Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция

Публикувано от фло 
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 16:25:55
Quote
фло
Наредбата я знам,даже цялата ми теза за неефективността на въшната изолация през зимата почива на тази спомената графика на температурния пренос,още като я видях ,като я публикуваха.

Абе коя картинка те смущава? Хвърлих един поглед и не схванах. Ако е в Прил.6, там за друго иде реч. Кажи номера, да я обсъдим.

А дебелината на материалите си играе яко (съгласен с 4овека) - опитвах се да ти го спомена и при "безкрайните" термомостове.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 16:36:20
Ако имаш нерви, обяснявай му - виж какво трябва да му обясниш:
"Между другото в същата тая наредба, в приложенията има една графика на температурен пренос през три слоя зид/вътрешен и външен изолационен/ и ясно се вижда,че като махнеш или изключиш външния ,съществено не се променя ситуацията с температурата от вътрешната страна. Даже може да се каже,че според тази графика при положение вътре топло отвън студено външната изолация не играе никаква роля!"
Аз лчино нямам нерви да се занимавам с някой, който твърди, че е наясно , а пише горното. ДА чете, да се образова и тогава ще му обърна внимание. дотогава пиша само за де не се заблуждават странични хора, че е прав.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 16:38:57
Quote
4ovek
Какво има да гледам за нищо не става 6мм. , а за 3 да не говорим - защо не го сравняват по дебелина с минерална вата, стиропор , пенополиуретан, а го сравняват с бетон и тухла. Айде изчисли на колко см. стиропор отговаря 3 мм. от тази простотия.
Няма намерение да ти обяснявам какво означават написаните в наредбата неща, защото не мисля, че ще разбереш. На теб основни неща не са ти ясни, не мога да провеждам онлайн курсова за обучение.

Нямаш капацитет драги да обучаваш когото и да било!
" Айде изчисли на колко см. стиропор отговаря 3 мм. от тази простотия. "от това изречение си личи,даже е очевадно,че не знаеш какво пишеш! Стиропор е търговското име на тази простотия,както казваш ,и останалите -стиродур,депрон,селитрон,фибран и т.н.много са, е едно и също нещо-полистирен

На колко милиметра отговарят 3 милиметра,а веселяко?!:}
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 16:46:48
Quote
Любо
Quote
фло
Наредбата я знам,даже цялата ми теза за неефективността на въшната изолация през зимата почива на тази спомената графика на температурния пренос,още като я видях ,като я публикуваха.

Абе коя картинка те смущава? Хвърлих един поглед и не схванах. Ако е в Прил.6, там за друго иде реч. Кажи номера, да я обсъдим.

А дебелината на материалите си играе яко (съгласен с 4овека) - опитвах се да ти го спомена и при "безкрайните" термомостове.

фиг.6.1 Схема на кривата на температурния пренос
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 17:06:58
Фло, това, че знаеш, че става въпрос за полистирени, не означава, че си прав.
А отговорът на въпроса е, че 3мм. от тази простотия отговарят на характеристиките на малко под 4мм. EPS. 1см. EPS за сведение на драгите читатели струва около лев на кв.м.
За по-неосведомената публика EPS е по-правилното наименование на стиропора. Не мисля, че е нужно да се знае от всички, ама като имаме заяждачи ще се налага да се уточняваме.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 17:12:34
Quote
фло
фиг.6.1 Схема на кривата на температурния пренос

Така и предположих - не става (според мен) за твоите разсъждения.
Първо е съвсем условна.
Второ - по абцисата там не са дебелините на слоевете, а както е описано малко над картинката:

"3.1. Ограждащата конструкция или елемент се изобразява мащабно, като по абсцисата
се нанасят слоевете на строителните материали, представени с мащаба на дифузионно-
еквивалентните дебелини на въздушните прослойки
, определени по формулата s d d . , а
върху ординатата – температурите на повърхностите на отделните слоеве, определени, както
следва:"


Илюстрира графичния метод за изследване на "омразната" ти дифузия на водните пари, ако помниш първата ни "веселба". Изводите ти за вътрешна/външна ТИ не са ми ясни по тази картинка, сори.*drink1*

П.П. Пичове, темата вървеше интересно...*smiley_ahh*
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 17:44:32
Остава да добавиш,че аз като не съм прав,не са прави и производителите и търговците на този продукт за вътрешна изолация за поставянето на която между впрочем не се иска "специализираната услуга " на такива като 4овек! Друго си е да убедиш публиката да им монтираш 10 см. стиропор отвънка и да резнеш някоя глава.

Май темата се изчерпи и е време да я затваряме!
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 18:29:08
Търговецът Фло никъде не е излъгал в данните, просто с предоставената информация кара хората да си мислят, че могат да си решат проблема с по-малко пари.
Знаеш ли на какво прилича това - все едно да купя цимент, да го кръстя антикорозин и да го продавам за защита на метални конструкции от корозия на десеторна цена. "За да предпазите металните колони от корозия е нужно да го смесите с пясък и дребна фракция чакъл, да нанесете по Х сантиметра от това покритие от всички старни на колоната. Тази супер модерна технология ви гарантира, че стоманат няма да ръждяса. Забравете за скъпите грундове, един килограм струва само 2лв. Следва да се полага при 28 градуса и 100% влажност на въздуха. Производителят не дава гарнация, ако вследствие полагане при други условия се образуват пукнатини при съхнене, както и при смесване с пясък и чакъл, който не е закупен от производителя."
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 19:13:26
*drink1*4овек,признавам,че ми хареса последния ти пост!Можело да бъдеш и по-възпитан ! Можело значи! И преди съм казвал,че там ,където си прав съм съгласен! Съгласен съм и с това ,което си написал последно с единствената забележка ,че аз не съм търговец в този смисъл,който влагаш и пак ще кажа,че нищо не продавам в този сайт!Истината е ,че аз твърдя ,че доста неща можем да си спестим при строителството,т.е. нещата да станат наистина с по-малко пари! Цялата философия на строителството в исторически план е насочена към възможния най-евтин вариант на изпълнение с изключение на последните години,когато у нас се нароиха знайни и незнайни хиляди строителни предприемачи.Целта на строителя-бизнесмен е да извлече максимум изгода. Няма лошо! Лошото е,че така се раждат противоречията и различните интереси.А българската народопсихология векове наред се е основавала единствено на взаимопомощ ,когато се строи ДОМА. Участието ми в този форум е един вид взаимопомощ с идеи,критика и понякога с познание!Сега,на някои изолаторджии не им харесва,конкретно в тази тема,но дискусия не се води с лични нападки и инсинуации!

Добре е да уточним кой за какво се бори!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-21 19:40 от фло.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 22:26:49
Нямам нищо против, както и др. път да приключим тази вечна тема.
Този път започна доста прилично и всички, макар и на различни начални позиции опитахме.
Както вече писах, много тъпо е, че повечето колеги са прави в твърденията си - изцяло за себе си, но отчасти и за общото благо.

Да, Фло много алабалистика се навъди по пазара - съгласен, обаче в тази тема ТИ демонстрираш как потребителят, който не е докрай в нещата (а не е и длъжен) се хваща на тези трикове. Истина е, че не само у нас е така - световна практика е да вменява необходимост и да се стимулира потребление. Като започнеш от глобалното затопляне/застудяване, минеш през изолациите и крушките, и накрая стигнеш до ВСИЧКО заобикалящо ни.

И за да уточним "кой за какво се бори".

Не съм нито производител, нито търговец, нито журналист, нито имам някаква степен по тези въпроси.
Просто един БЪДЕЩ (дай боже) ПОТРЕБИТЕЛ на подобни системи. И добре че станах "бъдещ", та имах доста време да проуча и почета за какво иде реч. Иначе, като бях тръгнал (обикновено така става) маса пара щях да потроша без съществен ефект. Лошото е, че поне засега в БГ е така - трябва, поне малко, от всичко да отбираш, та що-годе с наличните средства да свършиш повече работа.
Та, това се опитах да направя за себе си и при време се опитвам да споделя наученото тук, следвайки добрия пример на 4овек-а, който преди години ме насочи откъде да започна.

Гледам, ти (Фло) бягаш от конкретиката. И на мен не ми се щеше, но няма как в БГ. В популярните сайтове и достъпни материали (повечето с явна или прикрита търговска цел) се срещат доста изкривени неща и препоръки, с главната (и почти единствена цел) - НАШИТЕ ПАРИЦИ. Действително е нужно доста сериозно задълбаване за да се отсеят истините - статията, която постнах по-горе е пример за това - доста верни неща и накрая - "любимия" ти Депрон (спонсорът Бриколаж също е дясната колонка).
Вярно (сравнително сериозно издание) не си "плюят съвсем на сурата" и добавят:

"Същевременно, ако излезем извън рекламните клишета, тази изолация не може напълно да отговори на изискванията за топлоизолация на външни стени, за което, при тухлен зид с дебелина 25 cm, е необходима дебелина на плочата от материал със същите изолационни качества поне около 30 mm."

Да, ама само за който чете ВНИМАТЕЛНО!

И малко по съществото - колегите, които поради време или неподходящо образование се затрудняват да четат цитираната Наредба №7, поне да прочетат въпросната статия. Аз лично съм съм я чел внимателно отдавна и по спомени имаше някои неточности, но я препоръчвам за по-обща ориентация по много от спорните въпроси, витаещи с години.
Ето я пак:
сп. Направи сам (2002г.) - Топлоизолация на прага на зимата

Успех на всички:

При тополоизолциите ДЕБЕЛИНАТА има значение !
*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход