Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: Ех този акцент
19-01-2006 - 19:29:05
avatar
Моите грешки идват от бързото писане докато твоите идват от... ти ще кажеш от къдеsmiling smiley :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 13:00 от Продавач.
За правописа
19-01-2006 - 19:37:13
Ама наистина преди да правиш забележки трябва да си сигурен в това, че не допускаш грешкиsmiling smiley Я си провери правописа на последното писание самsmiling smiley
Аз не съм против да подемем почин ако някой открие правописна грешка да уведомява без да се заяжда, че с тези неграмотни журналисти, редактори и всякакви такива вече усещам, че правописът ми доста се е развалил. Само да не е под формата на заяждане ако можеsmiling smiley
Та аз заявявам, че ще бъда благодарен на конструктивни забележки относно моя правопис и що се отнася до мен - може и със заядлив тон да ми ги прави.
Тц
19-01-2006 - 19:50:32
avatar
Саше сега се сетих ти май си един човек, който продава имот в Лозенец и от както го продаваш си започнал да поназнайваш от всичко - класика в жанра сиsmiling smiley))

Понеже гледам, че се опитваш стрикно да ми отговаряш точка по точка и аз така ще ти върна жеста:

1. Да България влезе в рекордите на Гинес с близо 45% увеличение на цените на имотите през 2004 година

2. Щом си обясняваш такова увеличение с "масовата психоза създадена от банките ,за да си раздадат кредитите" - ще оставя на другите да ти отговорят аз съм в шок от простотията ти (с извинение)

3. Искам да ти кажа, че аз имам собствен бизнес и не е като да не знам от какво какви пари могат да се изкарат (между другото не съм на 55 по-скоро съм на 35 колкото теб) макар, че ми се струва, че нямаш акъл за 35 годишен, но както и да е :crazy: .
Пенсионерско ли е според теб да имаш магазин да речем тук: [imoti.net] и представи си пробвал си собствен бизнес и си видял, че след като си платиш разходите печалбата трудно надхвърля тези пари, които можеш да вземеш от наем, но за да не те обвини някой, че си пенсия се правиш на бизнесмен, а не на рентиер ХО ХО ХО няма начин :}

4. ОК Владиков не Владимиров и ти дори незнаеш на какво е шеф той
confused smiley

5. Та кое казваше, че доказваш??? confused smiley Пич ти си поредния дървен философ, който ще мине през форума след като си продаде/купи жилището. Говорил съм си с не един два такива като теб, който знаят и могат и разбират от абсолютно всичкоsmiling smiley

Я ми кажи ти и от коли разбираш нали? В лозенец къде паркираш - 1.на тротоара където по принцип трябва да вървят хората 2. на улицата, която е мноооооого широка 3. в гараж 4. не паркираш защото няма къде все пак това е Лозенец
5. нямаш кола? 6. за теб най-хубавата кола е Голф 2

Това в кръга на шегата smoking smiley

Аз не приемам нищо лично и болезнено, а просто понякога са ми малко остри критикитеsmiling smiley
Имам и доста имоти, а един от тях съм продал и то на много добра цена.
И добре е да знаеш, че агенцията за НИ - това не са само брокерите, които тичат да те водят по огледи smoking smiley И както не веднъж съм казвал има разлика от брокер до брокер както има и от адвокат до адвокат. Виж примерно да кажеш, че всики нотариуси са един дол дренки - ОК то в техния бизнес се искат едни умения ум да ти зайдеsmiling smiley))))))

Пък помисли преди говориш отново за логика и "масови психози" :crazy:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 13:03 от Продавач.
Имотко
Re: Metodi za sigurnost
19-01-2006 - 20:29:19
Супер, Продавач, това ми хареса. По принцип след първата продажба повечето продавачи стават специалисти.
Не подминавайте обаче с лека ръка факта, че въпросната гарсониера се е продала на добра цена. По мое мнение цените през 2006г. ще се увеличат повече, отколкото през миналата.
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 01:34:48
Катрин, добре е първо да попиташ твоята банка, коя банка тук е неин коренспондент и евентуално там да си откриеш сметка. По принцип е препоръчително за теб цената в нотариалния акт, да е минимум сумата, която искаш да прехвърлиш по твоя сметка в чужбина - така си легализираш парите, които получаваш - нотариалните такси са окоро 3-4% върху сумата, която ти е цена по нотариалния акт. Хубаво е да провериш страната, в която живееш, има ли подписана споготба с България за двойно данъчно облагане - т.е. може ли да избираш страната при заплащане на данък печалба, като за печалба се счита всяка сума над сумата ти по данъчна оценка. Т.е, ако искаш да си прехвърлиш там парите дължиш ли нещо там. Тук не дължиш данък печалба, ако продаваш имот, който си го владяла минимум пет години за неосновно жилище и ако ти е наследствен или по реституция. Три години е за основно жилище, но тъй като не живееш минимум 180 дни в България, не може да ти е основно жилище. Мисля, че важеше за до два имота годишно. По документите важен момент е също така какво е семейното ти положение сега при продажбата, също така и какво е било към датата на придобиване - да си подготвена, че може ако си омъжена, от съпруга ти може да поискат да завери нотариално декларация, че имота, който продаваш, не е семейно жилище. Ако правиш заверки там, трябва да са с Апостил. Не пишеш и дали имаш запазено българско гражданство - по собствеността е наистина добре да се консултираш тук с адвокат. В общия случай е документ за собственост, данъчна оценка, скица, ако притежаш земя или идеални части от нея. В договора е добре да имаш срок, посочен изричен час и конкретен Нотариус за сделката на крайната дата и час от срока и това да се счита като уведомление за двете страни да се явят за сделка в този краен ден и час пред Нотариуса, който сте посочили за сделка. Да има уговорена неустойка при неизпълнение на договора. В нотариалния ти акт да е записана изрично сумата и сметката по която ще получиш по банков път и че ще я получиш по банков път. След превода искай от банката извлечение, че сумата е постъпила по сметката ти. И да е съвсем ясно написано в договора, че ако купувача не си изпълни задълженията в срок, след крайната дата не може да има каквито и да са права и претенции за имота и губи даденото по този договор капаро, което тук е нормално 10%. А, да има посочени в договора адреси за коренспонденция. Добрият вариант за теб е да си напълно готова с документите и направо да изповядваш сделката, без да правиш предварителен договор. Хубаво е да имаш и удостоверение за тежести, което се бави около пет работни дни, но като го подаваш, нека да бъде с копия от собствеността от първия собственик на този имот до твоя документ за собственост. Ако имаш някакви други въпроси, пиши. Не знам как става в този форум, дали при теб излиза мейла на хората, които са ти отговорили. Успех! С много лошо отношение са явно хората към брокерите, въпреки, че аз работя това от 1994г. и се радвам, че клиентите ми си препредават телефоните ми. За първи път влизам във форума, ползвах досега професионално само обявите, и съм меко казано изумена от нещата, които прочетох в тази тема. Но не мога да разбера, как някои от Вас си позволяват такъв неприличен изказ в един професионален сайт. Дори и да имате някакво отрицателно мнение за нещо, мисля че не с такива думи, трябва да се изказвате. Със сигурност има някъде форум "На Лафче", където такъв стил и начин на писане на коментари е по-подходящ.
Анонимен потребител
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 08:40:19
Спогодбите са публикувани тука:
http://www.taxadmin.minfin.bg/spogodbi.php

Трябва внимателно да се чете какво пише в съответната спогодба.
Мисля че по принцип това че си платил данък някъде не означава че няма да го плащаш в другата държава. Просто във втората държава ще ти приспаднат това което вече си платил в първата.

Quote

"като за печалба се счита всяка сума над сумата ти по данъчна оценка"
Абе не е точно така:
Закон за облагане доходите на физическите лица
Глава девета.
ДОХОДИ ОТ ПРОДАЖБА И ЗАМЯНА НА НЕДВИЖИМО И ДВИЖИМО
ИМУЩЕСТВО
Чл. 24. (1) Данъчната основа при продажба или замяна на недвижимо имущество е разликата между продажната и по-високата от фактическата и актуализираната цена на придобиване на това имущество.

Само още едно уточнение - не се плаща данък печалба, а данък общ доход. Все пак тя е физическо лице.


P.S. Иначе съм приятно изненадан - веднъж брокер да каже нещо без да иска пари и без да каже - ела при мен ще оправим работата. Иначе форумчето е много хубаво. Заглеждай го по-често. Ако и такива неща като предното пишеш дето са от полза за всички цена няма да имаш, пък и ще промениш мнението за брокерите. Може спокойно отдолу като адв.Костакиева да си сложиш едно линкче да знаят хората къде да ходят като им трябва брокер. Тази реклама с форума е по-добра отколкото размените на телефони. Пък и да ти кажа те всички брокери го разправят това как клиентите им си прехвърляли телефоните та се поизтърка малко.

И последно. Ако искаш да получаваш отговорите по мейла трябва да "цъкнеш" "Изпрати отговорите на моят email"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-20 08:42 от Тинки Уинки.
Re: За p_nachev - Без коментарp
20-01-2006 - 09:50:12
Сашо, много ще ми бъде мъчно, ако заради МЕН се откажеш ВТОРИ ПЪТ да пишеш в този форум :} :} Моля те, недей
Re: За p_nachev - Без коментарp
20-01-2006 - 10:05:49
Начев, приятно ми е да те "видя" отново! smiling smiley

За цените в Атина - твоят познат грък от лятото не те е излъгал, споко. Имам някакви наблюдения за тези цени - пак лични на хора, с които работя и които живеят в Атина и си купиха жилища там. На хубави места хубави жилища (като за Атина хубави места се броят Филотеи, Психико, Врилисия - на север, и Агиос Димитриос и Глифада - на Юг - не е изчерпателна извадката) спокойно стигат 3000 е/кв.м. Пример -моя приятелка гъркиня преди 4-5 години си купиха във Врилисия за около 2300 е/кв. в строеж, на същия принцип както тука. Тя твърди, че в момента подобни около тях са с 20-30 % по скъпи. А, забравих Кифисия - скъп район предимно с къщи, доста далеч от центъра в посока планина - нещо като нашата Бояна.

А чичо Гого не лъже smiling smiley

Колкото до нашите с теб "взаимотношения" - много ми е мъчно, че не можем да се скараме както трябва :} Дай да направим нещо по въпроса...
Re: Дали това ще помогне confused smiley
20-01-2006 - 10:20:26
Кремена, благодаря за информацията. Всъщност идеята беше да кажеш цената, която собственикът иска да получи, без оскъпяване от привличането на средставата. Т.е. , ако приемем, че купувам със всички пари налични. За да е опростена схемата и да може лесно да се правят сравнения. Офертна цена на жилището и ориентировъчен наем за подобно (месечен или годишен) в един и същи град -подобен район.

Оскъпяването вече зависи от много неща, както и сама каваш.

От твоя пост мога ли да приема, че за жилище с офертна цена 870 000 франкса искат 1750 франка наем на месец? Ако е така, както и Боби забеляза, това е по-скъпо от БГ (относително погледнато) - за БГ ако стъпим на примера на Тинки - 100 000 евро, наем 300 е/месец, прави прост срок на откупуване 28 години. В твоя пример наистина илиза около 41 години същия опростен показател.

Знам, че нещата са много относителни, правим само най-груби съпоставки.
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 11:04:58
Катрин, Вие сте щастливка, че сте продавач и според мен няма от какво да се притеснявате. Изкушавам се обаче да Ви дам и аз няколко съвета:
1. Изчистете всичките си задължения за апартамента- ток, вода, парно и др.
2.От общината поискайте да Ви издадат данъчна оценка на имота, която ще Ви е необходима за нотариуса.
3.Публикувайте обява за продажба в www.imoti.net , www.@#$%& и www.portalimoti.com , като за да е по-атрактива офертата не се влияйте от офертните цени в горните портали. Обикновено реалните сделки са на по-ниски цени. Упълномощете Ваш близък в България да урежда огледите.
4.Избягвайте агенциите. Всички до една са мошеници, независимо колко години се занимават с това. Първо- такова понятие като агенция не съществува в търговския закон и второ- голяма част от тях дори нямат регистрирана фирма, за да се занимават с търговска дейност. Освен това, за да осъществят по-бързо сделката, ще искат от Вас единствено да намалявате цената, независимо каква е тя, както и комисионна от 2.5-3% от цената на апартамента още при подписването на предварителния договор, като не ги интересува по-нататък ще има ли реална сделка или не. Освен това услугите им да запознаят продавача и купувача не заслужава сумите от хиляди евро, които искат, докато таксата за нотариуса е само 15 лева.
5.Преди да влезете при нотариуса за прехвърляне на имота, трябва да сте си получила парите за имота. Самия нотариус ще те попита дали плащането е осъществено, за да завери новия нотариален акт. Парите поискайте да са по банков път.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход