Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция

Публикувано от фло 
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
17-12-2009 - 16:08:12
pane се нарича стъклото на прозореца.Едно стъкло няма как да е стъклопакет...
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
17-12-2009 - 20:54:53
Quote
salvador
pane се нарича стъклото на прозореца.Едно стъкло няма как да е стъклопакет...

ОК! Мерси.
Хайде сега да проверим надеждността на източника на коментираната графика - нещо множко ми идат градусите и по абцисата, и по ординатата. Или поне да дефинираме що е то Q и в каква размерност би трябвало да бъде - стават грешки, което съм удивен, че точно ти не забелязваш.
Така обозначено, за мен по абцисата е познатото ни U (К) с леко променена (числово) стойност - mW вместо W и cm2.вместо m2.
Другият вариант е да е "Мощност на загубите" - тогава градусите по абцисата са ГРЕШКА.
Аз поне, такива източници на информация отбягвам.
Може и да бъркам.*drink1*
LKK
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
17-12-2009 - 22:07:03
Quote
4ovek
Итересно - един вид кепенци от топлоизолация. Ако се и автоматизира да се затваря и отваря сам...
А някой да е срещал външни щори с по-дебела изолация?

Фирмите за външни ролетни щори се опитват да пробутат идеята, че когото пълнежа на ламелите е полиуретанов имали топлоизолационен ефект. Ефекта го виждам преди всичко в това, че намаляват обдухването на стъклото при вятър, а за полиуретановият пълнеж съм пас.

Изолацията, за да е ефективна трябва да е многокамерна структура с минимален размер на клетката. За автоматизиране на процеса може да се измисли нещо на пневматичен принцип /надуваема пянообразна щора/, но не съм срещал подобни творения.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
17-12-2009 - 22:56:09
Пенополиуретанът наистина е отличен изолатор, дават го по-добър и от XPS. Въпроса по-скоро е между тия ламели дали има някакво обдухване, че това би обезсмислило изолацията.
LKK
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
17-12-2009 - 23:28:07
Точно това, че не са плътно едина към друга ламелите при ролетните щори обезсмисля полиуретановият пълнеж.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
18-12-2009 - 08:14:10
Ама е и тънка изолацията в стандартните щори дето ги предлагат у нас. И наистина особено отстрани не е уплътнено. Кепенци ще свършат по-добра работа май, ама не са приложими за всички случаи.
Това с пневматиката е интересно, ама как ще помпаш нещо дето трябва да е със затворена структура. струва ми се скъпо.
LKK
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
18-12-2009 - 19:00:36
За пневматиката навремето гледах едни палатки.
Хвърляш я на земята и връткаш кранчето на бутилката със сгъстеният въздух и тя за по-малко от минута се изправя и остава да се нанесеш вътре. Та оттам ми дойде подобна, безумна идея.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
19-12-2009 - 08:50:20
Пневматиката изобщо не е безумна идея, просто не знам как може да се използва в случая. Иначе пневматика в строителството се използва - има си пневматични конструкции, както има метални, дървени и стоманобетонови, не може да не си виждал балоните дето се използват за спортни зали, формата на които се поддържа от разлика в наляганеот вътре-вън. Другото приложение дето е правено в Германия през 70-те е да използват такъв балон за кофраж при строителство на черупки от стоманобетон.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
19-12-2009 - 16:58:34
Няколко калкулатора:

[www.excelcalcs.com]
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 00:24:39
*drink1*Как сте компанията? В тези дни на световна борба с глобалното затопляне и много ниските температури в страната,как стоят изолациите?
За вътрешната ТИ /3мм. XPS/мога да кажа ,че съм доволен,както и за стените от полистиролбетон 10 см.Надминаха и най-смелите ми очаквания!*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход