос
06-02-2006 - 12:28:45
Моето мнение е че дори комунистите през онези времена не успяваха да се преборят с пазара. То сегашните имат сходно мислене явно. Това ще е просто още една административна пречка с цел по-лесно прибиране на рушвети. Което за съжаление ще увеличи разходите като цяло и ще затрудни развитието. Но така или иначе подобно поведение се очакваше от БСП във всички области които носят пари щом вземат властта.
Аз обаче искам да разкажа една подобна история от времето на Костов, 99-та година някъде. Тогава правителството се опита, при това имаше сериозни намерения, да лицензира доставчиците на интернет. Пак раздуваха, че това било от добри намерения, нямало да им пречат, само щяли да гледат дали не правят пакости и т.н. Явно обаче в този бранш свободолюбието си е заложено у хората, защото се дигна голям шум, постараха се да въвлекат и международното Интернет Общество, постоянно вдигаха шумотевица по медии и т.н. В крайна сметка правителството се отказа от тия намерения.
Не трябва да забравяме че всяка управляваща клика където и да е по света по дефиниция е антидемократично настроена, винаги гледа да узурпира повече ресурси за себе си. От нас като граждани зависи да не им позволяваме. Други народи и за по-малко излизат на улицата.
Re: Един въпрос
06-02-2006 - 12:33:53
Изобщо не е същото като с проектантите. При проектантите, всеки имащ, съответното образование може да се лицензира. Всъщност за да проектираш и преди лицензите ти трябваше да си завършил висше, сега просто ограничиха, че трябва да имаш и участие в проекти за да получиш пълни права иначе ти дават ограничени проектантски права. Ама то и животът си ги имаше тези ограничения - не може да си туко що завършил и да проектираш небостъргач, трябва поне малко рутинаsmiling smiley
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
06-02-2006 - 12:37:00
Виж как правилно се ориентираш - ще ударят само по тези, които строят един път в живота.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
06-02-2006 - 12:45:24
Искам да видя как ще попречат на хората по селата и малките градове, където има вековна традиция да се събират майстори от махалата за строеж на къща, стопански постройки и какво ли не, отливане на плоча със приятели и роднини и т.н.
Re: Един въпрос
06-02-2006 - 12:47:39
Е как да се вдигнат тези от бранаша, като всички печелят - срещу някаква смешна такса ми увеличават поръчките, защото никой няма да има право сам да си строи къща. И въпреки това намирам закона за идиотски.
Всъщност в сегашния му вид е основно насочен срещу теб.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
06-02-2006 - 12:56:16
И аз искам да видя как ще осигурят контрола. Всъщност ще се увеличат незаконите постройки, защото няма да приемат сгради при които строителят не е регистриран. Нямада издават А16, въвеждане в експлоатация и т.н. , а без тях не можеш да сключиш договор с ВиК, енерегото, топлофикация и т.н. Поне така са го замислили.
И много ми е интересно как ще може да се построи гараж в родопско село. ГБС сигурно ще ги стоятsmiling smiley
на следващите избори отвам да гласувам за някой, прост, неамбициозен, човек, който не държи да оправя нищо, а само иска да си взима заплата и подкупиsmiling smiley Направо вече се плаша от амбицирани Виденовци, Костовци, Станишевци, Бойковци и т.н. дето без да има нужда решават да оправят нещатаsmiling smiley
Re: Един въпрос
06-02-2006 - 12:57:35
Вероятно. Макар че, аз лично сигурно лесно мога да представя че строежа все едно е изпълняван от познат строител. Интересно обаче в масовия случай по селата и малките градове как ще се оправят властите? Та те още не успяват да ги накарат да строят законно всичките.
Re: Един въпрос
06-02-2006 - 13:12:12
И пак рискуваш глоба и спиране на строителството, ако някой по време на строителството пусне жалба, че на обекта работят роботници, които на са към лицензирана фирма.
АЗ не случйно казвам, че проекто-закона е идиотски. Предполагам, че са го замислили за да:
1. Монополизират големите обекти - 1-ва и 2-ра категории.
2. Прибират някой лев като годишна такса от строителните фирми, които досега отказваха да станат членове на камарата (само 10% били членове). 10000хил. фирми по 500лв. прави 5млн. лева. (примерно).
3. Получават информация за конкуренцията - брой работници, обороти и т.н.
А всъщност ще доведат до пълен хаос нещата.
Re: Един въпрос
06-02-2006 - 13:21:05
Аз това имах предвид, че един от ефектите ще е още един инструмент за изнудване за рушвет. Ще видим. Така или иначе явно данъци скоро няма да плащаме че иначе ще се окажем двойно таксувани както досега - веднъж официално и втори път "неофициално".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход