Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка пречиствателна станция

Публикувано от rusi 6675 
Re: Малка пречиствателна станция
05-10-2010 - 11:00:17
Това си е реклама от всякъде и то много нескопосана.winking smiley Тая фирма е някаква нова на пазара,защото аз като слагах и търсих,те не съществуваха.Но като гледам в сайта им - анаеробни ,стара технология и май са по-кофти и от българските. Дано поне са по-евтини от тях ,защото при тая конкуренция им е спукана работата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-05 11:02 от rusi 6675.
Re: Малка пречиствателна станция
05-10-2010 - 20:35:20
Николов, какво стана с твоите?
Re: Малка пречиствателна станция
16-10-2010 - 11:54:01
Вчера ходих на Стройко /реших като за последно преди да взема окончателно решение да погледна и там/, видях ги и тия дето са на Николов и другите гледах,говорих и с хора там ,които също се интересуват. Още мисля,но стигнах до извода,че цените са с разлика от 200-300 евро/зависи само как ти ги поднесат/, а разликата между някои е космичeска като прчистване,поставяне и поддръжка после.eye popping smiley По принцип имам вече оферти от всички фирми.Тия дето Николов ги препоръчва и тия на Пи трейд са всъщност - копие и оригинал,но трябва да си изкопая половината двор за тях/три огромни бидона - направо ми оплашиха окото/
Май Руси ще се окаже прав и аз ще се ориентирам към Био Клинър.:ami: Тях ги нямаше на Стройко,но ходих да ги гледам .Има още две фирми дето ги предлагат,но най- добра цена ми дадоха от София - HG & Sоns .Ето как изглеждат за тези,които им предстои да решават този проблем - [www.hg-sons.com]
Re: Малка пречиствателна станция
16-10-2010 - 22:47:01
avatar
Quote
bulhomes
Николов, какво стана с твоите?
Нищо. Производителите така и не можаха за толкова месеци да ми обяснят детайлите, за да мога да ги предлагам, както и не поискаха да обучат мой екип за монтажа и като следствие минала седмица не ги видях в базата - май колегата ми ги е разкарал. То аз ако бях готов да ги предлагам щях да уведомя. Ама съм от тия чешити, дето трябва първо някой мене да успее да ме убеди, за да мога аз да убеждавам клиентите и да вървят нещата. А тука - не...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка пречиствателна станция
16-10-2010 - 22:53:54
Ей ако всички работеха така можеше и да влезем в релсите...
Re: Малка пречиствателна станция
04-05-2012 - 02:52:59
Гледам темата стара, но много полезна и смятам актуална към днешен ден. Изчетох я вече 2 пъти с интерес. Почнах да се интересувам и аз от ЛПСОВ и покрай други форуми попаднах на тази фирма похвалена от една госпожа:

[www.pi-trade.com]

Другото, което изглежда обещаващо е това:

[prechistvatelni-valgeo.com]

Това, което не виждам в комерсиален продукт е отделяне в (поне) 2 съда на анаеробните и аеробните процеси, за които фло говори. Всички решения, които видях ми изглеждат или изцяло анаеробни, или изцяло аеробни или поне аз не виждам херметическо отделяне на преградите в рамите на 1 съд, за да можем да говорим за 2 процеса. Може би тоя WTL HiPAF е нещо от този тип, но ми е трудно като лаик да го претегля на кантара. В крайна сметка е ли възможно технологиите на пречистване да са се развили до такава степен, че аеробният процес да е достатъчен за постигане на съответното качество на преработената вода?

И другото, което не успях да схвана - как двата биореактора ще се самоснабдят с анаеробни и аеробни бактерии първоначално за да стартират процеса? Надали с органичните отпадъци от мивката и тоалетната можем да доставим всичко нужно, пък и те сами да се позиционират в правилния отсек на системата...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход