Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

лека ограда

Публикувано от mehudi 
лека ограда
03-02-2010 - 16:46:21
здравейте,

тр да направя (лека) ограда - 150 м. трябва да е нормално изглеждаща (дървени колци с бодлива тел е изключено), като цената е много важна. теренът е бетонни плочи с дебелина 12 см.

моля за съвет(и), може и оферти на лични.

оградата ще я правя като се постопли малко - края на фев, начало на март.

става въпрос за софия, малашевци, района на битака.

весел ден
Re: лека ограда
03-02-2010 - 17:54:04
Не сте уточнили дали се интересувате само от реалното изпълнение на оградата или и от административната част - общини, разрешителни и т.н. Колкото до самата ограда - вероятно ще свърши работа и телена мрежа, опъната по метални колове, вбетонирани в земята през около 3 метра.
Re: лека ограда
03-02-2010 - 19:01:20
mehudi....в тоя район,дето се пука по шевовете от цигани...да отричаш така смело бодливата тел...надявам се,че знаеш какво правиш...
Re: лека ограда
04-02-2010 - 11:40:03
Quote
damm
Не сте уточнили дали се интересувате само от реалното изпълнение на оградата или и от административната част - общини, разрешителни и т.н. Колкото до самата ограда - вероятно ще свърши работа и телена мрежа, опъната по метални колове, вбетонирани в земята през около 3 метра.

административната част ще си я направя сам. интересува ме самото изпълнение
Re: лека ограда
04-02-2010 - 11:43:58
Quote
salvador
mehudi....в тоя район,дето се пука по шевовете от цигани...да отричаш така смело бодливата тел...надявам се,че знаеш какво правиш...

бодлива тел отговоре, на върха. под 2-та метра искам да не изглежда чак толкова като концлагер

като купувахме парцела потърсих специално кварталния полицай и го питам как е там района от гледна точка на циганите (айде кражбите). показа се един як рус българин 2 глави над мен, стисна ми леко ръката (от негова гледна точка, аз се гърчих от болка, гледах да не ми личи много) и ми каза: "моите питомци в моя район не смеят да пипат". напълно разбирам питомците*angel*
Re: лека ограда
04-02-2010 - 12:03:32
Бетонни колове с кльон на 2,60,забити на 50 см в земята,нормална оградна мрежа (2м)на и след това засаждаш покрай оградата дива лоза.
При правилни грижи расте адски бързо и ако я насадиш през 5 метра,след около 2-3 години ще е обхванала практически цялата ограда.Прави плътна зелена стена,с много вплетени клони.Но пак ще подчертая...тоя вариант иска грижи.
Re: лека ограда
04-02-2010 - 12:35:05
Бързо търсене в Гугъл изкара нещо задоволително като идея - колкото да видиш как би изглеждало. Говоря за втората снимка на страницата - с уговорката, че общата бетоновата основа спокойно може да се замести с единични бетонни фундаментчета - кубчета 40/40/50см, вкопани на 60-тина см под нивото на терена - отделни за всеки метален кол. Гледам, доста текст са си писали като пояснения и честно казано не съм го чел, целта на линка е картинката като предложение, а не ми се занимава да свалям само нея и да я качвам тук
[napravisam.bg],
С оглед на съседите може лесно да се модифицира в кльон, нагледните материали за целта ги има във филмите за ВСВ smiling smiley
Re: лека ограда
04-02-2010 - 14:49:45


На снимката се вижда и името на фирмата. winking smiley

Нали това имаш в предвид за "лека ограда"? - Ограда със бетонна стъпка най-много до 60 см. и нагоре ажурна. Другото се води плътна ограда и требе проект, нот. съгласие на комшиите и разрешение за строеж.
Re: лека ограда
04-02-2010 - 14:56:15
За бетонната стъпка цена около 40-50 лв. на метър е добра. (копане, кофраж, армиране, наливане и декожраж). Дано да те ориентира winking smiley
. Тези с оградите не ги зная - дали изработват всичко или са от бетона нагоре. *beer*
...Намисли какво точно искаш да направиш. А изпълнението отделно.
Re: лека ограда
04-02-2010 - 19:56:30
IVO...това на снимката са оградни пана.Хубави са,но имат един недостатък-безбожно скъпи са.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход