Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Анонимен потребител
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 14:44:19
ами естествено че купувача ще си плати за банковата гаранция. Да съм твърдял че продавача трябва да плаща нещо допълнително

Ако пък се купува със заем - ами тя така да се каже гаранцията си върви със заема и няма нужда нищо да се плаща допълнително



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-01-20 14:51 от Тинки Уинки.
Re: Престанете да я плашите...
20-01-2006 - 14:54:49
Я разкажи как е станало така? Макар, че при 250000 сделки това си е единичен случай, който би следвало да се пренебрегне, но все пак разкажи, че е интересно.
Знаеш ли колко хора загиват по пътищата? Означава ли това, че съветваш да не си подаваме носа извън къщи.
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 15:01:18
И защо трябва да се плащат пари при положение, че вероятността да се случи събитието е много пъти по-малка от изчисленията на банката? Т.е. при положение, че вероятността е не повече от 1/50000, всяка цена над 1лв. на 25000лв. ми се струва обирджийство (т.е. допускам, че е нормално да печелят до 100%). По-добре да си спестя тези париsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Престанете да я плашите...
20-01-2006 - 15:02:30
И сега след това твое изказване напълно реално звучи следния сценарии:
Идва жената хваща "препоръчаната" агенция. Онези естествено разбират че е дошла за малко. За да не се разкарва жената пак до Бг за всеки оглед и потенциален купувач и изискват всички документи та да може при поискване да ги представят и като се има предвид как се прехвърли колата на бившия вече главен прокурор познай колко пъти ще се продаде имота smiling smiley)))

Така че 4ovek хич не смятам че я плашим.

Те в Бургас къщите на главната улица продадоха докато собствениците им си живеят в тях ти караш жената да не се плаши при положение че е в чужбина.

Май най-добре е да се обърне я към АДИС, я към Явлена или Адрес, че иначе риска от това да трябва да си купува "абонаментна карта" за някоя авиокомпания за полетите "София - Там където живее" и обратно е много голям.
Анонимен потребител
smiling smiley))
20-01-2006 - 15:13:53
Гледай сега 4ovek ако вероятността за нещо е 1/50000 това не означава че ако ти направиш 1 сделка то тя няма да е онази "каръшката". вероятност 1/50000 образно казано значи че ако ти направиш 50 000 000 000 сделки може да те излъжат към 1 000 000 пъти.

Абе най-добре Joan да ти ги обясни тези работи за вероятностите.

BTW: замисли се. Вероятноста за 6-ца от тотото е към 1: 13 000 000. По товоята локика защо хората изобщо играят тото? То вероятността да те излъжат е 260 пъти по-голяма от тази да ти се падне 6-ца. Ама като си пускаш фиша се надяваш нали?
Анонимен потребител
Re: Престанете да я плашите...
20-01-2006 - 15:16:34
Според мен добре е да имаш "Каско" + "Гражданска".
Re: Рецепта за Сашко - студена вода 0,250л 8 пъти на ден
20-01-2006 - 15:19:17
Quote

Ама чакай сега ти на мен ли ми го казваш това - пичагата, който смята, че има бум на кредите и от това са се качили цените пък ако не било бум било "масова психоза"winking smiley)))

ами прав е човека - за последните 24 месеца са отпуснати 1.5 млрд лева за ипотечни заеми. Хайде сега обясни ни как тоя милиард и половина се усвоява някак, без да избута цените нагоре?

а и доста изказвания имаше в медиите, с цел да се създаде "масова психоза"

Quote

Да те открехна, че в България по-малко от 15% от имотите се купуват с кредити! Или казано иначе бумът тепърва предстои

доста си се объркал с тия 15 процента

а за бума, който предричаш, останаха ли купувачи?
Re: Рецепта за Сашко - студена вода 0,250л 8 пъти на ден
20-01-2006 - 15:27:28
avatar
Не съм се объркал приятелчеsmiling smiley
1,5 млрд лв отпуснати кредити, но това са кредити с ипотека, които не винаги са за закупуване на жилище, магазин и изобщо някакъв имот.
В БНБ няма отделна статистика конкретно за жилищните кредити или казано по простичко за тези кредити с които се купува жилище. Много хора получават кредити от 30 000, 50 000, 100 000лв нужни за техния бизнес - за да им ги отпуснат обаче е нужна ипотека!!!

И в тези 1,5млрд лв влизат и тези кредити!!!

Но всъщност я ги пораздроби тези тооооолкова много парички и се опитай да пресметнеш колко жилища могат да се купят с тяхsmiling smiley?
Други въпроси да имаш ултрихsmiling smiley?




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-01-20 17:28 от Продавач.
Re: Престанете да я плашите...
20-01-2006 - 15:28:36
avatar
Стана много яка дискусия признавам :} clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 15:30:04
Колегиии, моля, недейте да ме викате за арбитър smiling smiley

Значи - основен принцип на ТВ - "малко вероятните събития рядко се случват, но все пак се случват!" - има си и математически израз този принцип.

На него се градят освен хазарта и тотото , и цялото застраховане, също и пенсионното осигуряване (доколкото продължителността на живота е верятностно събитие).

Конкретно - не мога да посъветвам нищо Катрин - или следва съвета на Тинки и си плаща, като свежда малката вероятност за измама на практика до нула (или близка до 0 - ако приемем, че и банката може да е "в комбина" и да лъже smiling smiley.

Или следва съвета на 4ovek, не плаща и оставя една малка вероятност (която аз лично не съм смятала, защото нямам данните, но приемам тази на 4ovek - 1:50 000) да бъде измамена. И разчита, че такава вероятност ТОЧНО ПЪК НА НЕЯ няма да се случи.

Тинки - понеже точно това съм учила, тото не играя :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход