Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: Metodi za sigurnost
19-01-2006 - 09:59:58
Вижте какво - изобщо не е трудна работа, нито пък опасна. Обявете апартамента в интернет, като го опишете добре, намерете някой на когото вярвате да може да развежда потенциалните купувачи, да отиде при който и да е нотариус, който ще му каже какви документи са нужни. От продажбата на апартамента не дължите данъци и искайте плащанията по банков път, ако трябва направете отстъпка да платите част от данъците по прехвърлянето.
Единственото нещо, което е трудно е да определите цената нито да е прекалено ниска (защото ще сте вътре) нито да е прекалено висока (защото няма да можете да продадете). Ако смятате , че сама не можете да се ориентирате - тогава се обърнете към агенция.
Продавач
19-01-2006 - 10:27:00
Продавач,
нещо и новата година не можеш да се похвалиш с добра логика.

Жената живее в чужбина и иска да се отърве от жилището си тук (нещо често срещано), по простата причина , че й е в тежест , ти обаче допускаш ,че тя като се отърве от тази си тежест, доброволно ще си окачи нова такава т.е.
ще си купи друго жилище ?
Странно ?!
Казваш можело пък да купи магазин, къща на морето ?
Е добре по каква логика да го направи това ?
Явно ,че няма никакво намерение да се връща тук (а и кой ли емигрирал и печелеш пари в нормалните страни има?).
С наеми и други простотии явно също не и се занимава, да не говорим че с парите в някой от по-бедните EU страни (Испания, Португалия, Гърция) може също да купи имот и от същите пари да взима 2-3 пъти по-голям наем , ясно защо.
За къщата на морето, която й предлагаш е толкова мило,че чак е смешно.
Че тя ако реши да почива тук ще й е доста по-изгодно
да отиде 15-20дни на хотел , отколкото във вълшебната си къща.
Също ясно защо.
Интересно защо мислиш, че тя като си освободи парите тлябва пак да ги вложи тук , още повече пък в НИ?

Изключваш ли мисълта , че на нея парите могат да й трябват в страната където живее и от тях там да получи доста по-добра доходност.

Към нея единствения съвет , който мога да си позволя да дам е следния :
да не се обръща към никаква агенция да си наеме адвокат който и за половината от комисионата на агенциите ще й свърши цялата им работа.







Re: Продавач
19-01-2006 - 11:02:53
Сашо що не идеш да купуваш имоти в други страни и да ги даваш под наем като има 2-3 пъти по-добра доходност.
Ти изобщо излизал ли си от БЪлгария? И видял ли си каквиса минималните цени на жилище (тип боксониера) в европейските столици и сравнил ли си го с Ботунец.
И престани да се изказваш неподготвен.
Re: Имоти в други страни
19-01-2006 - 11:17:55
Човек, малко се "отнасяме" от темата, ама Катрин ще ни прости... и ако поразгледа форума ще види че това е "нормално" smiling smiley

Та за имотите в други страни. За подобно нещо трябва наличие на достатъчно confused smiley "финикийски знаци", както и една промяна в мисленето. Има хора с пари (много пари) в БГ, които без проблем могат да закупят имот дори и в безбожно скъпата Швейцария... но на тях смятам, че първо "им се живее" в смисъл, задоволяване, пътувания и т.н. Не им се купуват (все още) имоти... но и това ще дойде!
Сашо е Знаещ!!!!! smiling smiley
19-01-2006 - 12:19:52
Сашо, ама няма начин да НЕ си Знаещ :} :}

Цитирам те "....може също да купи имот и от същите пари да взима 2-3 пъти по-голям наем , ясно защо. ...."

Ей, колко те убеджавах(ме) и аз, и Петер, и други май имаше тогава, че това НЕ Е ВЯРНО, и че доходността от наем в ЕС страните и зад океана ИЗОБЩО не е по-голяма от тази в БГ, и не, и не!

Продължаваш да си твърдиш, че там за същите пари (като инвестиция) ще имаш 2,3 пъти по-висок приход!

Я кажи - ако доходността от наем в БГ е 8 % /година, какво искаш да кажеш - че в CH (например) е 2х8= 16 % год, или 3х8= 24 % год?
Re: Имоти в други страни
19-01-2006 - 12:30:28
Кремена, имам една молба - може ли да дадеш - съвсем ориентировъчно, ако не ти е трудно - каква е средната доходност от наем в CH - или поне в Цюрих или в Женева...

Съвсем грубо - годишен наем / цена на определен тип жилище (средна)= годишна доходност в %

Или пък обратно - прост срок на откупуване - цена/годишен наем = брой години за възвръщане на парите. както ти е по-удобно.

Че вече ми писна от битуващи легенди за този показател "на Запад".....

Колкото до тия българи в БГ, дето мога да си купят имоти в CH, мисля, че вече са го направили smiling smiley Поне за Виена е сигурно, също и за Ню Йорк.
Re: Към Joan или друг "наясно"
19-01-2006 - 12:38:15
Joan

Моля те ако имаш време (и желание smiling smiley ) обясни ми моля те, как я смятате "тази доходност" в БГ и извън. Темата в която със Сашо ли, със Знаещ ли, сте водили дебати по този въпрос не знам коя е. Искам да ми стане ясно, просто, а и ме интересува... moody smiley Без да знам какви параметри ползвате, ми се струва, че системата тук е доста различна (поне от това което ми е познато за БГ) за да е лесно едно сравнение. И понеже ти казваш СН, мисля, че бих могла да внеса малко "светлина". Ако обаче знам какво точно и как го смятате.
Благодаря ти предварително.
4ovek
19-01-2006 - 12:41:24
4ovek,
няма да отида щото аз живея в BG и ме интересува положението тук, а
не там.
Това важи и за нeя с обратен знак и го казва ясно и точно.
Re: Имоти в други страни
19-01-2006 - 12:42:13
:} Не бях ли писала някъде "че сме сродни души" :}

Ако това не е доказателтство, докато ти пиша въпроса ти пишеш това, направо ще падна!
Анонимен потребител
Re: Към Joan или друг "наясно"
19-01-2006 - 13:00:12
Ами просто кажи едно жилище колко струва и колко наем може да се вземе за същото жилище - това е. Тя после Joan сама ще си направи сметките
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход