Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:15:25
След изпълнение на поръчката и доставянето на
ГОТОВИТЕ ИЗДЕЛИЯ подписахме протокола и фактурата,
чак след това в 7-дневен срок трябваше да платя,
аз го направих същия ден след обяд...
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:16:36
А редактирането го правя за допълнителна яснота.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:23:04
peco,
Както описваш нещата, май със сигурност ще се намери строител, който да ти "ДОСТАВИ" къщата , а пък ти да му платиш след това.
Остава да определиш мястото и датата на "ДОСТАВКАТА".
Не съобразяваш ли , че тези ел. изделия си имат стойност, а собствеността върху тях зависи от това, кой ги е платил, т.е. те са мобилни и следват пътя на парите, което за къщата не може да се каже!
Според мен сте умни хора, а защо не правите разлика между движимо и недвижо - НЕ ЗНАМ!
"Къде е батко"?
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:26:41
Според мен става въпрос за сключване на сделка,
няма значение движимо или недвижимо.
Това е договор и начин на разплащане между
възложител и изпълнител.
И след като всичко стана кристално ясно,
нещо ги няма строителите да коментират...
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:29:44
avatar
Няма какво да се коментира-не ми отговори в момента на получаване на стоката дали си подписал някакъв документ?


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:31:11
Е колко пъти да го пиша:
"След изпълнение на поръчката и доставянето на
ГОТОВИТЕ ИЗДЕЛИЯ подписахме протокола и фактурата,
чак след това в 7-дневен срок трябваше да платя,
аз го направих същия ден след обяд..."
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:35:14
*drunk* Компанията! Не си ли говориме за еднофамилни къщи главно?Не са ли тези обекти сравнително малки ,което обезмисля мощната строителна техника и организация на строителните фирми при такива обекти?Не е ли една добра стара традиция българина лично да вземе участие в строежа на своята къща веднъж поне в живота си и какво беше още-да засади дърво май?! Моят план е да наема бригада за кофража и бетонните работи само! После двама шерпи на хонорар до края .под вещото ми ръководство! Разбира се бригада ,като понятие в строителството не е нещо съвсем конкретно,затова аз тая организация я наричам"армията на Бранкалеоне".Сега някой ще опонира ,че човек губи пари от професията си ,като отделя време да си гледа обекта! Глупости! Каквото и да е професионалното занимание ,винаги може да се отдели време да се начукат канчетата на шерпите,ако заслужават естествено!

*drunk*
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:39:45
avatar
А пък аз си мислех, че всеки поне средноинтелигентен човек е наясно, че не може да се сравнява строителството като процес с нищо друго. То ако можеше нямаше да има специализирани училища и университети за това. Онова, което peco е извършил си е най-обикновена проста търговска сделка от типа алъш-вериш. В нея няма никакъв драматизъм , въпреки, че peco се е постарал в описанието й.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:40:23
Да, съгласен съм,Фло, че стойността е несравнима с тази на една къща,
но става въпрос за принципа.
Аз не поръчвам нещо готово, а изделие, в което се влагат
материали и ТРУД от изпълнителя...
Той също плаща заплати и осигуровки, но не става и дума
за аванс....
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 21:44:02
Г-н Nikoloff,
защо си мислите, че Вашият бизнес и нещо изключително и
несравнимо с нищо друго?
Всеки друг бизнес е също толкова пристижен и уважаван,
ако тези които го вършат са почтенни и достойни!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход