Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: Дали това ще помогне confused smiley
20-01-2006 - 12:56:56
А, Кремена, забравих - не можеш да вземеш 100 % от сумата за жилището от банка. Има изисквания за самоучастие - мисля, беше 30 %. Ама тук пък Тинки е по-сведущ от мене smiling smiley, нека той каже.....
p_nachev
Re: Joan
20-01-2006 - 13:21:46
Колежке Joan,

Благодаря за подробната информация. Аз не съм се съмнявал във верността на представената от мене теза от НИ в Гърция/Атина, но пред тебе мога да призная, че тази страна поради някакви причини (и напълно незаслужено) е оставала някак си в страни от основните ми интереси. Дори не съм ходил там.
И все пак друго е като те подкрепи колега, при това с информация от извора !

А иначе мнението на познатия ми грък заслужаваше внимание и доверие, защото човекът иначе говори съвсем открито и с болка за нарстващите пробллеми в Гърция и не си спести оценки за дълбочината на кризата, която ги е налегнала и тях.

Както вече многократно сме констатирали във форума Бг не е изолирано явление по отношение на разкъсаната връзка Инвестиция/Доходност в областта на НИ. Това е повсеместно ямление, което май е налегнало целия свят ! Е, както знаем има и някакви изключения.

И причините за горните явления сме ги коментирали, доколкото ни позволяват познанията и възможностите ! Не можем да се бъркаме в Светая Светих на международните финанси и други отрасли, можем само да маркираме - емисионната политика на централни банки, пазарната политика на търговски банки, фондови борси (популярните крахове, а защо не и някой още по-голям, който тепърва предстои), действията на политици и правителства, валутите, енергията суровините, всичко това водено с "веща" ръка от разни Субекти и т.н.

Само като ги изброявам тези фактори и мравки ми полазват гърба, в резултат на което, дори губя желание да участвам в поредните спорове, да не говорим, че те много бързо и очевидно загубиха състоятелност. Но поне прогониха скуката и може би ни върнаха за миг в "доброто старо време" !

А иначе, в дух на дълбока самокритичност и откритост признавам, че все още несъстоялия се, но толкова желан и от двама ни истински скандал, не е станал факт поради причини, за които съм отговорен изцяло аз.
Веднъж, май Продавач каза нещо от рода : Не върви да си ставал човек под влиянието на Шекспир, Екзюпери и Дон Кихоте, тък да направиш това и това ! Поне смислово така звучеше! Присъединявам се - защо да "удряш" жената, като може да я галиш и обичаш! Ама то на днешните жени, ако вземеш да им кажеш нещо такова, ще вземат (без оглед какво точно чувстват) да те обвинят я в снизходителност и подценяване, я в прикрит сексизъм !
Няма угодия на този свят !
Очевидно е, че нямаме необходимост от адвокати !

Анонимен потребител
Re: Дали това ще помогне confused smiley
20-01-2006 - 13:39:05
Няма проблеми да вземеш колкото си % искаш стига да представиш достатъчно обезпечение - друг имот, залог на пари и т.н.
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 13:49:40
А кой продавач ще е т луд да плаща на банката за да е сигурен купувача? Ако купувачът иска да извърши сделката като повиши над нормалното в практиката своята сигурност той трябва да плати за услугата "банкова гаранция" по пряк или косвен начин. Под косвен начин имам предвид продавачът да си калкулира това в цената на апартаментаsmiling smiley
Винаги забравяш, че договорът се подписва то две страни и има и друго мнение освен твоето.
Рецепта за Сашко - студена вода 0,250л 8 пъти на ден
20-01-2006 - 13:52:53
avatar
"защо не си в час с реалностите на пазара."


:} :} :} :crazy:

Ама чакай сега ти на мен ли ми го казваш това - пичагата, който смята, че има бум на кредите и от това са се качили цените пък ако не било бум било "масова психоза"smiling smiley))))

Да те открехна, че в България по-малко от 15% от имотите се купуват с кредити!
Или казано иначе бумът тепърва предстоиsmiling smiley

Незнам кои са берзаботните тук, но май не са тези, които си мислишsmiling smiley

"Но твоя ,за да реагираш така болно явно е свързан с НИ и в момента зациклянето на пазара те подлудява, както се и вижда."

Жалко, че не можеш да видиш и чуеш как се смях докато ти четох поредните бисери.
Да и аз не съм казал, че София е по-хубава от Прага или Будапеща нищо подобно.

Знаещ - той беше абсолютно сигурен, че още през есента цените така ще се срият, че направо ще се подаряват къщите, защото нямало логика да бъдат толкова високи цените.

Така е - точна формула по която да се изчисли невероятния ръст на цените на имотите у нас няма, но едно нещо ако не се купува на цената на която се продава значи цената му ще падне нали така???

Е щом не падат цените какъв извод можеш да си направиш "драги"smiling smiley?

Сигурно никой не купува сега и всички чакат срива на ценитеsmiling smiley)))))))))))?

Е сигурно има и такива, а ти какво каза продаде ли си апартаментаsmiling smiley? Ако си на път да го продадеш как си го обясняваш на тези цени и ще попиташ ли купувача си: "Луд ли си да го купуваш това за 880Е бре утре ще падне на 400Е просто защото няма логика?"


:} :} :} :}

"Ти си на нивото да си купиш магазина и да си взимаш 650 лв"

Не пич аз на какво ниво съм ти няма да разбереш, но твоето го видяхме всички. Аз имам един приятел, която е на 22г но смята, че е комптентен по всички въпроси - на такива хора аз им казвам ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ.

И ако има някой от нас двамата, който да не е в час с "реалностите на пазара" то повярвай ми това не съм аз smoking smiley

Между другото се занимавам с няколко неща и едно от тях е да отпускам кредити - остави ме да знам малко почвечко от теб колко е голям този "бум" заради който се увеличили цените на имотите еееех тази дървена философия :crazy: Дано да не е заразна winking smiley

"какво да правиш това ти е съдбата."


->

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 13:10 от Продавач.
Re: Joan
20-01-2006 - 14:04:35
Колега Начев,

Спорът със Сашо е безмислен - присъединявам се!

Относно изброените от тебе икономически и психологически явления в сферата инвестиции/доходност от НИ - също се присъединявам (да не кажеш, че все се заяждам smiling smiley!

А сега де - как да стане скандал, като ти кавалерски отказваш да "биеш" жена, пък аз взех, че се съгласих с твоите тези по същество (неочаквано и за самата мен :} и не търся повод за спор. Изглежда, под лустрото на еманципацията все пак ядрото на женската ми същност си остава :} Начев, само на тебе ще кажа - на нас всъщност ни е хубаво, когато ни галят и обичат, а не когато ни бият. Само се правим, че е обратното - от принципни съображения :}
Стояне наистина ли било така тц тц тц?
20-01-2006 - 14:08:11
avatar
Аз незнаех, че:

"4.Избягвайте агенциите. Всички до една са мошеници, независимо колко години се занимават с това. Първо- такова понятие като агенция не съществува в търговския закон и второ- голяма част от тях дори нямат регистрирана фирма, за да се занимават с търговска дейност. Освен това, за да осъществят по-бързо сделката, ще искат от Вас единствено да намалявате цената, независимо каква е тя, както и комисионна от 2.5-3% от цената на апартамента още при подписването на предварителния договор, като не ги интересува по-нататък ще има ли реална сделка или не. Освен това услугите им да запознаят продавача и купувача не заслужава сумите от хиляди евро, които искат, докато таксата за нотариуса е само 15 лева."


Я ми кажи няколко от тези посредници, които според теб не са агенции и нямали дори регистрирана фирма и работели от години така?
Като моля те посочвай точни имена за да ги изловим тези нахалници некоретниsmiling smiley
Само да не се окаже, че не можеш да дадеш нито едни пример? winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-20 14:17 от Продавач.
Абсолютно
20-01-2006 - 14:13:28
avatar
Може да се вземе и 100% банките отпускат между 70 и 80% според банката и вида на имота. А останалите проценти могат да се докарат по много начини - с още една ипотека, с потребителски заем уж за довършителни работи и т.н. Най-вече Тинки е прав като казва, че най-важното е да можеш да докажеш доходи другото е лесно.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Престанете да я плашите...
20-01-2006 - 14:35:03
... с хипотетични възможности за измами.
Още малко и ще поченете, а какво ще се случи ако купувачът го бутне кола, и т.н.
Колко от вас знаят за извършена измама с имот през последните две години? Някъде твърдяха, че са извършени 250000 сделки с ивоти през последната година и ако е имало някакви измами:
1. Са пренебрежимо малко на брой.
2. НЕ става въпрос за платена сума, но невписан НА.
Така, че вероятността да станеш жертва едва ли е по-висока то другите европейски страниsmiling smiley
Re: Престанете да я плашите...
20-01-2006 - 14:44:06
avatar
Да ти кажаsmiling smiley)) Гледах един репортаж по НТВ за апартамент продаден 7 пъти без знанието на собственикаsmiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход