Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 22:41:59
Само ако знаете колко сте прав, г-н Nikoloff!!!
За това:
"Натрупаха се грозни взаимоотношения, извън правилата на строителството, но водовъртежа на капитали и бизнес позаглушаваха нещата. Много от тези взаимоотношения се приеха за правила. Затова сега незапознати с този бизнес си само натъкмяват някакви теории, които да минават за правила. Не става. И близкото и далечното бъдеще ще го докаже."
Някой да Ви е давал аванс преди 20 години?
Това си го измислихте вие, поради голямото търсене,
ама май вече не е така.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 22:45:54
avatar
Никога не съм работил без аванс ( с изключение на няколко случая, всички до един с мисъл да се прецака строителя явно, ама някои си го поотнесоха, за други предстои). Ако не сте наясно и по социализма си имаше аванс, а и световната практика (говорим за практиката на възлагане!!!) е такава. И не само в този бизнес.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 22:45:54
nicoloff
напълно съм съгласен с теб / имал съм служебни контакти със строителни фирми няколко пъти /

е това си го представи във всички сфери на "бизнеса" в България
преди 3 г работех в фирма която изнася цялата продукция и с малки изключения нямах никакви проблеми с контрагентите
сега работя във фирма която пласира почти цялата си продукция на нашия пазар -
идвами да изкърта кочината
толкова простотия чак земята се е наклонила

*drunk* *beer*
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 22:47:18
avatar
ghost13 Написал:
-------------------------------------------------------
> nicoloff
> напълно съм съгласен с теб / имал съм служебни
> контакти със строителни фирми няколко пъти /
>
> е това си го представи във всички сфери на
> "бизнеса" в България
> преди 3 г работех в фирма която изнася цялата
> продукция и с малки изключения нямах никакви
> проблеми с контрагентите
> сега работя във фирма която пласира почти цялата
> си продукция на нашия пазар -
> идвами да изкърта кочината
> толкова простотия чак земята се е наклонила
>
>

Ами аз за това се радвам на кризата - ще попречисти малко бизнеса във всички свери.


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 22:51:10
Я обяснете сега като какъв сте работил "по социализма",
че са Ви плащали аванс?
Не говоря за аванс - заплата.
И съм наясно със заплащането тогава!
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 22:52:52
avatar
например в ПСМРД - разшифровай си го!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 22:54:31
Е, обясни, де, не всички сме учили за строители!
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 23:00:54
avatar
Предприятие за Строително-Монтажна и Ремонтна Дейност

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 23:04:45
ПСМРД - а това чудо на бюджетна издръжка ли беше или само си покриваше разходите
*drunk* *beer*
Re: До колегите стр. фирми !
17-03-2009 - 23:04:50
Е, и?
Как така получавахте доходи извън заплатата си?
Някой клиент ви даваше аванс, за да изпълните
служебните си задължения по ремонт или строителство,
или проектиране?
Разправяйте го на някой друг...
Бай Тошо и той това викаше!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-17 23:06 от peco.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход