Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Katrin
Metodi za sigurnost
16-01-2006 - 23:52:11
Zdraveite.Purvo iskam da pozdravja suzdatelite,i nai-veche uchastnizite v tozi tui neobhodim/dneshno vreme/,forum.-Tochnoto mjasto,za expresna,Aktualna informazia,i bezcenni suveti!/ot koito i az se nadjavam da pocherpa/.

Mojat sluchai,e podoben na njakoi ot tuk opisanite,no vsichko e predstojashto.
Jiveja ot godini v chujbina,i razpolagam s edin apartament,koito poradi neizpolzvaemost,bih iskala da prodam.Imam nujda ot suvetite vi za tova koja e nai sigurnata prozedura kojato tjabva da predpriema/agenzii,dogovori,sdelka,razplashtane..i.t.n/,i kakvo trabva da izostrja vnimanieto mi,i da izbjagvam.??..
Znam che vuprosa mi e mnogo obsht,no se opitvam da sistemiram vsichko tova koeto prochetoh tuk,za da izbegna vsevuzmojni "iznenadi"!

Blagodarja vi predvaritelno.
Katrin
Избор
17-01-2006 - 09:50:23
avatar
Моят съвет е на първо място да си изберете агенция, която да ви свърши работата, защото сама ще ви е трудно, а щом и не сте живели последните години тук хич не ви препоръчвам да се пробвате сама!
Мога да ви предложа да си изберете ето от този списък: [www.imoti.net]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 12:41 от Продавач.
Re: Избор
17-01-2006 - 15:36:41
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Моят съвет е на първо място да си изберете
> агенция, която да ви свърши работата....

Ако можеше "въздишка" да се напише с букви...МНОГО ЩЕ Е ЗВУЧНА :ami:

Катрин,

Дълго мислех какво точно да Ви напиша, защото аз минах по този път... И ПАРИ ЩЕ ДАМ ЗА ДА НЕ МИ СЕ НАЛОЖИ ВТОРИ ПЪТ ДА ГО МИНА!

Реших обаче, че да Ви плаша е безмислено...кой знае може пък Вие да имате късмет. Имайте предвид (най-малкото) две неща:
- Вие сте в чужбина, това Ви прави не само "лека жертва" защото не сте наясно с "начините" в България, а и защото не сте на място, докато "реагирате" минава време
- С Вас ще се играе по "други правила"... освен, че ще се залага на това, че не сте наясно, ще се бъркате и по-дълбоко в джоба

Каквото и да Ви кажа, то може би вече е "остаряло" (все пак продавах лятото 2005) триковете днес са може би други. Не искам да Ви съветвам направете така или иначе, ще Ви кажа КАК аз днес бих постъпила ако ДНЕС трябва да продам с ОПИТА от тогава. Ако Вие намерите нещо от "тактиката" ми което да ползвате, значи съм Ви помогнала smiling smiley

1. Ние бяхме двама наследници. Днес ще купя часта на другия, за да съм САМА, САМА ДА РЕШАВАМ КОГА, НА КОГО и ЗА КОЛКО ДА ПРОДАМ
2. Ще си отида в България, поне в началната фаза, ще ангажирам от самото начало ЮРИСТ, днес знам дори кой.
3. Ще опиша обекта на ЗАПАД, като не бързам, все едно колко време, НО ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА ГО ПРОДАМ ТУК
4. АЗ ще поставя цената (разбира се разумна), аз ще я коригирам ако трябва, но няма да се вслушвам в съвети на smoking smiley БРОКЕРИ
5. ЩЕ ПРОДАМ ОБЕКТА БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ
6. НЯМА ДА ПЛАЩАМ НИЩО ПРЕДИ РЕЗУЛТАТА ДА Е НАЛИЦЕ
7. ВСИЧКИ ДОКУМЕНТИ ЩЕ ПОДПИСВАМ ЕДВА СЛЕД КОНСУЛТАЦИЯ С МОЯ АДВОКАТ


Желая Ви успех, ако Ви интересува нещо конкретно, питайте...
Имотко
Re: Metodi za sigurnost
17-01-2006 - 21:10:33
На ЗАПАД, мадам Дойнова, е като при нас на Изток. Ако намерят балама, ще го излъжат дори повече, отколкото в България, гол ще го оставят. А колко хора съм виждал прецакани /извинете/ от "МОЯ" адвокат - край нямат. Истината е, че всяка работа си иска професионалист. Колкото повече са тези професионалисти от дадена сфера, толкова по-трудно е да намериш истински добър специалист с морал, акъл и опит. Това важи и за брокерите, и за адвокатите. А интересно, какво би се случило, ако другия съсобственик поиска да купи твоята част, дори може и чрез подставено лице.
...
17-01-2006 - 22:55:33
avatar
Нещо против моята препоръка Кремена ли или какво?smiling smiley))+


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 12:43 от Продавач.
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 01:41:04
Всичко е чудесно, само не знам как продавач ще изгуби 30 000 - 40 000Е, като си има много актуални и съвсем реални механизми за защита. Няма пари, няма сделка. Банките предлагат и гаранционни сметки. Последната брокерска чудесия беше да се подпише договор (предварителен) с несобственик. Да се остави капаро (10% - 7500Е) с което собственика ще го прехвърли на несобственика. Няма да ти казвам как брокерите драпаха да получат тези парички, е не ги получиха докато не оправиха собствеността! Естествено пак адвоката се спрегна като опитващ да провали сделката, а купувача "може да изтърве имота". Как ще го изтърве, кой луд ще купи имот от несобственик. По отношение на юриста от агенция - той е заинтересован сделката да мине, все пак е на трудов договор към агенцията. Иначе има и свестни агенции и брокери, не го отричам, но за съжаление рядко се срещат в практиката. Причината - липса на всякакъв лицензионен режим на тази дейност. Всеки хванат от улицата може да стане брокер, дори и да е с основно образование. За мен това не е редно, но явно няма интерес към законодателна регламентация на проблема.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-18 01:42 от адв.Костакиева.
katrin
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 02:42:58
Blagodarja vi mnogo za otgovorite,-vseki s neshto zenen.V Bulgaria me njama ot 5 godini,i naistina se nujdaja ot aktualizirane na informazijata./za tova i sum tuk/.Zaduljitelno shte deistvam s spezializirana/nadjavamse!,-vsichkite izglejdat takiva..??!/,firma,i shte naema jurist.Po skoro koi nachin da priema za plashtaneto.??Iska mi se vsichko da stane po bancov put,no i tuk ideite/poznanijata/,mi sa dosta obarkani...
Анонимен потребител
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 08:42:44
Естествено че ще искаш парите по банков път
Само не прави глупости описани в стария форум (нещо не работи в момента та не мога да ти дам линк) - първо подписваш при нотариус пък после стискаш нотариалния акт докато мъжа ти каже от банката че са му прехвърлили парите и тем подобни глупости. Както ти каза адв.Костакиева "Банките предлагат и гаранционни сметки". Така че искай си банкови гаранции, прехвърляй и ходи да си вземаш парите. Естествено преди всичко това посети банката издала гаранцията за да видиш дали всичко е наред
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 08:44:19
Катрин

Дори и тези няколко изказвания могат да Ви дадат една бегла, но точна представа как стоят нещата в България!
Всички са големи майстори, не четат (не знам не могат ли), не се вслушват, ами си говорят и си я карат както те си знаят, а Вие после се оправяйте....

Та, аз пак повтарям: СЪВЕТНИЦИ дал бог - грамотни, не грамотни, всякъкви, общо взето обаче 9 от 10 без капка възпитание, чувство за професионална етичност, познания върху това което вършат и заинтересованост за ВАШИТЕ интереси. Ако попаднете на този ЕДИН от 10-те то ще имате късмет и нещата ще минат както трябва. Ако не... то желая Ви здрави нерви!

Аз не Ви съветвам НАПРАВЕТЕ ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ, аз казвам ТАКА АЗ ДНЕС ЩЕ НАПРАВЯ. И ще го направя, без изобщо да се впечатлявам от написаното от двамата господина. Защото аз ще го направя от опит, а те си говорят колкото да се намират на приказка.

И ориентирайки се за цените по интернет, ориентирайте се и за опита който БЕЗКРАЙНО МНОГО ХОРА са направили с агенции (създадени преди и след 2000 г.). Това ще Ви подскаже колко правилен е този път!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-18 08:50 от Кремена Дойнова.
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 10:19:49
avatar
"Всеки хванат от улицата може да стане брокер, дори и да е с основно образование. За мен това не е редно, но явно няма интерес към законодателна регламентация на проблема."

Това за съжаление все още е така, но аз далеч не смятам, че брокер НИ може да се нарече всеки, който води хора по огледи...
Но както и да е.
Вие сте юрист - ок ама не всички са наясно със законите и правилата виждам, че на вас всичко ви иглежда простичкоsmiling smiley ама то си е стресsmiling smiley
И честна дума не виждам как един продавач може да бъде ощетен от агенцията?
Сега ако попадне на некъдърници винаги може нещата да се пооплескат, но то и с адвокатите е така налиsmiling smiley?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 12:44 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход