Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция

Публикувано от фло 
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 08:35:18
"За вътрешната ТИ /3мм. XPS/мога да кажа ,че съм доволен,както и за стените от полистиролбетон 10 см.Надминаха и най-смелите ми очаквания"
Фло, при положени, че цената на 50мм. XPS, отнесен към топлотехническите му харектеристики струва в пъти по-евтино, отколкото онази простотия дето е 3мм., само хора, които не могат да смята могат да бъдат доволни.
Какво значи, че си доволен? Какво показват сметките или пък експерименталните данни. Несериозно е да спорим на тема твоето и моето шесто чувствоsmiling smiley
За останалите - на търговците, които ви убеждават, че 3мм. XPS върху 25 см. тухлена стена, може да замени необходимата по нормативи ТИ можете директно да им забиете един по наглата муцуна за да не лъжат други хораsmiling smiley
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 10:16:12
Quote
4ovek

За останалите - на търговците, които ви убеждават, че 3мм. XPS върху 25 см. тухлена стена, може да замени необходимата по нормативи ТИ можете директно да им забиете един по наглата муцуна за да не лъжат други хораsmiling smiley

1. Би ли посочил НОРМАТИВ ЗА ТИ !
Под норматив аз ,пък и повечето хора разбират административен акт:закон,наредба,правилник.
2. Къде са тия нормативи ,да се запознаем и ние и да ходим да бием търговците!?
3. Къде има посочени размери на ТИ,нормативно заложени,например : В Наредба№ ххххх , пише,че на 25 см тухлена стена е определено поставяне на 5 см стиропор?
Понеже знам предварително,че на тия 3 въпроса нямаш отговор,ти ги задавам с единствената цел да удържим добрия тон на дискусията до сега,защото уважаеми колега,когато живееш в къща от стъкло ,не хвърляш камък по прозорците на съседа,както беше казала Маргарет Тачър,преди да забуха аржентинците!*drink1*
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 11:14:47
[[url=http://[www.ka6tata.com]][/url]


Нещо интересно по темата и около нея...!

"В България до ден-днешен "четворката" масово се употребява погрешно – легнала. "-цитат от интервюто специално за Любо!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-21 11:48 от фло.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 11:57:56
НАРЕДБА № 7
от 15.12. 2004 г.

за топлосъхранение и икономия на енергия в сгради

Издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството, обнародвана ДВ бр.5/14.01.2005 г.

Преди нея действаше Наредба №1 за проектиране на топлоизолации на сгради в сила от 26 април 1999г.

Ако знаех, че не си наясно, че има нормативна уредба по въпроса изобщо не бих си губил времето да споря с теб. Вече почвам да си мисля, че не си наясно и че има точно определени лицензирани специалисти , които единствено имат правата да доказват , че дадена топлоизолация отговаря на нормативите. Те са с пълни проектантски права издадени от КИИП може да намериш списъка на тези специалисти в интернет.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 13:06:14
тук има един материал за вътрешна ТИ!И тя има стойности!
4овек ,в наредбата няма дебелини,има стойности и не е ясно как ще бием търговците в магазина,както твърдиш!

Между другото в същата тая наредба, в приложенията има една графика на температурен пренос през три слоя зид/вътрешен и външен изолационен/ и ясно се вижда,че като махнеш или изключиш външния ,съществено не се променя ситуацията с температурата от вътрешната страна. Даже може да се каже,че според тази графика при положение вътре топло отвън студено външната изолация не играе никаква роля!
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 15:15:07
Фло, не мисля да те обучавам и да ти обяснявам как практически се извършват сметките. Това, че нямаш достатъчно знания за да можеш да разбереш наредбата не означава, че си прав.
Естествено,че в наредбата няма да пише колко дебела трябва да е топлоизолацията, а се дават параметрите на които трябва да отговаря стената в различни случаи. Това, че не ти е ясно, че изискванията в наредбата показват, че с 3мм. XPS върху 25 см. тухла четворка не можеш да покриеш тези изисквания единствено означава, че имаш още доста да четеш преди да водиш смислен спор на тази тема.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 15:33:12
/www.logostrade.hit.bg/selitron.html

Заклиналия,4овек и глупости! Я разгледай този сайт!
После нищо не каза за графиката в същата наредба,
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 15:49:42
Quote
фло
"В България до ден-днешен "четворката" масово се употребява погрешно – легнала. "-цитат от интервюто специално за Любо!

Ведях го - станахте двама, които криете тайната ЗАЩО?

Хайде и за теб нещо и виж годината !?
[www.newteck.bg]

Случвало ми се е да казвам, че често се случва в даден материал ни в клин, ни в ръкав да се пише каквото е поръчал спонсора - в случая Депрон (за мен същия Селитрон). Иначе табличките и изобщо нагоре са верни повечето неща.
И аз съм изумен, че не си чувал за нормативите.sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-21 15:54 от Любо.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 16:14:23
Видях го - станахте двама, които криете тайната ЗАЩО?

:]Най-малко трима сме,ама хайде,да не става на въпрос! Наредбата я знам,даже цялата ми теза за неефективността на въшната изолация през зимата почива на тази спомената графика на температурния пренос,още като я видях ,като я публикуваха.Дотогава безрезервно бях фен на външната изолация.Спорът ми с 4овек не е по същество-реагирах на мнението му за продуктите на пазара като Депрона например,че не вършат работа и са измама,както казва ,за което трябва да бием търговците:]Направо си е смешно,но се отплеснахме,пък и аз вероятно не съм бил убедителен.Както и да е-не е толкова важно!
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху външната топлоизолация!
21-12-2009 - 16:19:26
Какво има да гледам за нищо не става 6мм. , а за 3 да не говорим - защо не го сравняват по дебелина с минерална вата, стиропор , пенополиуретан, а го сравняват с бетон и тухла. Айде изчисли на колко см. стиропор отговаря 3 мм. от тази простотия.
Няма намерение да ти обяснявам какво означават написаните в наредбата неща, защото не мисля, че ще разбереш. На теб основни неща не са ти ясни, не мога да провеждам онлайн курсова за обучение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход