Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

(л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?

Публикувано от Любо 
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
29-10-2006 - 08:46:15
Защо над 10 см дебелина да няма ефект?? И над 20 см. за таван?
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
30-10-2006 - 14:46:53
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо над 10 см дебелина да няма ефект?? И над 20
> см. за таван?

Както обича да казва Явор от Изовер с топлоизолациите "Колкото повече, толкова повече ....." добре.
Имам предвид, че на днешен ден (нагласа, цени и пр.) над тези дебелини започва да става "лукс". Освен това, заради технологични утежнения и рискове за качеството, някъде там започва по-същественото увеличение на цената. До там някъде просто цената на изолацията - другото е почти същото. И вече - срок за откупуване на инвестицията при евентуално скъсен живот и сегашни цени на енергия.
Не че съм го смятал - интуитивно. Просто х2 на норматива, а и там някъде започват параметрите на "нискоенергийните" къщи.

До Лео,
Това (djvu) е е един "модерен" формат за сканирани изображения. Има си безплатни програмчета за преглед. Чукни Гугъл и ако не стане - ще ти подам нещо.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-10-30 14:49 от Любо.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
31-10-2006 - 22:02:40
Да благодара Любо.Намерих го и го дръпнах всичко е точно за сега.
А дали е възможно фибрана да бъде само залепен за тавана без дюбели как мислите дали ще падне?
Ако има нещо друго неясно ще питам пак winking smiley
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
28-11-2006 - 17:53:00
Здравей,Любо!Отново съм аз сега искам да те питам за нещо друго ако разбира се имаш представа.Става въпрос за напоследък доста рекламираното ниско емисионно стъкло.Какво представлява то и с колко може да подобри К сравнено със стъклопакет от обикновено стъкло?И разбира се как влияе това зимата и съответно и лятото на климата в стаята?
И още нещо когато смятахме загубите с топлоизолация и без топлоизолация и получихме стоиности съответно 300 W и 600 W това са загубите за един час нали така?
До скоро.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
28-11-2006 - 18:25:48
Здрасти,
Ватовете са си ватове. Имаш печка 600W - работила 10 часа. Плащаш 6000Wх10h = 6kWh по ок. 14 ст. Ватовете характеризират мощността на уреда. Колко ще работи сумарно - минути, часове, дни ти си го определяш от необходимостта и си го плащаш. sad smiley
Всъщност, не пречи ако ти е по-ясно както си го написал. Просто не е издържано технически. И естествено в разглеждания случай става дума за печката, която ВЕЧЕ НЕ ВКЛЮЧВАМЕ и пестим за да изплатим инвестицията в изолация.winking smiley

Нискоемисионното стъкло (К-стъкло) е дискутирано много и в този форум. Чукни "Търси" и стига да имаш време да четеш. С две думи - твърди се, че намалява дискутирания по- горе Коефициент на топлопреминаване (К) на СТЪКЛОПАКЕТА с около 0,5-0,8. Горе-долу същото се постига с троен стъклопакет. Оскъпява нещата с ок.15%.
Не сме постигнали консенсус в дискусиите как се удостоверява наличието на това стъкло в стъклопакета и дали през лятото на предизвиква нежелано "запарване" на помещението.
Според мен, при възможност на бюджета си струва.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
29-11-2006 - 00:46:29
Ако ускъпява с 15 % мисля че не е чак толкова много и си струва да се експериментира!
Аз си мислех че ще е доста по скъпо.
За сравнение можеш ли да дадеш К за стълопакет и К за стъклопакет с нискоемисионно стъкло?
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
29-11-2006 - 13:44:58
Много се спекулира с данните, но грубо (по памет) двоен стъклопакет ок. 2, с К-стъкло 1,2-1,5. Някои претендират и за под 1, ама мен ме съмнява..
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
16-01-2007 - 21:50:52
Здравей,Любо.За много години winking smiley
Налепих топлоизолацията на тавана и над прозореца както ме посъветва ти.Сложих стиропор на Максим,Макспор 150 - 3 см. дебелина плътност 20-25 кг./м3.Ефект има и той е както го сметнахме предварително по формулите и логиката 2,5 оС. winking smiley За сега ще се задоволя с тези 2,5 оС и няма да сменям дограмата с ПВЦ и К-стъкло.А и при тези зимни температури ако е се така топло е безсмисленно smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход