Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка пречиствателна станция

Публикувано от rusi 6675 
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 18:25:52
Обикновено тия инсталации се вкопават в земята и там си работят при постоянна температура през всички сезони. Първия съд е и утайник и няма никаква причина веднъж зареден и проработил да спре ,ако не му се долива нов субстрат поне няколко месеца-разлагането си продължава . За аеробните бактерии- вероятно ще трябва да се пускат в канала при поредното посещение десетина грама.Една бутилка 1 л. се продава за около 40 лв.,доколкото си спомням,щото ако нещо остане недохранено ,ще са те ,но пък те много бързо се възстановяват,като включиш принудително обдухване със свеж въздух втория съд.Изобщо да се доверим на биохимията-някои неща стават най-бързо точно там!
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 18:51:30
Интересен въпрос е и какво се прави,когато утайката стане доста дебел слой!
Ето един пример от Втората световна война,когато германски учени разработили сапун на основата на фекалии за нуждите на вермахта! Сапуна миел и перял много добре ,само дето запазвал оригиналния цвят и миризма на суровината! :]
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 20:37:08
Фло, попрегледах темата, но отгоре-отгоре, ползвам "купешка" пречиствателна станция, въобще не съм се интересувал от принципа и на работа, чувам само че нещо бълбука вътре от аератора, наясно съм че водата която изтича мога да заустя в близката река без да замърсявам...скоро отворих капака и погледнах утайника, 1-вия съд, вижда се една гниеща маса, има си и смрад, запитах се на колко време трябва да се почиства това за да не се запуши, от както е пусната не съм я чистил - повече от година и половина.
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 20:59:50
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, попрегледах темата, но отгоре-отгоре, ползвам
> "купешка" пречиствателна станция, въобще не съм се
> интересувал от принципа и на работа, чувам само че
> нещо бълбука вътре от аератора, наясно съм че
> водата която изтича мога да заустя в близката река
> без да замърсявам...скоро отворих капака и
> погледнах утайника, 1-вия съд, вижда се една
> гниеща маса, има си и смрад, запитах се на колко
> време трябва да се почиства това за да не се
> запуши, от както е пусната не съм я чистил -
> повече от година и половина.


smiling smiley Не съм против купешките ,а само против някои , които забелязах да се рекламират!После някои пък са неоправдано скъпи и от там дойде и мнението ми,че това в някои случай може да се направи и по почина "направи си сам"!Даже в повечето случай!
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 21:13:57
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Интересен въпрос е и какво се прави,когато
> утайката стане доста дебел слой!

Абе сапун сигурно няма да правим, ама ако знаеш какво може да се очаква в литри/човек примерно. После вероятно "лайнарка" - тия пък, които съм виждал нещо към 3м3 отиват. За 0,7-1м3 същото ли взимат, дължина на тръбите им? Като сме тръгнали - да "завършим" процеса. smiling smiley
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 21:18:56
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> фло Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Интересен въпрос е и какво се прави,когато
> > утайката стане доста дебел слой!
>
> Абе сапун сигурно няма да правим, ама ако знаеш
> какво може да се очаква в литри/човек примерно.
> После вероятно "лайнарка" - тия пък, които съм
> виждал нещо към 3м3 отиват. За 0,7-1м3 същото ли
> взимат, дължина на тръбите им? Като сме тръгнали -
> да "завършим" процеса.


Пропуснал си вероятно поста на Иво:..скоро отворих капака и
> погледнах утайника, 1-вия съд, вижда се една
> гниеща маса, има си и смрад, запитах се на колко
> време трябва да се почиства това за да не се
> запуши, от както е пусната не съм я чистил -
> повече от година и половина.
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 22:04:41
Е, хубаво де. Какво може да се очаква? - Ивови може да са по-специални, пък и не му знам обема. Едва ли всичко се разгражда - тази утайка толкова ли е минимална?
Ако е така, да изолирам моите налични 40м3 за първи обем и да си свиркам - децата да му мислят.
Апропо, как се осъществява вентилацията на канала, ако първия обем е "херметичен"?
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 22:17:01
Любо Написал:
-------------------------------------------------------

> Ако е така, да изолирам моите налични 40м3 за
> първи обем и да си свиркам - децата да му мислят.
> Апропо, как се осъществява вентилацията на канала,
> ако първия обем е "херметичен"?

Любо,първия съд не се вентилира,за да осигури безкислородна среда за анаеробните бактерии! А твоите 40 м3 са повече от десет пъти от нуждите на един първи /анаеробен/ биореактор! Аз бих го оставил за втори,където да се събира отработена и пречистена вода,заедно с дъждовната! Струва ми се един добър и значителен запас от работна вода!
*beer*
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 22:19:53
Фло, нищо не разбрах - въобще почиства ли се това от време на време или не. Момчетата от фирмата, ми казаха че било добре да се изсмуква на две години, но не ми звучаха компетентни, затова питам теб. winking smiley *beer*



ето как изглежда, съдовете са високи около 2 м без гърловините и широки около 1 метър всеки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-01 22:28 от Ivo.NovDom.
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 22:48:41
Май намерих отговора, то си пише в инструкцията за експлоатация, само дето няма кой да чете...

B.4.6.1 Поддръжка на резервоар 1 (първично утаяване)
В съответствие с ВЛАРЕМ II, член 4.2.7.3.1 , точка 1, стр. 73: Индивидуалните системи за пречистване на отпадни води трябва – в случай на септичен резервоар – да бъдат почиствани всяка година, за да се осигури правилното им функциониране, за да не се замърсява околната среда и да не се създават опасности за здравето на хората. След изпразването му, резервоарът трябва веднага да бъде напълнен с чиста вода
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход