Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка пречиствателна станция

Публикувано от rusi 6675 
Re: Малка пречиствателна станция
28-09-2009 - 14:30:49
Хм, а как ще се отделят препаратите за миене от общата канализация, тоест как ще се отдели това което е вредно за бактериите? И ако се отделят по някакъв начин какво се прави с тази вода с химиите?
Re: Малка пречиствателна станция
28-09-2009 - 17:02:22
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:06 от ArturDent.
Re: Малка пречиствателна станция
28-09-2009 - 21:28:56
Стефан,
Добре дошъл на масата smiling smiley .

Фло или го пропусна, или аз нещо не разбрах за дъждовните води - звучи разумно при теб.

Сега за миещите препарати - някой твърдеше, че на бактерийките влияят само тези, съдържащи хлор. Такива уж почти вече нямало!?

Артур пък споменава за "по-печени" гадинки.
Кажете малко повече, че доста неща станаха, освен бидоните.
Апропо, с някакво разумно подбиране на миещи препаратите дали може моето смесване с дъждовна вода (примерно в трети обем) да свърши работа за поливане ?
Или тия препарати да се неутрализират някак още преди канала?
Re: Малка пречиствателна станция
28-09-2009 - 22:52:13
не само.Влияние им оказват всички бактерициди.Това са доста голяма група вещества.Най-големи бели прави белината,просто защото технологията и е такава-това е най-евтиният и най-масов дезинфектант-натриев хипохлорит.Лошото е,че запазва бактерицидните си свойства дори в минимални концентрации.20-30 милилитра в десет литра вода пак си имат ясно изразен бактерициден ефект.
Re: Малка пречиствателна станция
29-09-2009 - 05:48:16
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:07 от ArturDent.
Re: Малка пречиствателна станция
29-09-2009 - 13:49:55
Любо, не съм задълбавал толкова, не знам. Помня, че ровеих по френските и канадските сайтове за термопомпи и канадски кладенци, то те са ги измислили, както и по руските и покрай другото четох и за ямите. Мисля на ИВД,ру умаше няколко статии полезни - Системи очистки води (няма яри на тая клавиатура) и там споменаваха за двата вида оттоци - сиви и черни. Сивите са водите от кухнята, водосточните тръби от покрива, дренажи, мивки, а черните са тоалетните. Там оставят сивите да попиват, а черните пречистват. Оттам ми дойде идеята да ги разделя и при мен, накарах още при грубия строяж да заложат и имам две канални тръби на 200 в основите и в едната са кенефите в другата всичко останало, като специално гледах да нямам повече от 1-1,5 м. хоризонтално трасе по пода на баните и всички вертикали (те са два канала) и отделно три отдушника без изключение са на 110 - с три жени в къщи по три пъти дневно в банята ми е писнало от запушени канали . Естествено всички канали както и отдушниците са вентилирани отгоре с Дуровент на Брамак.
Оттам нататък - сивите води са заустени заедно с дренажа и покрива директно в хенд-мейд канализацията на улицата ( при нас е стръмно и хората са правели дренажи още преди 30 години и тръби, отвеждащи водите към деретата да не се леят по платното, после народната влас не е изградила канализация, а само е подляла бетон на тия рекички и е сложила отгоре бетонни панели...и защото тече много вода от планината не застоява и не мирише. Става дума за местността до бар Шишарка, между Панорамен и лифта за копитото - там е стръмно, парцела е с 6 метра денивелация на 70 метра дължина.
Иначе черните води са ми в ямата която е бетонна на две отделения с преливник между тях с У накрая, за да минава само вода във втората част, със светло 3.8/3.8/2.8, абе около 35 кубика. Излях я с водоплътен бетонм само основата е бъркана там и подозирам, че попива, макар да е изолирана отвътре с Изомакс, защото има страшно високо ниво на подпочвени води, направо е река. Но всичко покрай ямата е филц и речен камък с пясък. Копаейки ямата накарах багера над нея по склона да копне на същата дълбочина -около 3.5 метка и да ми направи кладенец, пуснах в него няколко пръстена ф120 перфорирани и завити с геотекстил и сега имам над тон вода резервоар, там съм включил дренажите и с преливник отвеждам към колектора на хенд-мейд споменатата канализация. Носих проба в Хеи на течащата там вода - става за поливане, тече над 200 литра на час, направо е за рибарник...
Та затова ги презрях бидоните - за какво ми са, поне една полза да имам от тая денивелация, иначе само набутване с подпорни стени за тераси....
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 16:24:05
sisill Написал:
-------------------------------------------------------
> Хм, а как ще се отделят препаратите за миене от
> общата канализация, тоест как ще се отдели това
> което е вредно за бактериите? И ако се отделят по
> някакъв начин какво се прави с тази вода с
> химиите?

Няма никаква необходимост да се разделят водите съдържащи препарати за миене,пране и т.н.! Всички препарати,които са на пазара са биологично разградими!Нещо повече-няма препарат на пазара,който да не е минал тест за биоразградимост!Освен това почти всички бактерицидни вещества са активни при рН под 7 или преди да изпуснем някакъв концентриран консервант/бактерицид/ трябва да изпуснем и някое кило киселина,което на практика в бита едва ли е възможно!Даже притесненията за хлора са силна преувеличени ,защото той е активен при определени условия -налягане например.Иначе ,ако не се свърже междувременно с някое органично съединение просто се изпарява скоростно.Мазнините също се разграждат от бактерии,макар и по-бавно,като този процес се ускорява,ако действително присъства и някакъв миещ препарат,защото той се диспергира в мазнините ,като ги раздробява на по-малки капки и оттам по-бързо се усвояват от бактериите или ,като изхвърляме съдържанието на фритюрника в канала добре би било да му се сложи и малко веро междувременно.Още веднъж за препаратите-от много отдавна тяхното действие се основава на ПАВ/повърхностно активни вещества/тоест те намаляват повърностното напрежение и по-този начин се отмива мръсотията!
*drunk*
LKK
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 17:03:30
Фло, имаш ли данни за практическо внедряване на системата? На теория е супер. За рибарник не се съмнявам, че става. Интересът ми е за къща.

На вилата ми под една голяма ябълка петровка има голяма купчина трошляк различни фракции и едър пясък. С течение на времето /от 1980 год./ се е смесил частично с пръст и поизраства някоя и друга тревица отгоре. Именно там си изсипваме водата от външната мивка, а там се мият и съдовете цяло лято. Всичко попива моментално и въпреки мазнините и остатъци от храна няма абсолютно никакъв мирис. Явно това е нещо като съдържанието на вторият бидон от системата на Фло и се справя добре.
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 17:31:59
Аз почнах оттам,че ако се загледаме в някоя купешка инсталация е добре да знаем принципа на работа,за да не ни изненадат последствията! Казах и ,че някои въобще не стават за работа,щото тия дето са ги правили е видно ,че хабер нямат от материята!После стигнахме и до почина "направи си сам"!Споменах и супер интензивното отглеждане на пъстърва,защото качествата на водата там са дори по-високи от питейната,а в нашия случай говорим за работна вода-поливане и техническо ползване.Принципа за чистене на органични замърсявания е един и същ и при супер интензивното рибовъдство и при малката пречиствателна станция за отходни води,като се има и едно наум,че при рибите натоварването с органични замръсители на водата е в пъти по-голямо ,понеже в някои страни като Япония например там стигат до 200 кг. риба на един кубик вода.Просто не е за вярване! Една съществена разлика е ,че там твърдите отпадъци се отделят от барабанен самоочистващ филтър,но пък една и съща вода циркулира над 70 пъти през басейна в денонощие!
LKK
Re: Малка пречиствателна станция
01-10-2009 - 18:05:28
Абе за рибите е ясно, там се знае точно какви органични замърсители се изпускат, знае се и средното им количество, което е сравнително константно, знае се и приблизителната температура на водата, която се върти през преч. станция. Това са все фактори които силно варират при фамилните станции. Може да отсъстваш известно време, тогава какво? да кажеш на комшията да хвърли нещо на бактериите ли? Зимата е студ, лятото е жега .... Трябва и механизми, за да се опази културата.
Иначе си абсолютно прав, че ако познаваме принципите на работа ще сме подготвени за последствията. *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход