Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

(л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?

Публикувано от Любо 
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
21-01-2006 - 20:14:23
Разгледах покривните прозорци. Всички са с обикновенни стъклопакети. Според мен е проблем, ако трябва да се отварят.

При стените единствения (засега) проблем е, че дървото се разширява повече от тухлата и затова трябват еластични лепила за EPS плочите, които са доста по-скъпи от обикновенните.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
22-01-2006 - 11:34:09
Да, по-големия проблем е при отваряне. НО на мен са ми отказвали да ми монтират и неотваряеми алуминиеви и ПВЦ прозорци на покрив. Детайлите на профилите гарантират, че няма да тече само при вертикален монтаж. Не , че в другия случай е задължително да тече, ама има известен риск. Т.е. сам си поемаш гаранцията, а това не е добре, защото предполага възможност за калпаво изпълнение от страна на изпълнителяsmiling smiley
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
23-01-2006 - 09:17:14
Кога са ти отказали? Сега на рекламите слагат снимки на остъклени балкони + стъклен покрив. Доста нарастна конкуренцията. Но може би цената на въпросния покрив е друга.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
23-01-2006 - 10:10:15
Преди година. Ама може и да са ми отказвали, защото понякога съм много подробен - "това тук не крие ли опасност от теч" и т.н.
Представи си стандартен профил , накло ни го и ще видиш, че се задържа вода, за да не се задръжа трябва съклопакетът и профила от долната страна поне да са на едно ниво (макар и фугата между двете да крие проблем), а те не са - профилът е по-високо . А щом се задържа трябва да се отведе. По принцип се прави с пробиване на профила за да изтича попадналата в него вода, но това си е решение несъобразено с производителя.
освен това трябва да измислиш и детайлите на връзка прозолец-покрив - 3 броя (отгоре, отстрани и отдолу). Според мен трябва да ти е над плоскоста на покрива, което значи, еч от горната страна трябва да отведеш водата в страни, но да бъде така направен, че и да прелее да не влезе (при порой), от долната да осигуриш при топене на сняг да не върне.
Петър, просто се настрой, че има много детайли за решаване на твоята къща.
Имай предвид, че в момента всеки се ориентира не да твори, а да внася. Нещата се развиват в лоша посока, все по-трудно се намират хора дето да мислят и да решават проблемиsmiling smiley А на теб ще ти трябват такиваsmiling smiley
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
23-01-2006 - 11:44:55
Ето едно изпълнение на покрив на тераса. http://www.gradevi.net/shema.aspx?data=fotogaleria&id=251.

Прав си за задържането на вода, но ако нивата са на 15 мм разстояние и наклона е 42 градуса, разликата във височините става 11 мм и според мен е възможно този обърнат триъгълник с височина 11мм да се запълни например със силикон.

За детайлите мисля да гледам от отваряемите тавански прозорци. Прав си, за това че тук никой не твори, а и да си призная във всяка област където познанията са ми над средните откривам, че експертите в действителност не са никакви експерти, те правят груби грешки и само гледат как да ти вземат парите. И ако съм лаик в областта със сигурност ще съм потърпевш, макар че надали ще го осъзная. За жалост немога да имам добри познания във всяка област, но като ми се наложи да се занимавам с нещо, чета колкото мога повече. И да си призная, като гледам немците им завиждам. Всеки прави това което може да прави. Когато имам проблем, който не е в моите възможности, идва човек, който се занимава само с такива проблеми и го решава перфектно.

Мога да дам доста примери, дори свързани с топлоизолиране.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
23-01-2006 - 12:04:16
Струва ми се, че не е стъкло, а поликарбонат този навес. Ама на теб не ти върши работа, защото спира част от слънчевите лъчи.
Силиконът на атмосферни условия не се държи много добре. Най-добре е детайлите да ги измислиш от дърво. И там е проблемът - индустиализацията ги фалира едни по един. Трудно се намират малки фирмички дето могат да произвеждат детайли по поръчка на разумни цени. А това спира развитието.
Много идеи просто не могат да се пробват защото няма кой да произведе детайлите.
Не знам за немците. Ама ми се струва, че унификацията е заляла целия Западен свят. НЕ съм сигурен, че и там е възможно лесно да изпълниш нещо уникално, да реализираш новаторска идея.
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
23-01-2006 - 13:37:10
Аз на стара дограма вместо маджун сложих силикон и от близо 10 години не е мръднал. Инъче това моето не е новаторско. В Германия има цели покриви от колектори, а и у нас повечето фирми при строеж също ги вграждат в покрива.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
24-01-2006 - 09:44:14
А бе те ги вграждат ама дали не текат покривитеsmiling smiley
ДА те питам - ти каква дограма си решил да слагаш? Щото реално там са ти най-големите загуби.
Petyr
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
24-01-2006 - 10:42:04
Троен 40 мм (4/14/4/14/4). стъклопакет с инертен газ и нискоемисионно стъкло. К=1 W/m2.K. Базовата цена е под 180 лв./м2

Загубите от прозорците ще са колкото загубите от таван, стени и под взети заедно, но при слънчево време през тях ще прониква толкова топлина, че няма да е необходимо отопление, а дори при по топло време ще трябва да се огрничава тази топлина.
Когато навън е облачно има разпръсната светлина и UV лъчи, които все пак проникват и носят топлина, която е около 7% от тази, когато няма облаци. И пак ще топлят къщата.
Оптимизирането на сянката ще става с тераси, които ще засенчват първия етаж и козирка, която ще засенчва втория. Тъй, като слънцето декември се издига едва на 24 градуса от хоризонта, а юни е на 70 градуса, то е възможно да допускаме енергията му до прозорците само през отоплителния сезон.

Вечер, когато не ни са необходими прозорци или при необитаеми стаи ще се спускат капаци с 20 см. изолация. Така загубите ще станат 0,14 W/m2.K или ще сме ги намалили над 7 пъти. Когато са спуснати всички капаци, при - 16 градуса външна температура ще печелим над 1 KW по-малки загуби.

Използването на слънчевата енергия е много ефикасно, защото е през деня, когато ел. енергия е скъпа и климатика няма да работи когато е слънчево, а дори когато има облаци ще работи със 7% по-облекчено, отколкото вечер (при вдигнати капаци), когато електромера работи на нощна тарифа.
При спуснати капаци ще се осигурява сериозна допълнителна изолация на къщата през нощта, когато е най-студено.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
24-01-2006 - 11:25:40
Във Франция видях двукатна ПВЦ дограма - нали знаеш какво е двукатна, като външния прозорец беше със стъклопакет, а вътрешния беше с единично стъкло (ненужна икономия според мен - можеше и вътрешния да със стъклопакет). И се замислих дали ако човек си направи от най-евтината алуминиева дограма (т.е. без прекъснат термомост) двукатна, въздухът между двете няма да играе ролята на изолация за прекъсване на термомоста по-добре от стандартното изпълнение. Освен това ще имаш два стъклопакета.
Класическо решение с по-нови материали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход