Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка пречиствателна станция

Публикувано от rusi 6675 
LKK
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 20:49:42
Малко ми се размешаха в мозъка тия тръби надолу/нагоре *xxx* , ама принципа е ясен. Мазнините изплуват отгоре, а водата без мазнини се отвежда при аеробните бактерии.
Пишеш "Над нивото на водата се прави отвор за изтичане на събраните мазнини!" Да разбирам ли, че нивото в този флорентински съд се държи константно от формата на извивката на изходящата тръба.
*drunk*
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 21:02:37
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> Пишеш "Над нивото на водата се прави отвор за
> изтичане на събраните мазнини!" Да разбирам ли, че
> нивото в този флорентински съд се държи константно
> от формата на извивката на изходящата тръба.
>
Абсолютно точно! Нивото се регулира с горната извивка на чучура и остава постоянно! Това нещо може да се спретне с една туба 30-50 литра и метър и нещо пласмасова тръба фи50 с общо 4 колена-двете са в долния край на тубата за да даде посока на тока нагоре! Валиден е принципа на скачените съдове.Съжалявам ,че нямам подръка схема на флорентински съд или на някакъв декантатор !Измислен е преди няколко столетия във Флоренция!
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 21:07:56
Момчета млади и напористи,мого неща мога да ви кажа но не смятам да сядам на вашата маса!Имаше един виц в който на края се казваше........ОПИТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ! Предстои ми ремонт на къщата и дано не попадна на подобни специалисти..........ще си отварям очите на четири!
*sos*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-27 21:10 от wwtp.
LKK
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 21:20:54
wwtp Написал:
-------------------------------------------------------
> Момчета млади и напористи,мого неща мога да ви
> кажа но не смятам да сядам на вашата маса!Имаше
> един виц в който на края се казваше........ОПИТИТЕ
> ПРОДЪЛЖАВАТ! Предстои ми ремонт на къщата и дано
> не попадна на подобни специалисти..........ще си
> отварям очите на четири!
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/27/09
> 09:10PM от wwtp.
Прав си wwtp, ти не си за нашата маса.
При нас се пие домашно вино и домашна ракия, замезваме си с екологични продукти ... *drunk* , а ти не забравяй, че Титаник е бил построен от специалисти, докато Ноевият ковчег е скован от аматьор.
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 21:47:23
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> wwtp Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Момчета млади и напористи,мого неща мога да
> ви
> > кажа но не смятам да сядам на вашата
> маса!Имаше
> > един виц в който на края се
> казваше........ОПИТИТЕ
> > ПРОДЪЛЖАВАТ! Предстои ми ремонт на къщата и
> дано
> > не попадна на подобни специалисти..........ще
> си
> > отварям очите на четири!
> >
> >
> >
> >
> > Редактирано 1 пъти, последният път 09/27/09
> > 09:10PM от wwtp.
> Прав си wwtp, ти не си за нашата маса.
> При нас се пие домашно вино и домашна ракия,
> замезваме си с екологични продукти ... , а ти не
> забравяй, че Титаник е бил построен от
> специалисти, докато Ноевият ковчег е скован от
> аматьор.

Я оставете Ноевия ковчег ами сковете един "Кивот" та най на края да се приключи с вековното му търсене!


winking smiley
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 21:59:09
Някога имах една колежка, която с влизането в стаята уж случайно се изпусна - "Знам нещо, ама няма да Ви кажа". wwtp като знаеш пък няма да казваш - бегай от тука. Тук каквото знаем си казваме.
Abu
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 22:15:10
...Тук каквото знаем си казваме.
Определено! Както и Markk се възмущава, не е вреден спамът (в нашия случай излишната информация), а подвеждащата. Кое не е вярно, wwtp?
Не твърдя, че знаем, ама кажи кое не знаем, че да се поправим...

ПП "Нищо не знаете" не е отговор - поне при мен резултатът е напълно задоволителен. Въпреки това системата не е завършена и бих могъл да внеса нужните корекции, стига да ме убедиш.
Re: Малка пречиствателна станция
27-09-2009 - 23:03:45
Колеги,темата е интересна за много хора и ще я проследя в следващите дни! Надявам се да има и развитие ,въпреки обажданията от съседната маса! *drunk* До скоро!
Re: Малка пречиствателна станция
28-09-2009 - 10:16:59
wwtp Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Най голямата въпросителна за мен е ....Кой от
> двамата - Фло или pike е по- големия специалист по
> Пречиствателни станции?

Благодаря,че съм квалифициран като специалист.
Всъщност ако си от онея фирмички,създадени след 2005г.,дето ми искат 4000 евра за преч.станция за 2 човека,не се учудвам.Тъкмо незнаещите сме обект на пазара Ви.
*beer*
Re: Малка пречиствателна станция
28-09-2009 - 10:57:34
Здравейте и от мен. Ненапразно навремето преди две години, като диплехме темата за и против станциите пишейки там зададох въпроса - абе нямате ли в къщи аквариуми? Именно в книгите на хората отглеждащи декоративни рибки е подробно и напълно ясно обяснен принципът на професионалните филтри с прегради и поне две камери, за пречистване на водата на рибите, начина на т.нар. "стартиране" на аквариума - подготовка на шелфа, засаждане на растенията, задействане на филтъра, зареждане с бактериална култура и едва тогава пускането на производителя на храна за бактериите - рибите. Бактериите първоначално се слагат във форма на разтвор (продава се във всеки зоомагазин), които се заселват в порите на топчетата "Сипуракс" в основнака клетка на филтъра, ако не бъркам така се казваха специалните гранули за тая цел на един от гигантите в света по производство на системи за рециркулация на водите в аквариумите - Сера. Във филтъра има помпа, предфилтър с фракция, основен филтър с гранули и накрая гграфитен филтър.
Принципът е абсолютно 1:1 с този описан от Фло - преработката на нитритите - убиец на рибите в нитрати, които са безвредни. През първия месец след стартирането се мери ежедневно нивото на амоняк - със специални реактиви, които се продават по зоомагазините.
Проблемът е един - за да работи и да е ефективен процесът, бактериите трябва да се хранят, иначе умират. Тояст, ако става дума за къща, която се ползва само лятото и то не често, има опасност пречиствателната станция да се превърне просто в един преливник на мръсна вода. Този проблем има решение, естествено, с добавяне на култура бактерии отвън, но отново е нужно "стариране " на процеса и неизбежните 28 дни за да се размножат, създадат култура и заселят в кухините на Сипоракса, като при това трабва да има и какво да ядат.
В този смисъл - пускането на дъждовна вода в ямата ще разсипе "равновесието" - бактериите ще умрат.
Ненапразно при аквариумите се препоръчва смяна на водата веднъж месечно, но не повече от 1/3 от количеството й, иначе почваш от нулата.
А за мазнините и препаратите от кухнята съдържащи хлор - те убиват полезните бактерии.
Така че, тия евтини системи за пречистване, които се напреварват да оферират фирмите, правени по малки цехчета в дворчетата са в общия случай скъпи пластмасови бидони с механизъм за аерация (електрическа помпа), ако не са направени така, че да отделят препаратите за миене на съдове, препарата за миене на тоалетната чиния, и др, химии - с тях няма бактерии, няма и процес, има реклама и продажби на ПВЦ бидони за хиляди...Просто е..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход