Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка пречиствателна станция

Публикувано от rusi 6675 
Re: Малка пречиствателна станция
20-10-2009 - 23:31:13
лол чак реклама правя smiling smiley
абе хора аз просото си дадах съвсем отгоре отгоре мнение каква реклама какви 5 лева.
строя къща край Пловдив и до няколко месеца трябва да слагам нещо и казах че това изглежда на външен вид ОК нищо повече.
колега дай да видим тва от 3600 евро какво е толко дет няма нищо общо с другите eye popping smiley
Мен ми изглжда идеята на всички подобни станции на един принцип почти просто вносните бидони са по скъпи май.

Мисля фло беше писал по темата че тва може да се сглоби за смешни пари и без фирма.....
Re: Малка пречиствателна станция
21-10-2009 - 00:22:39
Тук може да се види,че у нас има повече неща и опит ,отколкото страни,дето правят само бидони,дори и "автоматизирани" и ни ги продават тука като върха на технологиите!
Re: Малка пречиствателна станция
21-10-2009 - 12:55:10
koxx Написал:
-------------------------------------------------------
> лол чак реклама правя
> абе хора аз просото си дадах съвсем отгоре отгоре
> мнение каква реклама какви 5 лева.
> строя къща край Пловдив и до няколко месеца трябва
> да слагам нещо и казах че това изглежда на външен
> вид ОК нищо повече.
> колега дай да видим тва от 3600 евро какво е толко
> дет няма нищо общо с другите
> Мен ми изглжда идеята на всички подобни станции на
> един принцип почти просто вносните бидони са по
> скъпи май.
>
> Мисля фло беше писал по темата че тва може да се
> сглоби за смешни пари и без фирма.....


Да бе ако се гледа от гледна точка на бидони,верно няма разлика -всичко е полипропилен ,но иначе не е така. Но е много сложно за обяснение.... Който го интересува си намира информацията ,която му трябва. Аз нали минах по тоя път! Мога само да кажа ,че не е все едно каква е технологията и кои бактерии се използват в нея.
За вас не знам,но за мен е много важно да не мирише и да не се занимавам с нея. За станцията става въпрос.Затова предпочитам да дам повече пари ,но да нямам проблеми. И мисля ,че не сгреших!
Ще кача по-натам снимки ,че още не съм ги свалил на компютъра ,но то снимки има достатъчно в сайта на фирмата.
*beer*
Re: Малка пречиствателна станция
21-10-2009 - 16:17:42
ок колега но кой сайт ?
Не си написал дори името на фирмата ?
Re: Малка пречиствателна станция
21-10-2009 - 19:28:18
rusi 6675 Написал:
-------------------------------------------------------
Мога само да
> кажа ,че не е все едно каква е технологията и кои
> бактерии се използват в нея.



Колега ,тука малко са те "зарибили" да ползваш и за в бъдеще техните "специални смеси"!Няма такова нещо! Бактериите са навсякъде,пък човек си носи средно 6 /шест/килограма бактерии и изпраща винаги в инсталацията,като я ползва!
LKK
Re: Малка пречиствателна станция
21-10-2009 - 20:05:24
Фло, как се търгува килограма бактерии? Ако има мераклии да спретнем една "банка". :]
Може и сертификат да изкараме. winking smiley
Re: Малка пречиствателна станция
21-10-2009 - 20:06:02
Следя темата от самото начало ,защото и мен ме интересува и знам фирмата,защото я коментираха в една друга тема по друг повод и ще ви дам линк към другата тема,да не кажат ,че и аз правя реклама ,но човека е прав и продуктите ,които внасят са много добри.А за бактериите ,те наистина са много ,но е важно ,кои ще се използват при пречистването,защото някои умират и трябва да се поддържат, а други са устойчиви и няма нужда от добавяне ,защото при самото постъпване на кислород,започват да се размножават и да пречистват.
[forum.imoti.net]
Re: Малка пречиствателна станция
21-10-2009 - 21:00:24
Ще си позволя цитат от посочения сайт:Пречиствателните станции “BIO CLEANER” не се нуждаят от зареждане с активна тиня и каквито и да било бактерии, прахчета, хапчета и други активатори. Тези пречиствателни станции нямат долен праг на постъпление на отпадни води. Пречиствателните станции “BIO CLEАNER” работят ефективно както при минимално така и при максимално натоварвяне с отпадни води. Това означава, че дори да няма постъпление на отпадни води за известно време в Пречиствателните станции, то процесът на пречистване се запазва без да е небходима каквато и да било допълнителна активация. Пречистващия процес в пречиствателните станции ”BIO CLEANER” стартира автоматично след подновяването притока на отпадни води.

..И аз това казвам дотука-зареждат се и работят от всеки "колет"

>Фло, как се търгува килограма бактерии? Ако има мераклии да спретнем една "банка".
Може и сертификат да изкараме

В България има една от големите в света банки за микроорганизми! Иначе няма голяма далавера , 1 грам чиста култура е около лев,обаче няма търговия на едро ,защото от един грам можеш да си отгледаш десетки килограми в биореактори!Доколкото си спомням търговските опаковки са по 20 грама,но вече съм забравил!
Re: Малка пречиствателна станция
08-03-2010 - 14:35:54
Quote
фло
Ще си позволя цитат от посочения сайт:Пречиствателните станции “BIO CLEANER” не се нуждаят от зареждане с активна тиня и каквито и да било бактерии, прахчета, хапчета и други активатори. Пълни глупости на таркалета няма бактерии няма пречистване.не слагаш редовно бактерии пак няма пречистване 1во мрат лесно от хипохлорид съдържа се в почти всички избелващи и дезинфекциращи препарати - белина в канала до там с бактериите,2ро мрат лесно при температура под 7Ц 3то мутират и не вършат това което трябва.
анаеробна зона анаеробни бактерии аеробна зона аеробни бактерии ако не слагаш се едно си със септична яма.
ускоряват много процесите и нема смрад
Re: Малка пречиствателна станция
08-03-2010 - 18:22:32
Лелееее,пак ли тая тема е на преден план! Мислех ,че сме я приключили вече.
Към yasho : Приятел ,ти явно или си много зле с химията и биологията , или си изгорял с някоя от миризливките дето ги продават по 2 за лв.и сега не ти се иска да повярваш ,че има и по-качествени. :}
Най-отговорно ти казвам,че я имам и я ползвам вече - работи перфектно и няма никаква миризма. Нищо не слагам в нея и изобщо не се занимавам.
....А не мисля и да те ограмотявам,защото като гледам си неграмотен не само по химия и биология. :] На твое място не бих се излагал по такива форуми като този,защото не си на това ниво!!!
Следя форума отдавна и категорично в него участват хора грамотни ,със знания и се опитват да са си полезни.*ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход