Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся вещи хора светнати във фотоволтаичните мембрани и начина им за полагане - Как и по какви програми се кандидатства...?

Публикувано от gogol 
Имам намерение да си направя умен покрив който ще ми носи пари и по ниски разходи през зимата.Разполагам с 1500м2 чиста площ и ще е тъпо,ако не си направя поне барбекю да си седи така.....
Гледах репортаж по БТВ за някакъв покрив във София,но чудно защо тогава всичко мина покрай ушите ми....
Дайте някакви сведения и как се изчисляват нещата.....
Гледах Тегола имат подобни рулонни мембрани,така или иначе съм им дистрибутор и ще мога да си ги закупя,но ако има и по добри цени - насреща съм....

Чест и почитание
Откажи се навреме.На път си много "умно" да се набуташ с няколко десетки хиляди евро.Фотоволтаиците като технология нямат бъдеще у нас.Тук не е пустинята на Тексас или Аризона.Нямаме достатъчно слънце,техниката като цяло е в порядъци по-скъпа в сравнение с там и освен това тук има навсякъде чудовищна корупция,каквато за американците е само мил спомен....някъде от времето на сухия режим насам (и дори тогава не е била колкото нашата).Ако тази технология струваше нещо,нямаше да я подарят на китайците!
Целта ми не е да продавам електроенергия,а да обслужвам входа който е от 50 апартамента и все някоя баба камикадзе не си плаща сметката.Не че имаме баби,то сега младите са по големия проблем - живеят ден за ден и не им пука за никакво обслужване.Като гледам блока ,само след 3 години вече си е за ремонт,а беше като за страниците на списание...
И така ,тъй като ще си го правя засобствена сметка ми трябва повече инфо - щото хич не съм добре в електриката.....

Чест и почитание
Грубо-евро и половина за всеки ват мощност.Това не включва инвертори,акумулатори,окабеляване и всичката електронна гмеж по системата.
За да захраниш един котлон-6 бона инвестиция само в панели.Евентуално и инвертора да влезе в тая цена.Това е,което съм гледал последно...примерно миналата година.Не вярвам цените да са паднали много от тогава.Даже по-скоро да са се повишили.
Не зная дали ще е от полза, но все пак. Тук на една от сградите за която отговарям собственика реши да даде покрива ....под наем. Чвиха се доста кандидати, включително и за фотоволаични системи. Е, в крайна сметка повече пари дадоха Белл за инсталиране на мобилни антени. Цената е малко повече от 40 хил. долара на година. Първоначално мислехме ние да сложим фотоволтаици за да "правим" пари ама какво по-хубаво да продаваш въздуха на някой който да си му бере гайлето.

Чест и почитание и Успех в начинанието!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
[vjfisosystems.com]
Това имах на впредвид.....или нещо подобно...

Чест и почитание
На едно изложение видях този продукт, но не пожелаха да ми дадат ориентировъчна цена. Много зависело от конкрения проект?!?
Не знам защо в България търговията трябва винаги да има един ориенталски отенък.

Иначе, това което ме отказа от този продукт беше това: "Производство на 1 kWp от 17 m² покрив."

Естествено, ако цената е правилна и има някакви безспорни достойнства като покривно покритие, може и да има някакъв смисъл, но е нужно да се проучи по-подробно.
То това е...набиваш маса пари за 2-3 киловата,които зимата са наполовина.
Как се изчисляват мошностите,че както ви казах съм на вие с електриката.Приблизително покрива е от 1500 м2 и като се махнат 15-20% за ивиците по които ще се ходи - това какво ще произведе?Мога да сложа и панели ,ако те са в пъти по добри,но не зная как и какво....
Тук се активизираха някакви гръцки и френски фирми и искат покрива под наем,но нещо не ми вдъхват доверие,пък и да позволя постоянно присъствие на чужди хора върху покрива.То времената и без това са лоши,защо да не инвестираме ние самите,а чужди хора в имота ни!?!

Чест и почитание
Според моето лично проучване, панели е много по-добре, но сега не мога да ти дам точни стойности. Най-малкото има панели с големина 1.65м х 1м с мощност от 250Wp. т.е с 4 такива ще имаш същата мощност, както от 17м2 от тези фотоволтаични мембрани. Естествено, тази мощност за паналите е валидна при оптимален наклон спрямо слънцето, което ще доведе до доста място загубено в междуредия, но пак с панели ще постигнеш по-голяма мощност.

Тази програмка PVSYST е много дорба, за да си направиш някаква симулативна инсталация и не изисква много дълбоки познания, естествено, ако ги имаш ще помогне, но може да си поиграеш с нея smiling smiley

Един от добрите форуми, които се занимават с темата за фотоволтаиците е този: http://solar.sts.bg/forum/

Вътре има доста какво да прочетеш, а също може и да си зададеш конкретно въпроса, предполагам ще ти помогнат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход