Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Анонимен потребител
Re: Престанете да я плашите...
20-01-2006 - 16:29:52
Не си спомням, но не мисля, че е важно. Дали поради небрежност или измама в Бг е възможно нещо твое да стане мое без ти изобщо да знаеш. Важен е резултата.
Анонимен потребител
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 16:32:32
Е да де ама нали трябва по някаккъв начин да увериш продавача че ще платиш. Ти как смяташ да го направиш. Ти би ли прехвърлил нещо на мое име без да съм ти дал пари или някакъв друг документ в случая банкова гаранция smiling smiley
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 16:36:44
И това се решава - нали имат предварителен договор. Парите в този случай са преведени на основание предварителен договор. Ама по принцип само капарото се превежда по предварителен договор, а другата сума след нотариуса.
Такава е масовата практика, не че няма изключения, но не знам какви основания може да има продавачът за да иска друга схема. Освен може би по-ниска от пазаранат цена. Ама тогава вече говорим за това, че получаваш отстъпка като купувач.
Анонимен потребител
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 16:45:18
Гледай какви схеми има:
[imoti.net]

Гледай какво я съветват жената
[forum.imoti.net]
точка 5 по-специално
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 16:47:54
При положение, че не става въпрос за сделки "на зелено" - да и винаги така съм го правил. Първо се подписва при нотариуса, после се прави банковия превод. А през това време служител на нотариуса отива да го вписва.
При сделките "на зелено" е друга схемата, но пък и цената е по-ниска.
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 16:53:44
Ами просот не се прави така както пише в т.5. Ако парите са по банков път се превеждат след подписването. Ако са кеш, тогава разплащането става в кантората на нотариуса ама без той да е свидетел. Старните гарантират, че всичко е платено. Ама сега говорим за сделки по банков път и аз ти казвам каква е практиката.
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 16:59:08
Защо да не е свидетел?
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 17:00:02
При плащане какви са вариантите
1. cash
2. с кредит
3. смес

при първия, парите се носят за да стане разплащането пред нотариуса:crazy: . Да ама Катрин иска по банков път (и е права). Сега какво да се направи? Аз смятам, че сделката се изповядва, купувача си държи парите при него, след това отива и ги внася по сметка дадена му от Катрин, Катрин чака при нотариуса като акта за собственост е при него, след като купувача внесе парите и представи банково извлечени за плащането си получава нот. акт.

при втория е ясно, банкова гаранция за отпуснат кредит и уверение за превод по сметката на продавача (мисля при мен беше в рамките на три дни, както и стана) което се представя на изповядването

при третия, смес от първия и втория

Нещо бъркам ли?
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 17:06:58
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 17:09:40
Не бъркаш за първото, като излючим това, че след подписването на акта той седи неизведен (и така е невалиден), докато не отидат заедно страните до банката и купувача не преведе парите. Тогава продавача се обажда на нотариуса (или пак заедно отиват дотам) за до занесе за извеждане. Не си го получава купувача веднага, а след като бъде изведен.

За Пешо - правилно - в БГ си харчи парите, стига да му остане нещо от имота под наем в CH (от твоите сметки smiling smiley

Ккато и да е, мисля, че спорът приключи - при цена 870 000 франка и наем за подобно около 2000 франка на месец просто е безпредметно да говорим дали в Швейцария е по-изгодно да се купи имот или в БЪлгария 9даже и при сегашните цени тук).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход