Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: Тц зле си бате Продавач
20-01-2006 - 11:07:57
Нямам претенции ,че поназнайвам всичко в НИ .

Всичко което пиша е с конкретни факти , разговори с реални клиенти и т.н.
Чудя се като висиш във форува от 2001 защо не си в час с реалностите на пазара.
Отговора е ,че ако и Joan + още двама -трима дървеняци и те са от тогава,а и както гледам само вие помежду си си общувате картинката е ясна.
Нещо като частния форум на дървените безработни философи, нямащи нито пари нито знания ,за да играят на пазара на НИ или на който и друг пазар .
Какво повтаряш ката папагал ,че $България влезе в рекордите на Гинес с близо 45% увеличение на цените на имотите през 2004 година" ? Пак те питам какво от това ? А и ако това е така , пак ти повтарям ,че тогава излиза ,че цените у нас са силно надценени и решението ми да продам сега е правилно !

Ти с какво драги освен с кредитите си обясняваш увеличението ?
Може би с това ,че доходите са са качили ?(То си е така , но зарада инфлацията е паднала покупателната им стойност).
Може би с чужденците и ЕС ? Нещо това вече никой не го спряга защото е смешно ?
Може би с това ,че София е по - хубава от Прага или от Будапеща ?
Интересно с какво, т.е. твоето мнение не ми е интересно.
Да съм казал, че нямаш бизнес ?
Но твоя ,за да реагираш така болно явно е свързан с НИ и в момента зациклянето на пазара те подлудява, както се и вижда.

За пенсионерското да имаш магазин е ясно !
Аз имам 2 магазина за хр.стоки в центъра. Имам свободни пари да ти купя и двата .

Ето единия струва да кажем минимум 50 000 ЕUR, мене наема ми е 650 лв.
Ако го купя и отдам под наем ще получавам пак същия наем 650,
но затварям 50 бона, което е най-голямата глупост ,която мога да направя.

Ако вкарам тези 50 000 EUR , в стока и я продавам , както и правя месечно взимам няколко пъти по 650 лв. Капиш ?
Ти си на нивото да си купиш магазина и да си взимаш 650 лв.,
аз на това да взимам няколко пъти повече от теб.Абе пенсионер си и на 35 години ,какво да правиш това ти е съдбата.
Айде давайте дървените тикви отново празните приказки, аз отивам да карам ски !


Владиков не Владимиров , това има значение за теб щото си в неговия бизнес за мен няма!
Мен ме учуди това ,което каза за нивото на цените в София и това на цените в страни 4-5 пъти по-богати и че у нас сривът е неизбежен просто защото имотите са супер надценени. Влязах по сайтовете и проверих , както и ви показах и на вас , цените в Атина ценър 1300 , тук 900, в Прага център 1000-1100 , ужас !!!





Joan
20-01-2006 - 11:15:41
Joan,

абе ти интернет не ползваш ли ?

Дадох ти линк цени Атина, център лукс, средни цени според сайт подобен на нашия 1200-1400 ЕUR.
Какви са тея селски приказки един човек ми каза, то пък чул от друг човек и т.н.
Сега пак ли трябва специално за теб да вадя апартаменти Атина в продажби и цените им, или ти си имаш информация от твойте хора . Не ставай смешна, че сама си сваляш нивото .
Аз пък чух вчера на пазара един ми каза ,че в лозенец се продавало на 5000, един грък ми каза за 15 000, третия пък ,че давали само 200 ?! Не ставай смешна ,че издишаш, стегни се !

Joan
20-01-2006 - 11:19:13
Joan, да съм се откажел заради теб втори път да пиша ?
Втори?
Параноята продължава .......
Явно ,че не си много в час, дано поне си хубава.
Прати снимка на Начев май искаше и той ще ни осветли!
В кръга на шегата след"като си ми пратила снимка и съм спрял да си комуникирам с теб, да не съм се уплашил от видяното "
Re: Дали това ще помогне confused smiley
20-01-2006 - 11:22:53
Joan
моля, с удоволствие. Да, можеш да приемеш, че това са "горе-долу" реалистични цени. Но всичко зависи и от много други фактори, които "поскъпяват или поефтиняват" един обект.

Ама сега на мен нещо не ми е ясно. Правилно ли ви разбирам, че в БГ ако един обект струва 100'000 е това е 100% цена, а не само част от нея, и можете ли цялата сума да я вземет от банка, и стремите ли се цялата сума да я амортизитрате???

Защото при моя пример нещата биха изглеждали така
Цена 870'000
мин. 175'000 задължително собствени средства
695'000 кредит
I. И :] потека (80% от кредита) 556'000 (както казах тя не се амортизира в нормални условия. Има дори данъчни предимства да имаш дългове към банката)
II. Ипотека остатъка 139'000, САМО тази част се амортизира
Re: Joan
20-01-2006 - 11:30:55
Сашо,

Начев ти показа интернет линкове и там ЯСНО се виждат СРЕДНИТЕ ЦЕНИ! Не виждам защо да се повтарям, като посочвам СЪЩОТО като него!

Виж, това, дето ти го показа, е друго нещо - точно съседната до "твоята обява" в същия сайт:

[www.goutos.com]

твоа е обява за 240 000 евро за 103 кв.м. в Атина, Кипсели. Което прави точно
2330 е/кв.м.

И не отговарям на тебе, а на Начев, защото съм установила от продължителен опит, че имаш навика да ИГНОРИРАШ напълно постове и съждения, които не ти изнасят (вмсето да ги коментираш и опиташ да защитиш позицията си). Като например поста на Начев с линкове за цените в Атина и поста на 4ovek с "изобличителната" информация за твоите противоречиви съждения за продажбата в Лозенец.

И ако наистина имаш тези два магазина в центъра (под наем) и изкарваш Нялколко пъти по 650 лева ОТ ЕДИНИЯ само -да речем 3х650х2 = 3900 лева месечен доход САМО от тях + 360 лева от гарсониерата = 4260 лева/месец. А в дискусията за продажбата каза, че не ти стигат 20 хиялди евро за не-знам-какво-си и затов апродаваш гарсониерата. Е, при такъв месечен доход ти трябват ТОЧНО 9,4 месеца за да си събереш тия пари и без да продаваш.

В интерес на истината, изобщо не ме вълнува нито какво имаш, нито колко вземаш на месец. Просто като пишеш, милси и помни какво си писал и преди това, за да не изпадаш в глупави противоречия със собствените си писания.
Re: Joan
20-01-2006 - 11:36:48
Ми, не знам, Сашо smiling smiley Коментарът беше "...и, в интерес на истината, си по-приятна, отколкото си мислех" (коментарът на Знаещ smiling smiley Ако не помниш/не вярваш, ще търся линк-а.....

А поводътда я пратя беше точно същото изказване на Знаещ "Явно ,че не си много в час, дано поне си хубава. " - ама ТОЧНО същото - буква по буква. Да не си го изкопирал от там ? :}

Ние с Начев ще се разберем, не ни бери грижа на нас :}
Re: Joan
20-01-2006 - 11:45:45
Ти прати снимка да те видим........
За обявите гледай средни цени ,не се прави на интересна !
И тук има например 10 обяви с цена 100 и една с цена 500, но вярната цена е 100, не 500 (500 e изключение), айде със здраве....и тълкувай по-умната ,явно не си толкова залухава щом пишеш в интернет все пак !
И давай снимката ..................
Анонимен потребител
Re: Metodi za sigurnost
20-01-2006 - 11:55:05
Само не ми е ясно кой ще е този лудия дето ще прехвърли парите преди да е прехвърлил имота при нотариус.

Пак казвам затова има банкови гаранции и т.н. за да може първо да се прехвърли пък после СИГУРНО да се вземат парите.
Re: Дали това ще помогне confused smiley
20-01-2006 - 12:02:09
Кремена,

Значи, нашите тук съждения са на база "офертна продажна цена", определена от собственика на жилището. Тъй като до скоро (до преди 3-4 години) в БГ кредити за жилища се отпускаха много трудно и с огромна лихва (почна някъде със 17 %, ако не се лъжа, годишно), жилищата масово се купуваха с кеш. Или изцяло в момента на покупката (з астари) или плащане "на такт" по схема - за нови. Но без кредит и ипотека, а от текущи доходи. И цените им, обаче, тогава бяха други. Не ме питай откъде и как се е взел тоя кеш smiling smiley Това сме го коментирали много пъти в този форум и настава такава караница, че настоящата дискусия ще ти се види кротка.

Поради това собственикът в общия случай (като все по-често от тук нататък НЯМА да е така) е притежател 100 % на жилището и то не е утежнено с ипотека. В конкретния пример на тинки - може би наистина става въпрос за обезшетен собственик на терен в Лозенец. Това е схема, при която собственикът на терена срещу отстъпване правото на строеж (или собст. в/у земята, зависи) получава готово жилище.жилища. Тези работи 4ovek може по-добре да ти ги обясни от мене smiling smiley

Та този собственик, ако рече да продава ('щото той го дава под наем в момента), ще си иска и ще си вземе 100 000 евро от този имот. Ако купувачът има 100 000 евро кеш, той дава парите и започва да възвръща (амортизира) цялата сума чрез отдаване под наем. Ако обаче той купува с кредит и разчита да покрива вноски от наема, тогава сметката става друга и се намесват посочените от тебе фактори - лихви и условия по кредита + наемна цена. И обикоовнео в момента с еполучва, че купувачът при такава схем атрябва да "додава" към получения наем от джоба си някъде към 1/3 (грубо казано) от неонходимата сума за покриване на месечанта ипотечна вноска. Пак зависи, де, грубо сметнато. Това е схема, при която се купува НЕОСНОВНО жилище, т.е. не за живеене от купувача. Ако е основно жилището, там купувачът ще изплаща цялата ипотечна вноска от доходите си. В този смисъл не бих приложила понятието "амортизира" или "възвръща" средствата от това жилище. В смисъл, това вече не е вид "бизнес" или "икономическа дейност".

С течение на времето все повече жилища се купуват/ще се купуват по схемата, описана от тебе. В смисъл, все повече жилища ще се продават утежнени с ипотека.

В БГ няма данъчни облекчения при изплащане на ипотека. И няма разлики в изплащането на кредита за основно или неосновно (второ/трето жилище). Има разлика в данъка, ама на фона на цените и наемите, сумите, за които там става въпрос, са нищожни (от порядъка на 200-300 лева/година, зависи от района и възрастта на жилището).
Re: Joan
20-01-2006 - 12:07:01
Сашо,

Начев НЕ ми е поискал снимка :}

А ти да не си му адвокат, че да я искаш ОТ НЕГОВО ИМЕ - цитирам те "Прати снимка на Начев май искаше и той ще ни осветли! "

Когато/ако поиска, с него ще се разберем :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход