Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка пречиствателна станция

Публикувано от rusi 6675 
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 22:53:39
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, нищо не разбрах - въобще почиства ли се това
> от време на време или не. Момчетата от фирмата, ми
> казаха че било добре да се изсмуква на две години,
> но не ми звучаха компетентни, затова питам теб.

Е , май и две години не е зле! Но има вероятност и никога да не ти се налага да го чистиш,ако преминава и достатъчно промивна вода оттам!Възможно е и да се натрупа известно ,съвсем минимално количество от твърди неразтворими вещества,образувани като крайни продукти на разлагането,да речем карбонати. Да ти кажа не съм се интересувал за такива подробности,но може да се направи справка! Мисля ,че неразтворимите вещества биха били пренебрежимо малко!
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 22:58:25
Естествено,че се почиства периодично.Но периодите са много големи-2-3 години,според станцията.
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 23:09:12
пише, че трябва да се чисти есин път в годината, а на мен тънката ми мисъл е да не го правя, защото няма нужда. Дали не трябва с прът да проверявам докъде е стигнала утайката, дали е твърда или е мека тая отврат... :} *huh*
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 23:27:40
Това ,което би трябвало да проверяваш е аератора! Защото ,да се разложи напълно един грам органично вещество отиват 1,42 гр. О2/кислород/!Иначе добре работещата инсталация може и никога да не се чисти!
Това го говорим за малка ,фамилна пречиствателна станция,където биха били избягнати странични и неразтворими вещества като пласмаси,хемицелулози,фолия разни в т.ч. алуминиеви и др. съпътстващи бита боклуци,които може да препълнят и задръстят системата! Е, тогава трябва да се преглежда и по-често!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-02 00:01 от фло.
Re: Малка пречиствателна станция
02-10-2009 - 06:24:29
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:07 от ArturDent.
Re: Малка пречиствателна станция
02-10-2009 - 11:33:04
Пералнята има филтър, не забравяш. А за да направиш боклук в обем 3 кубика например от песъчинки, минали през филтъра, май ще трябва много ама много често да си переш маратонките...
Космите се разграждат. Проблемът при тях не е в това, а в изключителното им свойство да станат предпоставка за "тапа" закачайки се някъде по трасето на канала и задържайки други отпадъци-същото се случва и в хобота на прахосмукачката или трасето на Вакуфлото....
Re: Малка пречиствателна станция
02-10-2009 - 11:35:27
Голяма дискусия се е провела докато аз се скъсах да обикалям и да гледам пречиствателни станции. Ходих и на панаира даже. И.... вече съм взел решение! Тия дето Иво ги показва и аз ги гледах ама за тях човек трябва да копае много , а и нещо отзивите не са много добри.Вижте това: [www.napravisam.bg]...
Аз ще си поръчам от чехските съм решил на тая фирма:[www.hg-sons.hit.bg]
Видях ги на живо и ме устройват страшно. Само един съд е ,с компютърна единица за управление,различни степени на пречистване и най-важното,че хората са доволни от тях. Проучил съм нещата.
Вие давате добри съвети,но аз нямам намерение сам да си правя експерименти.Искам да си реша проблема сигурно и качествено.
Благодаря все пак за съветите! *beer*
Re: Малка пречиствателна станция
02-10-2009 - 12:17:56
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:07 от ArturDent.
Re: Малка пречиствателна станция
02-10-2009 - 12:54:20
Аз ги видях как работят и говорих с хора ,които я имат от няколко години и казаха ,че не са имали никакъв проблем. Освен това се инсталират много бързо и лесно ,без да си прекопаваш целия двор.
Абе изобщо са най-доброто ,което е в момента на пазара .Аз до тоя извод стигнах!
А и за фирмата чета в Нета добри неща. Няма какво да му мисля повече.!Другата седмица поръчвам ,че да не се развали времето и да ми обърка плановете!
smiling smiley До края на ноември трябва да приключа с всичко!
Re: Малка пречиствателна станция
02-10-2009 - 12:56:35
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:07 от ArturDent.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход