Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

(л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?

Публикувано от Любо 
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
30-01-2006 - 09:46:16
Боби , а ти какво отопление ще правиш - има предвид подово ли ще е, с радиатори ли? Щото и това се включав в цената. Термопомпата вода-вода е по-добър вариант щото не духа и комфорта е по-голамsmiling smiley
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
30-01-2006 - 10:13:09
Мислех с радиатори, но после като ходих на онази къща на Драгалевци разбрах че подовото не е чак толкова страшно, демек медните тръби не са толкова скъпи колкото си мислех. Освен това термопомпата е още по ефективна като не се принуждава да изкарва 50-60 градуса на изхода, а 35-40. Според Коликовски крайния коефициент на ефективност ще достигне 1:4, самата термпопомпа достига 1:4.5, но като се приспадне тока за сондажната помпа, се получава 1:4 някъде... А и по принцип подовото винаги ми е харесвало най-много smiling smiley
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
30-01-2006 - 10:20:32
И на мен ми се струва най подходящо подовото за твоя случай. Освен това наистина има определен комфорт. Ти си правиш къща и намаляването на височината не е проблем.
А ако я използваш за изстудяване дали ще върши работа подовото?
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
30-01-2006 - 10:25:16
Ами явно няма да мога да охлаждам. Доколкото знам само конвекторните радиатори са подходящи. При добра изолация мисля че няма да има нужда от охлаждане. Не е чак такава жега по нашенско все още smiling smiley
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
30-01-2006 - 10:49:59
Сигурно ако се окаже, че ти е нужно и охлаждане ще можеш да включиш допълнително конвектор и с някое кранче ад превключваш откъде да мине водата. Иначе си прав в София може да мижеш без охлаждане сега. КАот се има и предвид, че в жегите е хубаво да отидеш на море или планина, а се предполага, че като човек си строи къща може да си позволи почивкаsmiling smiley не ти тпрябва охлаждане. А пък и енергия трябва да пестим - що за пестене ще е ако даваме пари за охлажданеsmiling smiley
Georgi
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
30-01-2006 - 11:06:04
Zdraveite.
Naskoro mi prepraviha edin klimatik Midea(kanalen tip-60-ka) da raboti sys voda.Svaliha vunshoto tialo ot pokriva v mazeto .Probih sonda,slojiha niakakyv toploobmennik i sega klimatika mi ne zavisi ot vunshnite uslovia i temperaturi.Klimatika mislia che beshe 2700-2800 lv.Sondaja po 40 lv na metyr-10X40=400+120 lv trubi.Rekunstrukciata na klimatika okolo 1000 i 500lv pompa.Stroia si kushta i sushto mislia da izpolzvam podzemni vodi.Tam obashe ne znam kakva to4no da e sistemata.fIRMATA ,koiato mi napravi Mideata me syvetvat da sloja ot tiahnite termopompi i podovo otoplenie.Togava bil nai visok KPD na pompata,zashtoto vodata ne tribvalo da se zagriava poveshe ot 32-35 gradusa.Shudia se obashe kak shte stava ohlajdaneto na kushtata prez liatoto.Puk i tribva da otopliavam cialata kushta postoianno ,dori i v stai koito ne vlizam.Moje bi shte se slojat termoglavi ,no ne mislia she termopompata shte raboti v ikonomishen rejim ,ako ne e natovarena dobre.Ot niakolko dni mi se vurti v glavata da izpolzvam multisplit sistema.Edno vunshno tialo i 8 vutreshni.Tolkova pomeshtenia imam za otoplenie v kushtata.Ne znam obashe podrobnosti za tezi sistemi.Naprimer ot 8-te tela raboti samo edno-kakva shte e konsymaciata na tok?V Bg takiva sistmi predlagat Митсубиши и General Fudjitsu.....niama podrobno opisanie obashe kak se okomlektovat i kak rabotiat tezi sistemi.Ne znam dali shte stanat da se prigodiat i kum sondaja.


Georgi
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
06-02-2006 - 03:26:21
Eto kak klimatika mi stana termopompa:
[www.snimka.bg]
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
06-02-2006 - 09:54:14
Georgi, строежа доста добре напредва. Би ли ми казал коло лв. очакваш да ти излезе мазето?
Един въпрос
06-02-2006 - 10:12:03
Петър, Георги, Любо и други, които сами си строят къщи. Какво ви е мнението за проекто закона, според който всеки обект в България трябва да се строи от лицензирани строители? В смисъл, че вие ще сте едни от последните, които имат възможността да си построят сами къщите ако закона бъде приет в сегашния му вид.
Re: Един въпрос
06-02-2006 - 12:14:54
4ovek,
Мярнах някъде другаде този въпрос и не се включих - реших, че не ми е работа, но тук вече няма как smiling smiley
Аз лично съм доста скептичен към разните лицензирания.
Мисля преди 3 год. тръгна такава кампания за Агинциите НИ. Писах го по табелите няколко пъти, после самите те казаха - "абе мани го това". Доколкото разбрах това си беше някакаква тяхна вътрешна идея. Доколко за да си подобрят работата, доколко да "душат" конкуренцията - май второто.
Тук обаче става дума за Закон - кой му е "лобито" - ти ще кажеш.
Не виждам как това би ми помагнало на мен, като клиент в някакво обозримо бъдеще.
Ще ни облъчват, че само лицензираните строители са "истински строители".
Може би за истинските ще има някакъв "мним" ефект - ще се нядяват че ментетата ще отпаднат. Аз пък съм сигурен, че това ще затрудни "истинските" строители с допълнителни бумаги и такси. Ментетата ще са първите лецензирани - те от това разбират, а не от качествено обслужване на клиента.
Мисля че аналогията с проектантите е още топла - плаща си, взима си печата, а какво е напроектирал никой не го е еня. Като няма печат - пак същата схема през колега със съответната такса.
Не ме бийте - контрол можеше да осъществи Тошовата държава по сигнал от Работническо дело или по Партийна линия. Ама тогава прибираха на топло за шмекирии и си беше страшно - дори май онзи Най-ударник на републиката - Игнат ли беше си имаше проблеми.
Та такиви ми ти работи - имало е едно време задруги ли бяха, еснафи ли - чувал съм работоспособни структури - висяха им свидетелствата по стените. Сега само ще плащаме повече вероятно най-вече на "лобито", за което споменах. :g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход