Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

(л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?

Публикувано от Любо 
p_nachev
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 14:47:34
4овек,
Готина символика и алегории !
Ама защо ли пак не се разбираме !?
Ти сам много пъти си казвал, че у нас периодично се "организира" изземване на активи и ресурси от масата граждани. Не ти противореча, защото си е вярно.

И сега, спестителите (или каниддат купувачите на НИ) - какво да правят ! Кръгова отбрана в бункери - викаш, не става! Добре!
Партизански действия ! Хубаво - амо при това положение единственото спасение е спестяванията - в кюлчета, а кюлчетата по пещерите :-))))). Като хайдутите !
Защото къде си видял партизанин или хайдутин да спестява във валутни депозити !
:-)))))) А и нали знаеш, какво става, когато дадеш на вълка да пази стадото !
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 15:00:07
Странното във всичко е , че аз предложих да си направи бункер ако иска да използва ефективно акумулиращатат способност на земята, ама на Petyr не му харесаsmiling smiley
Начев, изхода, който знам е утопичен и затова само мога да кажа какво би трябвало да се направи кко хората държат да придобият жилище без да плащат на предприемачи.
Няколко пъти съм заявявал, че ЖСК е една прекрасна възможност за противопоставяне. И то съвсем законно. Само дето е утопия, защото за да ни оберат първи ни разделят, омагьосват ни , че сме по-добри, по-кадърни от другите и се спасяват от това да има обединение, което не би позволило да ни ограбватsmiling smiley
А че ще дойде момент в който ще ни приберат натрупаното - не се съмнявамsmiling smiley
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 15:11:31
Ами купи си стар апартамент - нали не мислиш, че всички дето продават жилища в България се занимават с наркотициsmiling smiley
А в крайна смека какво не ти хареса в проекта бункер - виждал съм американски проекти за такива къщи и трябва да ти кажа не изглеждаха зле. При 400кв.м. парцел може да си направиш 2 къщи с почти по 200кв.м. площ, и почти по 200кв.м. двор на двамата. Освен това ще ти е топло зимата и прохладно лятотоsmiling smiley Виж това ми се струва ефективно. Малко на жилищата на хобитите от Властелина на пръстените прилича или на семейство Скайуокър - ама е ефективноsmiling smiley
А ти както си я подкарал отиваш на доста скъпо изпълнение. В случай , че не си се сблъсквал с уникални решение в строителството - умножавай по 3 предварителните сметки. Някъде там отиват нещата.
Как си представя самда си направиш покрива слънчев колектор? В смисъл сам ще връзваш тръбите или ще платиш на водопроводчик да прави нещо дето не е правил? Кой ще поеме гаранцията според теб?
За да не излезе, че се заяждам - не се. Ако бях гадняр щях да те убеждавам, че си прав и да следя как върви експеримента, защото е интересенsmiling smiley
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 16:06:40
Идеята за колектора е да си сложа един голям прозорец на покрива и под него да сложа медни тръби с ребра боядисани в черно (продават се и се свързват с бързи връзки) и под тях 10 см. вата. вместо да купувам колектор в алуминиев сандък които да монтирам върху покрива. Няма да е вакуумнотръбен, но площта ще компенсира. Разбира се няма да мога да ползвам дифузната слънчева енергия, но тя и без друго е само 7%...

Ако купя стар апартамент, този които ми го продаде дали ще вложи парите в нещо по-разумно от моята идея?
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 16:37:02
Кой ще ти направи големия прозорец на покрива от какъв материал ще е, как ще решиш детайлите така, че да не течесамия прозорец и връзката прозорец-покрив. Освен това пак си оставав въпроса със сглобяването на медните тръби и гаранцията.
Ако не използваш готовите покривни прозорци, които са вносни и скъпи не знам как ще го направиш. А използваш ли ги - по-добре колектор.
Пак не се заяждам - предупреждавам те - трудно е да изработиш уникални детайли в момента в България. Много пъти се псуваш и си казваш - по-добре да бях използвал готовоsmiling smiley Вече сме като в Западна Европа - ръчната уникална изработка е скъпаsmiling smiley
p_nachev
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 17:03:53
Petyr здравей,
Можеш да си сигурен, че по никакъв начин не мога и няма да забравя, че ти си човекът, който ми даде ясно и разбрано обяснение на най-използвания понятиен апарат в областта на изолациите (във форума на Изовер).
Почувствах се като - посветен в тайнство, за което още веднъж ти благодаря.

Така - ти се превърна като нещо в гуру, а тази ти роля не предвижда възможност за съмнение, но все пак, воден от приятелски чувства искам да споделя, че при няколко разговора с търговци на вакуумно-тръбни колектори, не успях да получа един убедителен и успокояващ ме отговор относно тяхна устойчивост срещу градушки.
За какво ли ги предложих самият аз тогава тези колектори ?!!!!

Имам някаква странна убеденост, че покривните прозорци са още по-тънка и скъпа работа. И освен това си мисля, че те може и да са още по-рискови при градуши - особено при по-големите площи.

Интересно, какво мислиш ти по въпроса.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 19:44:54
Начев ако не забравя ще попитам с каква дебелина на стъклото ги правят стъклопакетите на покривните прозорци. Щото практическите ми наблюдения са, че издържат на градушка. При това говоря за прилични размери 1,2/1,6м. Та не мисля, че това е нерешим проблем , просто не трябва да слага 3 мм., да не излъжа ама май 6мм. стъкло слагаха.
А за колекторите - просот трябва да се пита потребител, преживял градушка. Това лято имаше в София една приличнаsmiling smiley
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
19-01-2006 - 22:37:51
Няма защо да ми благодариш. Радвам се, че съм успял да обясня нещо, защото толкова лошо обяснявам, че малко хора ме разберат и следователно похвалите трябва да са за тях. За мое съжаление не съм гуру smiling smiley

Покривните стъкла предполагам се правят от триплекс. Представлява 3 стъкла залепени едно за друго със смола, водят ги удароустойчиви или противовзломни. Стъклата на колите са направени така. Когато се удари силно се напуква но не се чупи. При противокуршумните се слага и едно еластично покритие от вътрешната страна, така че при силният удар да не изхварчат малки парчета стъкло.

Вакуумно тръбните колектори са направени със подсилено бор-силикатно стъкло, за да издържа на ударите, когато е подложено и на 1 атм. налягане отвън. На рекламите дават до 2-4 см. диаметър на градушката. При него и формата помага.

Наклкона на колекторите, ако не се регулира е около 42 градуса за нашата географска ширина. Така че градушката ще го удря под ъгъл, а и стъклото няма да е едно 3 на 4 метра а ще са няколко.
p_nachev
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
20-01-2006 - 10:49:09
Petyr, 4овек,

Всеки въпрос си има решение - по-добро или по-лошо !
Вярвам, че едно триплексово стъкло с подходящо подбрана площ ще е надеждна защита от градушки и проникване.
Възможно ли е по почина "Направи сам" да вградиш в покрива такова стъкло. Не ги разбирам нещата, но усещам, че това ще доведе до много проблеми.
Освет това бях чувал, че наклон над 30 градуса прави всеки прозорец от строително-проектна гледна точка се счита за вертикален и това пораждало не-знам какви си въпроси и проблеми.
Това ми го разправяше на едно СТройко един търговец на покривни прозорци. Аз като чуя покривен прозорец и веднага асоциирам Velux, но не изключвам това да е поредния стереотип, с който по някакви начини ни правят зависими. Независимо от това, точно хора от Velux са ми бяха обяснявали и демонстрирали, че продуктите им са резултат от десетилетия натрупан опит и новоъвведения, та ....... абе, не е лесно !

На последното Стройко разглеждах вакуумнотръбните колектори, дори ми прожектираха някакво филмче, при което пускаха от неголяма височина (май около 1 м.) една доста голяма желязна топка (от къде да знам, че не е била куха) и викаха : Няма страшно ! Давай парите !
Интересът ми беше породен от желание да монтирам такова нещо на вилата, а там се случват такива градушки, че .... ! Поясних този детайл и забелязах как сянка премина през лицето на бедния търговец. С годините човек се научава д а различава тези състояния.
Та накрая той нещо примънка за боросиликатно, яко стъкло, но все пак имало някакви диаметри на леденото тяло до които може да се твръди, че стъклото ще издължи. Оттам нататъка .......... !
Не мога да възразявам за факта на съществуването на физически закони !
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
20-01-2006 - 11:02:39
Освен Velux се сещам и за Nortop не ми се е налагало да ползвам услугите им досега, но като разгледах детайлите не ми хареса решението от долната страна на прозореца, не знам дали не би пропуснал при топене на сняг - твърдят , че не пропуска. Ама знае ли човекsmiling smiley
По приницип всяко новаторско решение поражда куп проблеми за решаване, прототиипа излиза доста скъп - прав си да се опасяваш, че решението и изпълнението на покривните детайли ще създаде известни трудности . Както и цялата ситема за вентилация на къщата, предполагам, че и стените ще ги прави с нестандартни детайли, такива дето нашите работници още не са им усвоили технологията. Но без риск няма развитие. АЗ затова непрекъснато се опитвам да накарам Petyr да осъзнае, че не прави нещо евтино , а прави нещо ново. Да не се надява на паричен ефект от цялата работа - тя е бонус. Ако се получи - добре, ако не ще е натрупал опит за следващ проект.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход